Pretty Woman (1990)

Novodobá popelka..;)Julia je krásná ženská a s Richardem vytvořili pohádku pro dospělé, o které jsem si nechal mnohkrát zdát..Respekt.

Notting Hill (1999)

Další z řady pohádek pro dospělé..;)Příjemný film, výborné herecké výkony (Rhys Ifans!) a krásné londýnské prostředí..Balada.

Hon na ponorku (1990)

Zajímavý příběh ruského kapitána, který se zbláznil a jede zničit Ameriku balistickými raketami...Nakonec je všechno jinak, ale divák na to nečeká a celý film má velký spád..Veliká pochvala Seanovi..

Jméno růže (1986)

Oceňuji zejména fascinující vykreslení typického středověkého prostředí kláštera benediktinů...Po filmové stránce je to opravdu bezvadné..Super.

Bitva o Británii (1969)

Když zohledníme rok vzniku tohoto snímku, musíme tvůrce velice pochválit...Leteké souboje jsou krásně zpracovány bez větších chyb..Historická fakta jsou na slušné úrovni..jen jedna připomínka pro fajnšmekry..Luftwaffe používá ve filmu pouze jeden typ bombardéru (He 111) a celkově tam máme možnost spatřit pouze tři typy německý letadel..to jen na okraj..;)

Hrdina (2002)

Dnes jsem Hrdinu viděl po třetí. První shlédnutí bylo fascinující, byl jsem okouzlen. U druhého jsem se těšil opět na ten vizuální orgasmus. Dnes jsem si uvědomil zajímavou věc..pointa filmu je na jednu stranu velice ušlechtilá a zároveň trochu vztažena na aktuální politiku...Zkuste se nad tím zamyslet..Jak se projevuje dnešní Čína?Čeho její představitelé chtějí dosáhnout?Jakým způsobem?Nezdá se Vám Hrdina jako nástroj čínské tendeční politiky?:)

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Dívat se na Dědictví pohoršeně a označovat ho za trapnou snůšku sprostého humoru je podle mě dost krátkozraké...Stačí otevřít oči a kouknout se na to, jak se chová většina české populace, dnes už téměř všech věkových kategorií..Přátelé, nemusí se nám to líbit, nemusíme s tím souhlasit, ale to je tak to jediné, co s tím můžeme dělat..

Pupendo (2003)

Neumím si představit lepší herecké obsazení...150%-ní výkony...kultovní hlášky a nezapomenutelný film Jana Hřebejka, který je opravdu "vzkazem pro příští generace"..

Musíme si pomáhat (2000)

Nádherný film o hrdinech, zbabělcích a hrůznému období let čtyřicátých. Geniální herecké výkony a krásná hudba jako třešnička na dortu..Bravo!

Pelíšky (1999)

Vynikající film, který servíruje klasický český humor v podání novodobé herecké elity...Nezapomenutelné hlášky a situace, které se svým osobitým nadhledem a humorem zmírňují charakter doby, ve kterém se příběh odehrává...Neměli bychom zapomínat na historické pozadí, jenž dotváří kulisu pro závěrečné fáze..."Proletáři všech zemí, vylište si prdel..."