Duch ve stroji (2017)

Burty v lese jsou burty v lese, to je marny a original je proste original. Tady se nepovedlo temer nic. Hezky se na to kouka, to ano. Ale Sandersova verze kyberpunku je tak kycovita, ze bych si tim rozhodne pracovnu nevylepil. V originale mame silny pribeh, ktery seka opravdu hluboko, zde je debilni hledani puvodu, ktere jsme videli tisickrat. Akce je mnohem vic, ale proc je tak nudna a nezazivna? A proc je cgi tak spatne? Pozadi jsou fajn, ale animovane postavy jsou na zbliti. Abych jen nekritizoval, tak Scarlett a jeji umela kreace mi tu sedeli mnohem vic nez treba v Lucy.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Genialne napsane, uzasne obsazene a nemene genialne zrezirovane. Pro me jde o jeden z nejlepsich kriminalek, kterou si jeste hodnekrat pustim.

Hra o trůny - Válečná kořist (2017) (epizoda)

Ze by nejlepsi dil serialu? Ale to si nerikam sedmou sezonu poprve. V tomhle dile je vse. Od kazde dejoe linky nejaka zasadni udalost, k tomu prave valecne peklo a ten tracking shot s Bronem ve valecne vrave? Sorry jako.

Cesta bez návratu (2017)

Kdyby tu nehral Arnold, tak o film ani nezavadim. Zas tak velka skoda by to nebyla. Aftermath je docela depresivni komorni drama s unikatni pomalou atmosferou, kde teda Arnold ukazuje, ze hrat umi. Ale radsi bych byl, kdyby vzal krochnu a vsechny postrilel.

Le Havre (2011)

Strasne me bavi Kaurismakiho spinavy a umouneny vizual, kde vsechny steny v pozadi jsou oprejskane, vsechny postavy jsou zjevy jak z sherwoodu. Jeho styl vypraveni s minimalnimi hereckymi vykony a podivnym pohybem postav je zvlastne vtahujici. Takze je opravdu unikatni zazitek sledovat tento film. Jedine, co se mi nelibilo, je reziserovo cernobile videni sveta, ktere se snazi komunikovat. I kdyz jde o velke zjednoduseni, tak se s tim uplne neztotoznuji. Jako film to je ale fajn.

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Nema cenu vubec resit dej. Ten tu je jen jako debilni zaminka pro bitky. A ty bitky? Jsou kvalitni, to ano. Vse je krasne prehledne, nic se neschovava za strih. Ale je jich tolik a jsou si tak moc podobne, ze jsem videl prvni a videl jsem vsechny. Za me je Boyka zklamani, ktere nesaha po kotniky dvojce a trojce.

Hvězdná pěchota (1997)

Ze by slo o jeden z opradu mala pripadu, kde je lepsi filmova adaptace nez knizka? Ano, bavilo me to vic nez knizka s jejim neustalym filozofovanim. Misto toho tu mame drsnou a krvavou satiru, ktera si utahuje ze vseho a vsech. Technicka stranka zestarla tak malo, ze se mi ani nechce verit tomu, ze to slo do kin pred dvaceti lety. Jen strih akcnich scen neni na dnesni dobu tak nabity napetim, jak by mohl byt. Ale spolu s The Edge of Tomorrow jde o nejlepsi valecne sci-fi.

Dunkerk (2017)

Takto intenzivni filmovy zazitek jsem opravdu dlouho nemel.

Hra o trůny - Spravedlnost pro královnu (2017) (epizoda)

Parada. Napetim nabity dil, kde i ta nejmensi konverzace je vypointovana jak sachova partie. A k tomu uzasny vizual a i nejaka ta suprova akce. Uz se mi ani nechce moc chvalit, protoze se opakuji.