• Pohádka

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Pohádka jak má být .. "pro malé i velké" .. trojice Ivan trojan, Filip Cíl a Jiří Dvořík skvělě funguje .. stará maminka Jiřina Bohdalová tomu dodává tu správnou atmosféru, Ondřej Vetchý jako pomatený tatínek dodává typickou pohádkovost a jemná Martina Zábranská mezi ně skvěle zapadá a je tou správnou třešničkou na dortu .. Libí se mi originalita celého příběhu, která je pro Jiřího Strach tak typická .. moc povedená pohádka :)

Zázračný nos (2016) (TV film)

Hezká milá pohádka. Dobro X zlo, trest X odměna .. krasné princezny, hezcí "dobývači" jejich srdcí :) Příběh a námět zajímavý a neokoukaný .. hezký a zajímavý romantický zkomplikovaný příběh .. ale v některých momentech toho bylo až moc svázaného všeho do kupy a předabovaní Slováci? :D zasmála jsem se tomu trošku .. jinak oceňuji snahu o hezkou vánoční pohádku, která se i povedla :) 65 %

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Neeee .. proč, proč a proč? příběh o zlatovásce je hrozně hezký, ta pohádka má něco do sebe? Ale tohle? Herci jako Honza Cina, Honza Dolanský, Martin Stránský jsou podle mě dobří herci .. tak proč tahle špatná pohádka? Krásná zlatovláska? Nic proti Martě Dancingerové, ale do role princezny se opravdu nehodí .. ošklivější "krásnou" princeznu jsem už dlouho neviděla .. ostatní princezny oblečené jako šlapky, Čvančorová jako jejich královna "bordel máma", zdrogovaný pirát alá Jack Sparrow, .. já nemám slov, jsem milovník pohádek, ale tohle slátanina jakou jsem už dlouho neviděla .. za snahu některý herců udělat z toho aspoň něco 15 %

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Hezké pohádka, rozhodně nesouhlasím s těmi špatnými komentáři, co tu jsou .. náhodou si myslím, že pro děti může být i dobrým příkladem .. ukázat, co je dobré a co špatné, co je důležitější a co je méně důležité .. přesně to, co by mě měla pohádka dětem přinést .. samozřejmě má svoje mouchy, záporák není tak, jak má být .. a překonání zla je na můj vkus tady až příliš jednoduché .. průměrná pohádka, ale tak špatná, že bych ji už nechtěla vidět, rozhodně ne .. 55%

Jak se zamilovat (v osmi lekcích) (2012) (TV film)

Film při žehlení, vaření nebo jiné práci .. pro nenáročného diváka, když si chce pustit něco jen jako "kulisu" .. jinak od začátku jasný a předvídatelný konec, herecké výkony průměrné, vtipné ani moc ne .. a naprosto americké - nuda .. 20 %

Julieta (2016)

Kamera, hudba, příběh .. hlavně příběhem si mě tento snímek získal. Úžasně ztvárněné utrpení matky, která ztratila své dítě. Ví, že někde je, že žije, ale jinak .. nic .. pocit viny je sžíravý a mění lidi k nepoznání .. a to z filmu vyzařovalo, vycházelo jako slunce nad mraky .. vina .. 75 %

Pod rouškou noci (2016)

"This is heaven. Right here. We are in it now." Viděla jsem první záběy a hned jako bych se vrátila do svých deseti let, když mi táta poprvé ukázal hru Mafie :D Uchvátilo mě to, kostýmy, hudba, auta .. 20. léta miluju, bouřlivá doba, ale ta móda, nezávislost, nebezpečí, prohibice ... všechno v tomto snímku bylo, všechno, co jsem od toho očekávala, dokonce i malý překvapující moment, který jsem nečekala. Jediné, co bych tomu vytkla je trošku scénář a příběh sám o sobě, jinak režii a vůbec Benu Affeckovi tleskám, odvedl solidní práci :) .. 75 % " Všechno, co si udělal se ti vrátí. Nikdy, ale ne tak, jak bys čekal."

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Já nevím .. všichni o tom mluvili s takovým nadšením, že jsem asi očekávala trochu víc .. děj mi neutíkal, postavy mi přišly celkem nudné, i když herci je zahráli výborně .. felicity jones se mi do této role vůbec nehodila a tak já nevím, zkrátka mě to docela zklamalo, i když jo líbilo se mi to .. takový epizodní příběh ze star wars, jak má být, ale nic na co bych pak řekla: "Páni, pecka !!" Spíš jen:"Jo, ušlo to."

Příchozí (2016)

Hodně, ale opravdu hodně zajímavá scifi. Až mě to donutilo se zamyslet, nad tím, jak my lidi vlastně přemýšlíme. klíčové téma tohoto filmu je komunikace, což mi přišlo jako výborný námět. nic podobného na takovéto úrovni jsem ještě neviděla. Jediné, co bych tomu vytkla, jsou nezodpovězené otázky typu .. proč tam přiletěli? proč chtěli předat lidstvu svůj druh komunikace, možnost nahlédnout do budoucnosti? odkud vlastně přišli? Věděli, že v budoucnu přijde nějaký problém a proto předali "svůj dar" lidstvu? Vrátili se do minulosti?Vrátí se ještě? Pro mě jako pro zvědavého člověka, to bylo trochu k naštvání :D ale jinak super film .. 80 %

Anděl Páně 2 (2016)

Boží, naprosto boží .. jiné slovo bych ani nemohla použít. Věděla jsem, že to bude pěkný, ale že to bude až takhle skvělý jsem opravdu nečekala. Z kina jsem odcházela s přiblblým úsměvem na tváři a ještě v posteli jsem si broukala vánoční písničky :D Jíři Strach odvedl úžasnou práci a dvojice Trojan a Dvořák .. nemám slov :) ... za mě nejlepší český film za poslední dobu, jasných 5* :D