Vládcové nebes - Část sedmá (2024) (epizoda)

No, čekal jsem, že budou mít v zajateckém táboře větší peklo. Ale jinak to byl zase fajnový díl. Jsem zvědav, jak se jim nová strategie osvědčí.

Propast (1989)

Cameron ve svém živlu a my diváci už můžeme jen žasnout, jaký perfekcionista, vypravěč a vizionář vlastně je.

Poslední Mohykán (1992)

Skvělé dobrodružství, které je na konci téměř dokonale vyrytmizováno a vygradováno za tónů teskných housliček.

Duna: Část druhá (2024)

Epické vyvrcholení jedné z mých nejoblíbenějších knih. Vizualně opojné, zvukově omamné a režijně neskutečně vtahující. Kdybych měl být hnidopich, tak bych si postěžoval, že se Villeneuve mohl v závěrečné bitvě na způsob Jacksona trošku více porochnit. Jinak je vše správně. Teď bych proprosil pana režiséra do třech let o třetí díl.

S tebou mě baví svět (1982)

Musím uznat, že v rámci žánru a doby jde o nadprůměrnou zábavu. No, ono to vlastně moc dobře funguje i po 40+ letech. Tak nemusíme ani zohledňovat dobu a ty čtyři hvězdy tam prostě dám.

Chudáčci (2023)

Chudáčci jsou rozmáchlá surrealistická jízda v překrásněm vizuálu těžícím mimo jiné ze steampunku, v jádru hluboce problematické a zároveň podivně vtahující. A tak u filmu to mám rád.

Americká fikce (2023)

Chvílemi fakt vtipná komedie, chvílemi opravdu trefná satira. Kdyby nebylo toho přešlapování na místě v poslední třetině filmu, šel bych s hodnocením ještě výš.

Klícka (2020)

Druhý film od Durkina, co jsem viděl a hned stejné téma. Očividně ho zajímá rozpad rodiny. Tentokrát ve středostavovských kulisách a businessové cestě na vrchol. Musím říct, že wrestlingové pozadí u jeho novějšího filmu mi přišlo zajímavější a uchopitelnější. Jinak ale dobrá práce, kterou jen podtrhává herecky parádní ustřední dvojice.

Zóna zájmu (2023)

Už dlouho jsem neměl u filmu po celou stopáž hořkou pachuť v ústech. Naposledy mě podobné pocity postihly snad u 20 dní v Mariupou. Zóna Zájmu tedy není dokument, ale je podobně dokumentárně estetizovaná a velmi podobně silná.

Časové pásmo bylo změněno