• Thriller

Akira (1988)

Ki o tsukete kudasai Saibapanku manifesuto!

Eichi (2002)

Kompilace vsech dobrych americkych, temnych detektivek po korejsku. Adrian to dobre napsal. Atmosfera je primo Fincherovska. Nemuzu rict, ze bych se nudil nebo byl vyrazne zklaman, ale dej je bohuzel i na mne prilis komplikovany a jen tezko uveritelny.

Pod dohledem (2007)

Ano opravdu Francouzska spojka po Hong Kongsku ;-). Ano Sam Yam s ledvinkou a ve starem svetru jak absolovent hnojarny. Ale krimi drama je to tedy jako vino. Velmi civilne pojate, snad jen s jednou scenou ala dojak. Stridme a velmi realisticky pusobici kamera. Famozne vygradovany dej.

Volavka II (2003)

Myslim, ze Hong Kongsky Kmotr se celkem povedl.

Peullai daedi (2006)

Korejsky dojak, s mnoha dobrymy, ale take mnoha ne zrovna vydarenymi momenty. Pomstychtivi tatka si nicmene u mne nejake ty sympatie ziskal.

Jambok geunmu (2005)

Korejsky Belmondo v zenske sukni? Vlastne trochu ano. Nenarocny film, ale velmi poctivy a nekdy velmi vtipny.

Wangui namja (2005)

Krasne zpracovany pribeh ze stredoveke Koreje. Jimave milostne drama s politickym pozadim. Uzasne a vkusne pojata vyprava. Herecke vykony jsou vlastne u dvou hlavnich predstavitelu take skvelimy vykony artistickymy, loutkohereckymy ( rukou vedene loutky i stinohra) a vubec mnoha dalsimi... . Vse zacina na venkove v prostredi chudych, potulnych kejkliru zasle doby kteri se z pricineni osudu dostanou az k samotnemu kralovskemu dvoru.

Hodiny (2002)

Tak tohle bohuzel znam. Na dane tema skvele spracovani knizni predlohy.

Zápisník smrti (2006)

Slusny i kdyz za vlasy pritazeny pop. Verim ze jako komiks nebo jako anime funguje na 100%, ale s celovecerakem si tak jisty nejsem. Ale nadruhou stranu opravdu zajimavy napad a dobre herecke vykony v hlavnich rolich.

6woleui ilgi (2005)

Yoon-jin Kim herecka znama mimo jine ze serialu Ztraceni / Lost ztvarnuje pomstyplnou matku jejiz syn byl sikanovan spoluzaky a spachal sebevrazdu. Prez obcansne nevychytavky hlavne v deji jde o film ktery dojme a nekdy i pobavi - sympaticka dvojice policistu evokuje az Belmondovsky nadhled ktery se ovsem s narustajicim dejem vic a vic ztraci.