• Krátkometrážní

Valerian a město tisíce planet (2017)

Za mne docela zklamání. Když jsem poprvé uviděl trailer v kině ( scénárista "pátého elementu" ), říkal jsem si, na tento film bych mohl jít, vypadá dost zajímavě. A opravdu, začátek velice zajímavý, bohužel pak už se to tak nějak vleklo bez nějakého výraznějšího děje a že by mě nějak nadchli herecké výkony? To také ne. Jo a také mě nějak neseděl hlavní hrdina, který je ve filmu prý úplný playboy, ve skutečnosti se mě zdál skoro jako malý chlapec. Na zmiňovaný "pátý element" to nemá ani náhodou a i "Angel-A" měla alespoň zajímavý děj. Takže za mne horší 3*.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Výborná romantická komedie se skvělými hereckými výkony a úžasnou dobovou atmosférou.

Minority Report (2002)

Inteligentní sci-fi s propracovaným dějem a výbornými hereckými výkony v čele s Tomem Cruisem a Colinem Farrellem. Ač jsem tento film vyděl snad 30x, vždy se na něj podívám rád znovu. Za mne naprostá bomba.

Kontakt (1997)

Velmi pěkně natočené sci-fi, hezká myšlenka i provedení, Jodie jako vždy skvělá ( nejen ona ). A na tu dobu i skvělé efekty. Škoda jen, že je to místy zbytečně roztahané, klidně by stačila stopáž 1:45. I tak lepší 4*.

Hledání Země Nezemě (2004)

První půle mě připadala jen lehce nadprůměrná, ale ta druhá - dech beroucí emociální děj. Výborné - dávám lepší 4*.

Depeche Mode live in Berlin (2014) (koncert)

Ač jsem DM nikdy moc neposlouchal, některé písničky se mě vždy líbily. Moje manželka ale DM miluje, tak jsem navrhl tuto projekci. A musím říct, bomba..... Skvěle natočený, úžasná atmosféra a nasazení celé kapely ( hlavně Davida ) nevídané.

Příběh kmotra (2013)

Tomuto českému filmu musím zatleskat. Asi dlouho jsem už neviděl tak kvalitní film s výbornými výkony a skvělou atmosférou.

Oko v oblacích (2015)

Výborný film plný napětí a emocí. Bravo.

Rozbřesk 6. června 1944 (2014) (TV film)

Výborně natočený dokument s použitím autentických kamerových záběrů ukazující krutost války a utrpení vojáků jak na spojenecké straně, tak i na německé v asi nejkrvavější části války.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Bravo, bravo, bravo. Film mě velice překvapil a musím se přiznat, že jsem se u něho vlastně bavil od začátku do konce. Skvělé efekty ( umocněné v kině 4DX ), skvělé herecké výkony, výborná hudba a hlavně vyvážený nevtíravý inteligentní humor po celý film. Dlouho jsem se takto nebavil, díky. A pro všechny budoucí diváky - vydržte až do absolutního konce na několik ( opravdu několik !!! ) po-titulkových scén.