Achab

Achab

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 7.5.2015  21:22

Kterak se někdo vykakal krtečkovi na hlavičku, jedna velká pangalaktická megaptákovina aneb jak vyměnit senzační práci na toaletách za všední vesmírnou nudu. Caine (Tatum) vypadá jako by podstoupil sacharidovou dietu a s očními stíny by si nezadal s horníky po směně a Pljuščenko by také zaplakal, kdyby viděl jeho korčulové kreace.

• 25.10.2012  21:07

Byly doby kdy jsem se těšil každý týden na nový díl a má přítelkyně to brala jako můj úlet. Každý rok jsou dvě řady. 16 chlapů stráví několik týdnů intenzivním tréninkem pod vedením dvou zápasníků UFC a spoustou asistentů. Prezident Dana White s širokým úsměvem a později i drsným tonem přivítá 32 (původně jen 16 bez vstupního vyřazovacího zápasu)) uchazečů o pobyt ve vile, chybí jen krůček ke slávě a balíku peněz. Jen je třeba probojovat se až do finále, bylo zajímavé vidět v některých řadách uměle vyvolané spory a následné zápasy, pláč, obrovský tlak na psychiku. Neskutečné musí být pocity, kdy už víte den zápasu a vybraného soupeře vidíte pár metrů od sebe v kuchyni. Výborné byly i první řady, ze kterých vzešly hvězdy ultimátních zápasů jako Forrest Griffin, Josh Koscheck, Rashad Evans.

• 25.10.2012  20:28
    Ironclad (2011)

Věrnost Bohu, chudoba, poslušnost a ochrana poutníků, čtyři pilíře Templářů, asi jsem čekal něco úplně jiného než potoky krve a množství rozražených hlav.

• 25.10.2012  20:17

Film je krásně politicky nekorektní a navíc má velký nadhled. Strom poznání a odpuštění, násilí a prohlédnutí vše smícháno do jednoho chutného koláče na který si brousí zobák havrani.

• 15.10.2012  10:55
    Arrow (TV seriál) (2012)

Seriál bude nejspíš dobrým Pall Mallem. Směsicí výborného tabáku a pouličních vajglů. Můžeme zde vidět inspiraci Batmanem, Robinem Hoodem, seriálem Lost, Hamletem,kralevicem dánským, pomstou hraběte Monte Christa - Edmonda Dantèse (otcův seznam osob), jen milenka utonula a její sestra "Mercedes" si bude hledat společnou cestu k hlavnímu protagonistovi a nakonec se vemou?. Rozhodně jsem se nenudil, ale musel jsem vypustit pár věcí, které byly brány jakoby samy sebou. Kde se z Olivera Queena stal počítačový expert? Kde přišel k jizvám se ještě dovíme, ale kde nabral svalovou hmotu na ostrově v Pacifiku? Pět let byl Oliver mimo civilizaci a po příchodu si hned buduje batmanovskou základnu, plnou kamer, počítačů a nástrojů své pomsty............?????Je fascinující sledovat touhu amerických diváků vidět stále nějaké superhrdiny, kteří zasahují proti nespravedlnosti, nověji s vyzdvižením temné strany "hrdinů".

• 9.1.2011  16:24
    Životopisy: Jet Li (TV film) (2009)

Jednou Jet, navždy Jet........

• 2.1.2011  09:48
    Příběhy obyčejného šílenství (divadelní záznam) (2009)

úžasné představení, Miroslav Krobot a Nina Divíšková podali skvělý výkon, o Ivanovi Trojanovi ani nemluvě.

• 2.1.2011  09:46

Pokud lezete na stěne tak to je jednoznačně srdeční záležitost.......

• 31.12.2010  14:14
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

geniální úlet,který nebere na nic ohled včetně nadužívání vulgarismu "wanker". Podivná nesourodá pětice Alisha, Kelly, Curtis, Nathan a Simon, která vykonává veřejně prospěšné práce se stmelí a vydá se na společnou cestu, která je dlážděna jejich nadpřirozenými schopnostmi. Robert Sheenan v roli Nathana je výborný.

• 25.12.2010  19:09
    Cirque du Soleil: Alegria (divadelní záznam) (2001)

úžasné, jako bych se octl v jiném světě.

• 14.11.2010  12:13
    Hamlet (TV film) (2009)

skvělé zpracování v moderním hávu, Ofélie mě zcela dostala.

• 14.11.2010  12:11
    Počátek (2010)

úžasný film a pokud je můj výklad správný tak ani detaily nenarušily celkový záměr filmu (jak se dostal Cobb s Mal z limba, jakto že jsou děti stále stejné a i na zahradě mají stejné oblečení tak jako v Cobbových vzpomínkách, proč Fisher nepoznal svého konkurenta Saita v letadle či v hale atd.) Vše to jaksi zapadá pokud připustím "svou" interpretaci jinak se to trhá. Pro je tento film naprostým vykročením do síně kultovních filmů. Nižší patra snovosti jsem si představoval jinak než cestu výtahem či rozpadající se svět.

• 30.10.2010  13:59
    V odborné péči (TV seriál) (2008)

vynikající seriál, který odkrývá příběhy několika lidí procházejích sezeními u svého psychologa Paula Westona a on samotný završuje páteční večer stejným způsobem. Je úžasné pozorovat vrstvení příběhů a pronikání do větší hloubky,odkrývání vlivu z minulosti, rozebírání snů, což místami strhává i samotného Paula,jehož klienti jsou naprosto odlišní a všichni se dostávají do vzájemného labyrintu. Mladičká Mia Wasikovská si zde velmi vykročila a hraje svou roli úžasně.

• 29.10.2010  23:54

zábavné, s obrovskou nadsázkou a parodií, úžasný Black Dynamite, který okouzlí srdce leckteré ženy a nažene strach všem protivníkům. Legendární Bodie, Doyle a komisař Schimanski v jedné osobě.

• 23.10.2010  22:08
    Odcházení (divadelní záznam) (2010)

Čechovův Višňový sad prostupuje celou hru, kde vykácení sadu, rozparcelování a rozprodání pozemku na výstavbu chat je zaměněno za výstavbu nákupního centra. Vlezlý bulvární deník Fuj nahlíží do (ne)odcházení exkancléře Riegera. Čechovův Lopachin tady vystupuje jako kancléřův náměstek Klein a trochu připomíná nástupnictví a haštěření V. Klause. Výborná Zuzana Stivínová a Jan Tříska.

• 23.10.2010  12:29

Naprosté pohlazení po duši, tady jsem s hodnocením neváhal.

• 16.10.2010  10:30
    Bludička (TV seriál) (1981)

geniální animák, s nezaměnitelným hlasem O.Kaisera, na kterém jsem vyrůstal, člověk se vrátil do čtvtečního odpoledne, kdy sledoval Magion, .....úžasné.

• 7.10.2010  21:35
    Banánové děti (TV film) (2009)

Chci být pohřbená na Slavíně. Budu spasitelem světa.............:-) výborná sonda do života našich spoluobčanů.

• 4.10.2010  19:00
    Příběh o Indii (TV seriál) (2007)

úžasná série, ve které se člověku oživí místa a znovu pootevřou místa a vzpomínky, které získal na cestě po Indii.

• 26.9.2010  21:10
    Stalingrad (TV seriál) (2003)

Podařený pokus přiblížit pohled dvou různých stran na válečný vývoj.

• 25.9.2010  10:04
    Machete (2010)

bylo to úsměvné,určitě velký prostor pro Dannyho Treja, tochu nerozumím proč v tom musel hrát DeNiro.

• 11.9.2010  10:15
    Cesta (2009)

Přečetl jsem všechny knihy Cormaca McCarthyho, které byly přeloženy do češtiny a Cesta společně s Krvavým poledníkem patří k jeho nejlepším literárním počinům,pominu-li jeho dosud nepřeložený román Suttree. Dokonce lze říci, že Cesta zastiňuje většinu angloamerické literatury a patří k tomu nejlepšímu z novodobé beletrie. Je těžké převést toto podobentsví o konci světa, lásce, utrpení, zoufalství i naději, tázání se po Bohu, či ukončení života na filmové plátno, ale myslím si že se to J. Hillcoatovi podařilo, ikdyž zcela nevyčerpal rozsahu mnoha scén z knižní předlohy, například pasáž se starcem patří v knize k nejsilnějším. Mortensen a jeho stanislavského metoda hraní mi tak trochu připomněla film Into the Wild.

• 31.8.2010  20:35

Tento film má skvělý potenciál, který nebyl vůbec využit. Samotný příběh filmu je velmi tuctový. Myslím si, že pro Jasona Stathama je to konečně film, který ho vytáhl z upadajících snímků, ve kterých se objevil v poslední době. Velmi mě potěšilo filmové obsazení legendy utimátních zápasů Randyho Coultureho, na druhé straně se filmem mihla další zápasnická hvězda Antonio Nogueira v roli tělesného strážce bez nároku na nějakou další akci.

• 18.7.2010  13:43

Polapen ve vlastní síti, aneb jak se pavouk stává obětí, či oběť pavoukem. Velmi se mi líbila pouliční přednáška, ale i přednáška s citacemi Lacana.

• 5.7.2010  18:45
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

Bear Grylls přesahuje v některých dílech hranice mého chápání (nicméně člověk už nevidí tým poradců, prodělané očkování, doprovodný tým...), a to miluji hory a už jsem i něco zažil,každopádně Bear vůbec neřeší, že si zničí kalhoty,bundu, což jsou několika tisícové položky...:-) když sjede po zadku po drsném svahu, skočí i tam, kam nemusí a sní to co zrovna v té chvíli nepotřebuje, jen aby ukázal co vše je možné použít..... myslím si, že docela hodně riskuje a mohl by být šetrnější, každopádně z pohodlí a pěkně usazený v křesle se vše skvěle pozoruje.

• 12.6.2010  12:15

tento film byl pro mně zajímavější než oskarový snímek The Hurt Locker.

• 3.4.2010  00:04
    Ghajini (2008)

Zprvu mi vadila všudypřítomná košile s krátkým rukávem,až s jakousi trapností dávající na obdiv, myslím si, že průměrné paže Aamira Khana, ale celkově to zapadalo do pojetí indického vidění světa v protikladech chudého a přepychového světa. Krásná Kalpana provádí slepého starce po ulici a popisuje co vidí, což povedeně kopíruje Amélii z Montmartru. Neskutečné jsou nekteré záběry a scénky, kde se mísí nádherné scény s nelogickými klipy a zpěvem, dále pak reklama na prací prášek a závěr filmu, ve kterém by i Neo v matrixové trilogii měl co závidět. Přesto hodnotím, a možná i právě proto, velmi pozitivně.

• 2.4.2010  23:51
    Odysseus (TV film) (1997)

Miluji tento příběh, ve kterém Odysseus homérovými slovy podstupuje psychologickou pouť, není důležitý cíl (tady návrat do rodné Ithaky), ale samotná cesta. Zatímco Odysseus si užívá s Kirké (tady nebyla nejvhodnější volba herečky B.Petters) a dále s Kalypsó (která je nádherná, ztvárněná Vanessou Williams),na druhé straně Penelopé zůstává věrna svému muži, který s ní strávil jen chvíli před narozením jejich syna, a přesto to Odyssea přitahuje ke své lásce navzdory tomu, že s Kalypsó strávil celých sedm let, ostatně já bych s ní zůstal na ostrůvku Ógygii a domů se již navracel. Velmi vydařené zpracování, které není nabubřelé.

• 28.3.2010  11:14

Na svou dobu výborné triky, když jsem poprvé v dětství viděl sestupovat oživlého Talose z piedestalu tak mi běhal mráz po zádech, ted´ mi stejná scéna přijde úsměvná. Výběr argounautů je hodně dobově poplatný a stejný casting by mohl proběhnout v leckteré hospodě včetně výběru udatného Herákla o Neptunovi ani nemluvě.

• 28.3.2010  11:01

Nejprve jsem byl velmi nedůvěřivý zejména po úvodní milostné scéně, každopádně film splnil naprosto co jsem očekával a potěšil mě skvěĺou kamerou a některými záběry, které byly geniální, nicméně film jako celem působí velmi nesourodě. Film mi místami připomněl nedosažitelné Statečné srdce a slovenský William Walace (Jánošík) je zde vykreslen i vnitřně at´ již v denním snění, snění, emocích spojených se svou milou,či žalem nad padlými.

<< předchozí 1 2 3 4 5