Faktótum (2005)

Starej dobrej Chinaski - oproti předloze to sice bylo velice krotké - zřejmě se tvůrci obávali, že více autenticity by stříbrné plátno neuneslo:), ale i tak tam něco z Bukowského přeci jen zbylo. Kdo nezná knihy, těžko to ocení.

Sin City - město hříchu (2005)

Jako oživlý komiks to bylo příkladně dokonalé. Ale za srdce mě to nijak zvlášť nechytlo, takže zůstanu u tří hvězd; i když jako zajímavý počin by si to asi zasloužilo víc.

Divoké historky (2014)

Po zhlédnutí tohoto snímku mě napadá jediné slovo: masakr :)

Milenec (1992)

Potěšilo. A dokonce se mi to líbilo mnohem víc, než když jsem to viděla před lety. Je to opravdu krásně natočené.

Wallander (2008) (seriál)

S Wallanderem jsem se dlouho míjela, ale nakonec se mi přeci jen dostal do hledáčku - a musím říct, že nelituji. Výborně vystavěné příběhy, včetně vkusně a citlivě zakomponovaného soukromí. Zaujala mě hlavně ta jeho všudepřítomná nechuť vůbec být detektivem. On tu práci v podstatě nenávidí, každý den s ní chce seknout, jak moc ho ničí a drtí, ale vždy se jako na potvoru:) objeví nový případ a on do toho zase spadne - a samozřejmě to excelentně vyřeší. Také je zajímavé, že ač vlastně není žádný drsňák, do nebezpečných situací se vrhá po hlavě, jako by mu zcela chyběl pud sebezáchovy. Ale kdybych si přeci jen musela vybrat - a měla možnost vidět nové díly buď Wallandera, nebo Detektiva Varga Veuma, zvolila bych pro mě osobně daleko víc charismatičtějšího a živočišnějšího Varga Veuma.

Detektiv Varg Veum: Padlí andělé (2008)

Jsem maličko (hodně:) nekritická, protože se mi ten norský padlý andílek, jehož hraje Trond Espen Seim, opravdu velice líbí - a dívala bych se na cokoliv s ním, i kdyby to byla ta největší slátanina na světě, ale to naštěstí není. I ty příběhy jsou zajímavé.

Slídil (2014)

Cynické až na dřeň. Chytře napsané, zvlášť ten obrat sociálních rolí. Celkově ale až příliš depresivní. I bulvární novináři jsou lidi. Tenhle byl ovšem psychopat... a rozhodně neměl vyhrát.

Krátký film o lásce (1988)

Jednoduchý, tichý film. Na mě se tam toho ale příliš nedělo a bylo to dost předvídatelné.

Frida (2002)

Už jsem to kdysi viděla, ale tentokrát mě to zasáhlo ještě silněji. Pět hvězd.

Road House (1989)

Velice přímočarý, nadto neobyčejně příjemný návrat do osumdesátek se vším všudy, člověk nestíhal ty rvačky ani sledovat. A Patrik Hříšňák v kombinaci se Samem Elliottem - delikatesa ... :)