Přeber si to (1999)

Ani po 16 letech není důvod na hodnocení něco měnit. Skvělé hlášky.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Až po dlouhých 15 letech jsem se dostal k tomu to seriálu. Ano je velmi velmi dobré - 90%. V podstatě to kazí jen ten debilní český překlad a pak klasické americké debilní filmové rádoby vtipné kecy, když se například američtí vojácí baví o lyžování, když v té době u nich lyžovali leda tak Indiáni a dnes lyžuje maximálně rádoby smetánka (omlouvám se Bode Millerovi).

Stážista (2015)

Nejlepší film Roberta De Niro za posledních 10 let.

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Tak i po 2. sezóně musím konstatovat, že tohle je mezi seriálovými krimi-mini-sériemi prémiová první liga. 100%/ Update únor 2023 - závěrečná třetí řada už má své mouchy, řekněme na 80% ale jako celek se to udrží na těch pěti hvězdách. Bonusem (nevím jestli zamýšlený) je, že i herci nám zestárli, takže pokračování "po letech" funguje.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Ano, normálně za 4 hvězdičky, ale v roce 2015 nevím o lepším filmu daného žánru mimo TV produkci. Tudíž 5 hvězdiček.

Lovci (1996)

Velmi podařený film až na hranice 5 hvězdiček. Skvělý výkon Lennarta Jähkela.

Detectorists (2014) (seriál)

1. sezóna - prostě balzám a když k tomu přidáte geniální české titulky od datlíka, tak je volba jasná./2.sezóna - 95%/3.sezóna - 85%.

Mamon (2015) (seriál)

Původní norskou předlohu jsem zavím neviděl, vrátím se k hodnocení po shlédnutí. Jinak český Mamon je jednoznačně nejlepší česká krimi mini série za posledních 20. let. Jak tady někdo napsal - není to dechberoucí, ale na české poměry absolutní špička. Obsazení velmi osvěžující, jen si nevím rady s novinářkou, kterou ztvárnila Pavlína Štorková - mimika je nepřirozená, a také státní zástupkyně není moc věrohodná. Designová Praha ? Možná pro ty co jen sedí doma v paneláku. Obecně to je na úrovni 4 hvězdiček, ale za snahu dám 5./ Aktualizace 15.12. - shlédnuta norská předloha a nezbývá než konstatovat, že ta je velmi slabá nejen v části scénáře. U mnoha postav schází nějaká čitelná motivace a děj drhne.