Pár nenormálních aktivit (2013)

Hvězdy dávat žádné nechci, protože bych musela dát tři - a průměrné to rozhodně nebylo. První půlhodinka byla vážně skvělá a pro mě fakt ftipná, ale jakmile začali s duchařením - koukat se na to už nedalo. A už mi bylo celkem jedno, jak to bude dál. Takže celé jsem to ani neviděla.

Květ pouště (2009)

Jistě silné téma, krásné pohledy na poušť, ale scény a dialogy z města byly dosti idiotsky zpracované. Scénárista byl pěkný fušer.

Richard Jewell (2019)

Dívat se více než dvě hodiny na rudolícího tlouštíka, mamánka s ÍQ tykve a ještě mu nakonec fandit, to už musí být vážně dobrý příběh! A byl.

Anna (2019)

Ano, je to dosti podobné Rudé volavce, ale scénář byl daleko promakanější a nelogická místa vždy pečlivě vysvětlena, což u mnoha jiných filmů neuvidíte. Ano, bylo to až neuvěřitelně terminátorské (taky bych chtěla po pouhém roce výcviku umět co Anna, ale obávám se, že by mi na to nestačilo ani sto životů), ale zase to přidávalo na akčnosti - a bylo se na co dívat. Luke Evans potěšil jako vždy, Olga Helen Mirren byla úžasná jedovatice. Ale jinak to byla samozřejmě pohádka, nikdo z filmařů neví, co se opravdu v KGB dělo, jen si to takhle představují.

Slečna Fisherová a záhada Hrobky slz (2020)

Pět hvězd je za to, že se inspektor Robinson konečně dočkal!!! A za to cupitání slečny Fisherové v kloboučku a podpatečkách klidně i po střechách a písečných dunách - image je prostě image. :)

Pokoj (2003) odpad!

Nevím, jestli jsem už někdy dala "odpad", ale teď bez rozpaků. Vydržela jsem asi 45 minut - a do té doby nebyla ftipná ani dobrá ani jediná sekunda. Do té doby jsem stále ještě naivně věřila, že když tomu tolik mých oblíbenců bylo schopno dát nejvyšší ohodnocení, tak snad ještě nějaký zvrat v podání či náladě přijde. Marně. A dokonce ani nepomohlo, že se tam zhusta vyskytovali vlasáči - to jsem obvykle ochotna přimhouřit očko nad ledasčím. Ale tady to fakt nešlo - nebylo to kýčovité, amatérské či špatně uchopené, tohle byla prostě jen průzračná demence sama o sobě.

Room (2015)

U tohoto filmu jsem si prošla mnoha stádii: od nevěřícnosti, nudy, obav, strašných obav (několikrát jsem i odběhla do jiného pokoje, abych to neviděla), vymýšlení, jak by se člověk sám zachoval na jejich místě, až po odmítnutí a přiklonění se, zda se náhodou nejednalo o dost stupidní hru s diváky, protože těch nelogičností tam bylo skutečně dost. Co mi tam ale vyloženě chybělo - že ta bestie, co jim to udělala, tam pak už vůbec nefigurovala.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Normálně bych dala asi tři hvězdy, ale po náročném víkendu, kdy nám při sledování nové řady Vikingů a Papírového domu nechali tvůrci zemřít naše oblíbené ženské postavy, jsem naměkko a trocha roztomilého škorpení autorky Mary Poppins s Waltem Disneym mi tedy přišlo docela vhod.

Ztracené dívky (2020)

Ztráta času, není absolutně žádný důvod to vidět.

Gentlemani (2019)

Šlo to úplně mimo mě, nepřišlo mi to ani chytré, ani ftipné. Jen se to tak tvářilo.