Podraz (1973)

Podraz je naprosto geniální podívaná..Prostředí, hudba, herci, téma..všechno je prostě stoprocentní..Jen mě mrzí, že film nemá třeba nějaké další pokračování..Top 10!!!

Tanec s vlky (1990)

Sedm oskarů je na takový skvost snad i málo..Krásný tříhodinový výlet do historie, který si kdykoliv opět rád připomenu.."Ty, co tančíš s vlky", děkuji..

Nepřítel před branami (2001)

Příběh Vasilije Zajceva, který opravdu existoval a stal se legendou, se tvůrcům opravdu podařil...V některých chvílích jsem zíral a měl jsem otevřená ústa (rozdávání munice, plavba přes řeku)..Chybí mi tam ovšem trochu větší globální pohled nad celkovou situací a málo exkluzivních záběrů, které by si tento film zasloužil...

Pearl Harbor (2001)

Das war super, aber immer noch zwei..

Saw 3 (2006)

Každým dílem jde kvalita Saw o jednu hvězdu dolu...dávám tři, i když přiznávám, že jedna hvězda je z nostalgie na první Saw..;)

Saw 2 (2005)

Jednička je nepřekonatelná...vždyť směle kokuruje kalibru typu Sedm..Saw dvojka je jiná liga..řekněme druhá, ale pořád nabízí opravdu podívanou..Opět doporučuji..

Saw: Hra o přežití (2004)

Pro mě je Saw jednička držitelem bronzové medaile v kategorii psychothriler-horor všech dob....první dvě místa si každý domyslí sám, není to těžké..Šokující, překvapující, zvrhlé, promyšlené, poučné! a hlavně perfektně natočené..super.

Na lince je vrah (2006)

Nechápu, proč takovéto filmy jdou vůbec do kin...vždyť divák je už plný Vřískotů, Jidášů, Bazénů, Jigsawů....Stereotyp, žádný nápad..nuda.

Pianista (2002)

Směle konkurující dílko k Schindlerovu seznamu...Podle mého osobního názoru ho v určitých věcech překonává..Adrien Brody a jeho exkluzivní role...jasný pět*

Schindlerův seznam (1993)

Film, který by měl vidět každý člověk...Nikdy nesmíme zapomínat na události, které ve své zvrhlosti a zrůdnosti málem způsobily konec civilizované Evropy..potažmo celého světa!Geniální režie, dechberoucí scény, krutý realismum...Debatovaným problém zůstane skutečná osobnost a pohunutky Oskara Schindlera..