Láska (2012)

Tak trochu ze života vysněné.

Bez motivu (1971)

Dabing s E. Cupákem film silně zvedá.

Saw: Hra o přežití (2004)

Až na doporučení mého kamaráda shlédnuto dnes, tedy 11 let od zrodu filmu. No snaha o zvraty tady je, ale logicých blbostí je tolik, že byste tím naplnili odpadkový koš. Je to nudné a bohužel místy i k smíchu včetně rádoby brutality, Jak pak asi umí vypadat další pokračování. Rozpočet nízký, herci se snaží - 60%.

Scott and Bailey (2011) (seriál)

Konverzační vtipné britkrimi, které si na nic nehraje. 1. sezóna - 80%, 2. sezóna - 80%, 3.sezóna - 75%, 4.sezóna - 75%, 5.sezóna - 70%.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Klasický midkult. Jinak 99% souhlas s komentářem uživatele "Davies182". A mají autoři nějaké vysvětlení, proč všichni mluví anglicky?

Grace a Frankie (2015) (seriál)

1. sezóna - celkově plné klišé a stereotypních charakterů, ale najdou se i vtipné momenty. Jane Fonda je samozřejmě definice a etalon GILFKy, ale role je jí psaná na míru a zjevně proto souhlasila s obsazením do role, resp. bych hádal, že bude někde vzadu producentsky. Lily Tomlin naopak zjevně celou dobu přehrává a ztvárnění její postavy je místy nesledovatelné. Jejich mužské protějšky moc prostoru nedostávají. Postavy mladší generace jsou prapodivné - celkově 65%/update 5.10.2016 - 2. sezóna - nedobrovolně jsem shlédl první tři díly a stalo se to, čeho jsem se předem obával. Ohříváme již před rokem uvařenou kaši. A pak viděl poslední dva díly a ty zase stály za to, tak si vyberte.

Za borovicovým hájem (2012)

Nevím co bych si měl z toho příběhu vzít. Ačkoliv je stopáž dlouhá, tak příběh je v podstatě banální.

Pro strach naděláno (2012) (seriál)

1. díl - Tak tohle je smršť. Hlášky jako "Babylon ZOO vedla 5 týdnů hitparádu, tak lidé potřebovali nějakou naději." jsou drtivé./2. díl - O chloupek horší, ale nařechtali jsme se doma.../ Update 2017 - viděno znovu včetně 3. dílu a na hodnocení není třeba nic měnit.

Kojak: Ariana (1989) (TV film)

Tohle na veřejnoprávní TV v sobotu večer v roce 2015 nepatří.

Pořád jsem to já (2014)

V rámci konkurence Oscarů v roce 2015 bylo ocenění pro Julianne Moore zasloužené. Ačkoliv se to vlastně zahrát nedá, a raději bych v roli viděl Melissu Leo. Co můj zážitek snižovalo byl český dabing - od toho bych chtěl rád všechny odradit - Ivana Milbachová nedokázala hlasem utáhnout projev Julianne Moore. Co je horší, že na některých místech mi trochu vadil vývoj děje a scénář. Jistě je to téma spíše na nějakou TV minisérii. Místy to zase bylo vynikající a přesné - noční zmatenost, "příprava" sebevraždy do budoucna a další.... Ale prosím nemyslete si, že po shlédnutí budete o nemoci vědět více než víte dnes.