Polski film (2012)

A mně se to líbilo! :) A bylo mi úplně jedno a neřešila jsem, kdy je něco z jejich skutečných životů, a kdy mystifikace - ono na tom ve výsledku stejně houby záleží. Snad jen v případě Plodkové si dovolím doufat, že to byla jen role; že je v reálu sympatičtější. Závěru sice už trochu docházel dech, ale stejně tam byla spousta příjemných a pro mě vtipných momentů. Hlavně Lišák a jeho navigace - to byla dokonalá jízda!

Poslední mlčení (2010)

Tak vida, už znám svou první německou detektivku, kterou mohu s klidem vychválit! Po všech těch Kriminálkách Kolín, Stuttgart, komisaři Rexovi a mnoha jiných, na něž se nedá pro plochost postav i děje dívat, a které okupují celá desetiletí televizní schémata všech našich televizních stanic, je to skoro jako zjevení. Nejvíc bych asi vypíchla drobnokresbu líčení chování pozůstalých (většinou to v každé detektivce postrádám a nikdy se tomu nepřestávám divit). Závěr je, pravda, nekonvenční, ale možná o to silnější. A bližší realitě...

Kobry a užovky (2015)

Viděla bych to takto: první třetina neúnosně se vlekoucí a umaštěná, ale od chvíle kdy báječná až kouzelná babička Věry Kubánkové souhlasila se zastavením domku, začalo to konečně "odsejpat". Naskočil děj, pocity a Užovky mi bylo upřímně líto. Ale nejen jeho, jak to ve správných sociálních dramatech bývá - tam jsou k politování obvykle všichni. Herecké výkony zde byly o dvě ligy lepší než scénář (výhrady ke scénáři viz komentář od kočika1 - lépe bych to nenapsala), takže čtyři hvězdy jsou především za ně. Parádní kousek zde vystřihl hlavně Kryštof Hádek - doufám, že za svého odpudivého Kobru si domů donese aspoň Lva.

Bezdružice (2015) (seriál) odpad!

Slyšela jsem o tom, že je to strašlivé - a když jsem včera přepínala mezi kanály, vyskočilo to na mě. V úžasu jsem u toho deset minut setrvala. A konstatovat mohu jediné - na ničem víc dementnějším se snad nikdo ještě nikdy nepodílel! Nevěřila jsem, že to řeknu: ale zlatý Babovřesky. Je to ostuda pro všechny zúčastněné. Absolutní dno. Chytla jsem například scénku, kdy se učitelka Alice Bendové ptala ve třídě malých dětí, kdy čekají, že jim asi tak umřou rodiče. Vážně jí za to ten honorář stál?

Kalifornie (1993)

Zrovna na tomto bijáku je dobře vidět, jak jsou devadesátky už téměř prehistorie. A kolik lepších žánrových věcí bylo od té doby natočeno. Vlastně jediné, co mě na tom bavilo, byla výborná, až neuvěřitelná přeměna Brada Pitta - hlavně vzhledem k jeho jiným rolím slaďoušů.

Temné kouty (2015)

Nedávno jsem Temné kouty četla, tak mě ani příliš nelákalo vidět to natočené, ale nelituji. Libby Charlize Theron byla přesná. A kupodivu mi to přišlo zajímavé i napínavé, i když už jsem znala zápletku (která je vážně excelentní a hlavně uvěřitelná). Proto mě o to víc zaráží celkové nízké hodnocení, tento film si určitě zaslouží vyšší.

Muž odnikud (2010)

Korejskou typickou drsnost a hektolitry krve zde úspěšně vyvažuje jednak rebelská tajuplnost "muže odnikud", ovšem do té doby než se ostříhal, což mu 80% z tajuplnosti bezpečně vzalo (naštěstí to udělal až ke konci), jednak dojemná a divácky vstřícná linka jeho vztahu s tou holčičkou. Obávám se ale, že bez těchto ingrediencí by z toho zbyla jen bohapustá, leč efektivní řezničina.

Něžné vlny (2013)

Takže asi takto: první pokus se nezdařil, dívala jsem se nesoustředěně a měla jsem pocit, že mě to nebaví. Ale moje oblíbená Troufalka dala pět hvězd, tak jsem to zkusila ještě o dva dny později a v trochu jiné náladě - a ejhle, najednou mi to připadalo milé a ano - něžné. Hlavně se mi líbil vztah rodičů i jejich charaktery (Čermák s Pauhofovou). Ale celkově tam bylo všeho na celovečerák tak nějak málo. Před zhlédnutím jsem si ještě neuváženě přečetla názor, že v závěru se to "rozjede", trpělivě jsem tedy vyčkávala. A vyčkávala jsem tak dlouho, až mě překvapily závěrečné titulky. A i ten nápad se 17. Listopadem na mě působil spíš rozpačitě než trefně. Je mi líto, ale na víc než tři hvězdy to nevidím.

Zabijáci (2014)

Nebylo to sice nijak zvlášť napínavé, ani plné zvratů - což od seveřanů očekávám - ale na druhou stranu uznávám, že je to zatím jeden z nejzdařilejších pokusů, jak vytěžit kvalitní knižní předlohu (v tomto žánru). Povedlo se to rozhodně víc než u předchozí Ženy v kleci.

Ópium: Egy elmebeteg nő naplója (2007) odpad!

Dala jsem na místní intelektuály - a to jsem si dala! Pro mě osobně je tento film naprosto nesnesitelný a nesledovatelný. Bát se co zas příšerného a hnusného bude v dalším záběru, ne, tento druh umělecké exhibice skutečně nejsem schopna považovat za Umění. A doufám, že těch pár nejodpornějších scén, které jsem bohužel nestačila přetočit rychleji, se mi v hlavě neuhnízdí na moc dlouho. Chtěla jsem se původně zdržet i hodnocení, ale rozmyslela jsem si to - naopak ráda přispěji k jeho celkovému snížení.