Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Naprosto ujeté. Totálně trhlé. Ale úžasná podívaná. _ _ _ Kromě odkazů zmiňovaných ostatními mám pocit, že i použitá jména mají svůj význam (Poe je jasný, ale je jen náhoda, že strýc, kterému se kolem krku vine had s anglickým názvem Python, se jmenuje Monty?).

Mimic 3: Sentinel (2003)

Nápis na obálce DVD "z dílny autorů filmů Hellraiser a Vřískot" považuju za špinavou lež SPI. Pokud vím, zmíněné filmy Rumuni netočili, tenhle jo. :-/ Další hláška "zdaleka nejděsivější ze všech dílů Mimic" se už tak přísně posuzovat nedá - děsivé to opravdu je, co nám SPI občas předhodí. Brak. Dvě hvězdičky jsou za obrazovou stránku, jinak film v podstatě nestojí za vidění.

Hněv duší (2004)

velmi dobrý horror, dokonalá muzika

Zloději paměti (2004)

Slabý odvar Akt X. Slibně rozjetý začátek jde za chvíli totálně do háje. Závěr filmu tomu propadu pak dá korunu - styl "ať je to sebevíc praštěné, hlavně aby to dobře dopadlo" je tady přímo ukázkový. Jeden z filmů, na který se nikdy nepodívám znovu, i kdybych se měl nudou ukousat. P.S. V žádném případě ani nejmenším kousíčkem mysli nevěřím tvůrcům, že by byla jediná... (nechci prozravovat těm, co to neviděli).

Úžasňákovi (2004)

Jo, daly by se hledat chybky, ale existuje snad něco dokonalého? Už dlouho mě americký film tak nepobavil (tedy záměrně). Už dlouho jsem se neshodl v zábavě se synem. To je malý zázrak :) Jinak - Pixar si umí nádherně vyhrát s detaily, někdy sotva člověk stačí vnímat všechno.

Poslední hvězdný bojovník (1984)

To se nedá vydržet. Scénář snad psalo dítě. Nesmyslné hlášky typu "před spoustou světelných let" mě nenechaly shlédnout celé.

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Docela chápu, že se to tolika lidem vůbec nelíbí. Tohle není vůbec film pro povrchní hltače akčňáků (kolikrát tu od hodnotitelů zaznělo slovo "nuda"... co by říkali na Tarkovského Stalkera?), kolikrát zaznělo "nepochopil jsem", no jo, smůla, nikdo nepředložil polopatického hrdinu v boji se stejně polopatickým zlem, ono se tady po divákovi chce vynaložení duševní aktivity... U tohoto filmu je zapotřebí opravdu umět vnímat. Obdivuju tvůrce filmu ochotné do toho jít, i když dnes už je jiná doba než v šedesátých letech a dneska spíš než originalita posadí průměrné diváky na zadek standardní automobilová honička s výbuchem nakonec. Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti *, ale nakonec se přikláním k pěti za tu dokonalou propracovanost každého detailu (vtip s talíři ap.) a za nápad, které jsou bohužel dnes v záplavě stokrát omílaných témat tak strašně vzácné.

Ostrov smrti (2003)

Laciný film nemusí být nutně špatný. Tenhle JE. Jedna hvězdička navíc je za tu nádhernou lokaci - to místo je jediná věc, která mě na tom bavila.