Tři veteráni (1983)

Zdeněk Svěrák je podle mého skromného názoru jedna z největších osobností české kinematografie a kultury vůbec...Tři veteráni jsou jeho další parádní vizitkou...krásná pohádka se vším všudy..Mimochodem jsem vždycky toužil po harfičce...;)

Philadelphia (1993)

Upřímně nechápu tak relativně nízké hodnocení tohoto snímku...Neuvěřitelně krásný film se smutným obsahem..Další z filmů, kde jsem si nejednou poplakal..Silný zážitek.

Trosečník (2000)

Nádherný film..je postavený ne vynikajícím výkonu Toma Hankse (stejně jako Forrest Gump). Od dob Robinsona Crusoe jsou podobné příběhy klasickým příkladem a vzorem dobrodružství, exotiky, vysněných přání mnoha lidí, apod..Kdo z nás nepřemýšlel, co by si počal na opuštěném ostrově???:)Prožitek..

Forrest Gump (1994)

"Máma vždycky říkala, že život je jako bonboniéra, nikdy nevíš,co ochutnáš" Zhlédnutí tohoto skvostu je opravdu ochutnáním jednoho z nejlepších, nejsladších,nejbáječnějších filmových bonbónků všech dob..

Expedice Bismarck (2002) (TV film)

Jamese Camerona mám moc rád..Je to režisér, který pro svůj film jde opravdu ad fontes..Důkazem je natáčení Titanicu, kde mistrně zrekonstruoval celý příběh nešťastné lodi..Tento dokument je opět plný erudovaných závěrů, prošpikovaný vzpomínkami pamětníků lodi samotné..Poučnéé..

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Nejde hodnotit jinak...Ovšem neztotožňuji se s názorem, že se tu jedná o nejlepší válečný film všech dob...a už rozhodně ne o nejlepší film z prostředí 2. sv. války všech dob...Se vším respektem k tomuto báječnému filmu to prostě není pravda..

Terminál (2004)

Dejte Tomovi nějakou roli o zvláštním jedinci, který zažívá něco neobvyklého a vyjde vám z toho pokaždé výborný film....já jsem se u Terminálu fakt bavil a vřele ho doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout při nenáročném, sympatickém filmu...

Extrémní svahy (2005)

Osobně neznám lepší film se sportovní tématikou...Z odborného hlediska jsou Extrémní svahy naprosto špičkové..Protagonisté jsou opravdu to nejlepší, co může snowboardový svět nabídnout, navíc v čele s králem prken Terje Haakonsenem..Dokumentární film, který se zapsal do historie..Bravo.

Casino Royale (2006)

Slyšel jsem mnoho negativních ohlasů...Vesměs mají stejný základ..hlavní role..Daniel Craig přinesl do světa Jamese Bonda nového ducha...Není to žádný houžvička, dokáže se o sebe výborně postarat hrubou silou..to dříve spíše suploval klasický bondovský důvtip..Mně se ovšem toto vydání hrozně líbilo..Dějově první bondovka, která má se svou novou vizáží nakročeno vstříc zajímavé budoucnosti...

Nebe nad Berlínem (1987)

Život by se měl prožít naplno...to je asi hlavní motto a poučení tohoto krásného filmu!Občas si totiž neuvědomujeme, že nic není samozřejmé a lidský život je velkou výhrou každého z nás..Velice hloubavý a zajímavý film, který nutí člověka hodně přemýšlet..Výborné výkony "andělů" Bruno Ganze a Petera falka..Hudba Nicka Cavea je třešničkou na dortu..