Tři oříšky pro Popelku (1973)

Námet je priemerný. Dôležité je len to presmerovanie Popolušky do zimnej krajiny pokrytej snehom. Pretože len tento fakt urobil z klasickej rozprávky vianočnú klasiku. Inak to má v rámci žánru všetko! Poetická hudba, krásna herečka sympatický princ, pár trefných hlášok, Čo viac si od rozprávky môžeme priať?

Nebojsa (1988)

Naozaj vydarená rozprávka! Hercí podľa viac veľmi dobrí. Triky ujdú a celkovo to je veľmi smiešne. Som rád, že sa aj táto rozprávka ujala a stala sa v našich končinách kultom

Plaváček a děd Vševěd (1981)

Herecké výkony by mohli byť lepšie. Potešili len starí harcovníci Lasica a Dočolomanský. Skrátka herecký talent je dôležitý aj v plytkých rozprávkach. Avšak dej je naozaj veľmi dobrý a diváka zaujme. Ide totiž o akúsi dobrodružnú výpravu do tzv. rozprávkového Mordoru/k Vratkovi. Ešte aj naši "hrdinovia" sú dvaja (Sam a Frodo). Takže určite zaujímavé, aj zábavné, milé, trochu zle obsadené.

Král Drozdí brada (1984)

V lepšom spracovaní by to mohol byť megahit. Každopádne chcelo by to viac peňazí, lepší interier exterier, v podstate všetko okrem hercov.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Spin-off najuznávanejšieho seriálu na svete predsa nemôže byť zlý. A to ani nieje. Ale ako každý sequel, prequel trpí tým, že vychádza z overenej značky a je tým pádom točený len pre prachy. Nie žeby sa Breaking Bad natočil kvôli cukríkom, lenže divák v ňom vidí nespornú dávku nadšenia zo strany tvorcov, hercov atď. Ale netreba zase zbytočne polemizovať. BCS je veľmi dobre zahraný, prijemný oddychový seriál s istou dávkou napätia či humoru. A hlavne pri ňom vypneme a uvoľníte sa a predsa o to ide. Vrelo odporúčam. Btw, pre študentov práv to je dokonalá škola!

Vánoční příběh (1983)

Výborna atmoška aj herci. Len vtipu nolo trochu málo a k tomu stopáž mohla byť dlhšia. Ale ako pohodovka ku vianočným koláčom to úplne stačí.Zatiaľ ale bez výčitiek svedomia môžem povedať, že Sám doma je tá najlepšia americká komédia, ktorej sa zrejme nič nevyrovná.

Fargo (2014) (seriál)

Fargo je špecifický v tom, že každá séria má iný podnet, ale v podstate rovnaké parametre, Každopádne všetci sa zrejme zhodneme na tom, že top bola prvá séria, ostatné jej "len" skvelo sekundovali. Prvá séria hýrila originalitou, skvelými postavami, nezabudnuteľnými scénami, ale hlavne potešila obsadením. Brutálne skvelý Thorton a sympaticko desivý Freeman. Túto dvojicu už tvorcovia nedokázali nahradiť, pretože to bolo nemožné. Takže odporúčam pozrieť všetky série, pretože seriál je to úchvatný, prešpekulovaný, zábavný (svojim spôsobom), ale práve na prvú sa môžete tešiť najviac. Zhltnene ju totiž ako malinu.

Zack a Miri točí porno (2008)

Zase veľmi zábavná, prijemná vecička s humorom od autora, ktorý kedysi točil výhradne zábavne a originálne filmy, ako je napríklad tento. Neveril by som, že raz poviem túto vetu. "Roghen je sympaťák!"