Lachtaan

Lachtaan

okres Klatovy
filmový fanatik, milovník přírody a cestování

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 15.12.2017  11:57
    Divočina (2014)

Sama, ztracená tělem i duší, v opuštěné a ničím nezhrzené panenské divočině Pacifické hřebenovky předvedla Reese před třemi roky hodně pozoruhodnou roli, ženu, která si prošla peklem a prostřednictvím spontánního několikatisícikilometrového výletu se bez jakýchkoli znalostí a zkušeností rozhodla vykoupit ze spárů démonů minulosti. Ano, nějaký podtext tenhle film potřeboval, přeci jen nikoho! by nebavil ryze putovní snímek bez pointy. Ale já jsem se tu za Whiterspoonovou stavil hlavně kvůli kráse středozápadu USA. Zbytek bych přenechal jiné filmové záležitosti.

• 15.12.2017  11:51

Katastrofické filmy pro mě jako menšího byli primárním žánrem a zcela neovlivněn veřejným míněním o těchto kouscích, jsem hltal sebeodpornější zástupce této velmi pochybné filmové oblasti. Naštěstí mezi množstvím televizních odpadů nejen od Asyla či SyFy stále existují nápadití scénáristé a šikovní režiséři, kteří na své připravované veledílo pozvou spoustu talentovaných herců a splácají dohromady vizuálně i příběhově ničím nezkaženou filmovou katastrofu. V kině by mě asi další ze soudku spolupráce Berg/Wahlberg tolik nebavil, na vyplnění vánoční pohody loňského roku jsem si ale nemohl najít povedenější náhradu.

• 14.12.2017  06:48

Kevin Costner dokáže natočit také opravdu leccos a během jeho na vlastní velkofilmy bohaté kariéry jsme se prostě museli nekompromisně smířit s tím, že semtam lze udělat krok vedle. Správná volba funguje jako přespříliš jednoduchý rodinný snímek s hodně divnou netradiční zápletkou, která ale samotná není obohacená o žádný děj. Pokud bysme tedy měli spojit pouhý začátek o nečekané zprávě, jakou důležitou osobou se ústřední hrdina stává s koncem, kdy vše jaksi vyvrcholí, z tohoto 'dramatu' by byl 20 minutový kraťas, jakožto mnohem hodnotnější než dvouhodinové cosi, které je až nechutně natažené.

• 14.12.2017  06:42

Ne, nikdy mi nesedne Simon Pegg. Ne, nikdy nejspíše nepřijdu na chuť zombie filmům. A ne, asi jsem i dosti vybíravý v ryze britské tvorbě. Ani už bohužel nedokážu říct, proč jsem kdysi obětoval mých cenných 100 minut zrovna pro tenhle snímek, ze kterého si stejnak z důvodu jeho nezáživnosti pamatuju maximální minimum. Pravděpodobně jsem na vlastní kůži potřeboval jasný důkaz toho, že tohle není nic pro mě.

• 13.12.2017  06:52

Mé dětství kromě klasických Disneyovek protkalo mnoho rodinných filmů, kde se ústředními hrdiny stávají nejen psi a kočky. Všechny tyhle podívané by vůbec nebyly tak otřesné, kdyby prvotní zaujetí diváka neodkopaly příšerné výkony předních herců. Nedokážu si sice představit, zda by šel takovýhle film natočit zcela bez nich, možná by to i mírně podprůměrné Čivavě přidalo na kráse i kvalitě. Nechť tyto rodinné klišé odpočívají ve vzpomínkách, dneska bych před sledováním potřeboval asi nějakou omamnou látku.

• 13.12.2017  06:47

Tatumovy filmy zbožňuju a McAdamsovou mám také nemálo rád. Ovšem jestli si někdy kdesi střihla vážně otravnou roli, tak je to právě Navždy spolu. Tahle romanťárna se po zajímavém rozjezdu transformovala v patos, který se snaží mermomocí tlačit na city, jak jen to jde, ale bezúspěšně. Nedá se filmu upřít, že by byl jakkoli přitažený za vlasy, jen začíná být 'dojemných' milostných filmů s tématikou boje s nemocí či úrazem přebytečně mnoho a tvůrci při snaze se předhánět kašlou na scénáristickou stranu věci a domnívají se, že postačí, když nám rozhážou na dvě hodinky psychickou stabilitu prostřednictvím smutného příběhu. Takhle to ale u mě bohužel nefunguje.

• 13.12.2017  06:41

Všichni se snaží tenhle nepřímý ryze žabožroutský remake vidět pouze těmi špatnými brýlemi, přitom já sám za sebe jsem se kdysi v kině i poměrně bavil a ocenil jsem temnější verzi klasického pohádkového příběhu. K tomu jako třešnička na dort vystupující francouzský herec Vincent Cassel, který mě prozatím nezklamal v žádném díle a v roli ústřední hrdinky krásná Léa Seydoux. Když si zpětně zavzpomínám na onen kinozážitek, nebojím se sdělit, že mě Frantíci se svojí verzí nadchli o něco více, než letošní verze od Amíků s oslavovanou Emmou Watson.

• 11.12.2017  06:45

Jako rodinný film s dojemnou notou sršící ze všech stran posloužil kdysi Hugo tak, jak od něho bylo očekáváno. V žádném případě nepřetvařující se postavy kdysi ještě mladičkého Butterfielda a Moretzové se předvedly na výbornou, nemůžu si vynachválit ani Sachu, který mi po Boratovi a Diktátorovi dokázal, že není takovým pošukem i ve skutečnosti a doopravdy tyto zmíněné role jen tak skvěle zahrál. Ze všeho nejvíce mi asi při zpětném ohlednutí vadí, proč se po skvostech z mafiánského prostředí či jen o rok staršímu Prokletému ostrovu rozhodl Scorsese zaskórovat s filmem z ranku prachobyčejného rodinného snímku. Chápu, že je čas od času potřeba se odreagovat u něčeho odpočinkovějšího, k jednomu z nejvlivnějších režisérských velikánů současnosti mi to ale vůbec nesedí.

• 11.12.2017  06:37

Další z klenotů mého dětství, na který nikdy nedám dopustit. Vedle klasické kreslené Knihy džunglí, Lvího krále nebo Sněhurky z pradávného roku 1937 jedna ze skupiny nejúžasnějších Disneyovek 20. století. Užil jsem si poměrně oba hrané remaky, francouzský zapadnutý možná o něco více, než letošní snahu s Emmou Watson, ovšem 90kové prvotní Krásce se nemohou vyrovnat. Oceňuji každičkou inovaci, ale jsem velkým zastáncem nostalgie. Obzvláště když mě tenhle animák provázel dětstvím klidně 10x do roka. Mou povinností je také zmínit to, že navzdory tomu, že obsahuje množství zpívaných pasáží a lze ho tak označit za muzikál, vzhledem k mému odporu k tomuto žánru jsem tady za písničky nemálo vděčný.

• 5.12.2017  20:49

Muzikál je jediný žánr, který fakticky nemůžu vystát a snažím se s jeho typickými zástupci vůbec nepřicházet do styku. Ovšem temné animáky “pro dospělé” jsou jednou z mých filmových předností, a tak jsem se nemohl ochudit ani o oslavovanou Nightmare Before Christmas. Krátká stopáž jen přidává na kouzlu a řemeslném talentu, které Tim Burton umí skloubit do podoby těch nejděsivějších a díky tomu nejúchvatnějších snímků. Místy by kdekdo řekl, že jej jeho osobitá animace děsí více, než nejoslavovanější horory. Už se těším, zda podobný mix vypiplané animace, správného hororového podtextu i pozoruhodných postav nabídne také Mrtvá nevěsta.

• 2.12.2017  19:42

Sledování sportů šlo vždycky velikánským obloukem kolem mě, výjimkou však po celý můj život bude každoroční obětování květnového času pravidelnému mistrovství světa v hokeji, u kterého se snažím hltat zápasy nejen naší reprezentace. Hokej je zkrátka něčím mimořádným, sportem, který nedokazuje jen opravdovou fyzickou zdatnost a hluboké úsilí, dokáže diváka přímo učarovat a tak tomu není jen u přímých skutečných přenosů, ale i u nádherných autentických děl jako je Miracle. Protkaný krásnou hudbou, velmi typickou pro americké sportovní snímky a obohacený o nejimpozantnější roli Kurta Russella je Hokejový zázrak zajisté jedním z nejvlivnějších a nejvyhlazenějších sportovních filmů mezi těmi, které si už můžu s radostí odškrtnout ale rozhodně nad nimi nikdy nesmím zanevřít!

• 1.12.2017  21:36
    Trestanec (2017)

Jsem opravdu rád, že jsem ani nečekal vyloženě vězeňský film (popis jsem si nečetl, přiznávám). Waldau je borec, kromě kritických Gods of Egypt mu jde tvorba po nášlapu díky GOT doopravdy od ruky a Bernthala se také v poslední době nemůžu nabažit. Hezky vykreslené flashbacky byly na celém Trestanci to nejlepší, co nám nabídl. Mnoho pasáží v první polovině mě dokonce přesvědčovalo o tom, zda neudělím plných 5 hvězd, současný příběh ale už tahal za nouzové nitky a konec byl více než nezáživný. Musím přiznat, že jsem asi byl také dosti ovlivněný nedávným zhlédnutím Cely 211, která je ve vězeňské tématice o vícero úrovní výš.

• 30.11.2017  18:33
    Útes smrti (2010)

Lze říct, že vyjmo hodnotná kultovní díla (Fincherovky) asi nejnapínavější a zásluhou toho nejpovedenější thriller, co jsem prozatím viděl. Neustále gradující, precizní, bez hluchých míst a hlavně bez okamžiků, ve kterých byste tušili, co se právě chystá stát. Nejreálnější a také jediný kvalitní film se žraloky. Asi hlavně kvůli tomu, že nebylo třeba neustálého předvádění odfláknutého CGI. Při vzpomínání se mi vzbuzují chutě si snímek připomenout. Další důkaz toho, jak si Australané bez jakékoli pomoci dokáží poradit a natočit neutichající thriller. Mohu stejnou větu demonstrovat i na Krokodýlu z roku 2007.

• 30.11.2017  18:23

Mí velcí oblíbenci, vládce televize i jeden z vládců filmu, se loni sešli v očekávaném fantasy snímku, který z trailerů vzbuzoval dojem, že se dočkáme alespoň podobné řežby, jež mi byla servírována v jinak také v mnohém nedotáhnutém Souboji titánů. Počínaje Pompejemi, přes právě Bohy Egypta, pomalu ale jistě docházím k přesvědčení, že vymejvárny mozku z oblasti antiky nejsou ničím, co by ve mě zanechalo pozitivní zážitek. Ba spíše naopak.

• 29.11.2017  17:58

Supergirl celý crossover nakopla nesmírně pozitivní cestou vpřed, aby prostřední části Arrowa a Flashe klesly mírně dolů. Oceňuju ale především snahu o zasazení všech možných postav do rolí dvojníků, se kterými si scénáristé tentokrát nemálo vyhráli. Wentworth Miller naše srdce nezklamal po nedávném oficiálně neoficiálním odchodu z Arrowverse a ještě jednou využil příležitosti se objevit. Zamiloval jsem si ty badass scény, kdy můžeme vidět všechny mé oblíbené televizní hrdiny pohromadě. Škoda, že taková euforie v mé hlavě nepanuje i při sledování seriálů od Marvelu. Ten si holt pevně drží žezlo v oblasti filmu, v televizi je kritické filmové DC alespoň dle mého o krok napřed. Abych vše shrnul, už teď je mi líto, že mám celý event za sebou. Prvotní a závěrečná část vše okázale vygradovaly a já se královsky bavil. SPOILER: Jen škoda Steinova odchodu. Naštěstí jsem o něm věděl již dlouho dopředu a po celou epizodu si promítal Garberovy důvody, proč opouští celé Arrowverse.

• 29.11.2017  06:43

Pravděpodobně velké množství z nás bylo zmateno tím, co se nám tenhle superkoprodukční film snaží vůbec sdělit. Najde se zde množství zvučných jmen, u kterých si ale říkáte, co se svými vlohy dělají v tomto jednoduchem snímku. Ani nemůžu být tolik kritický, jak by si Poslední legie nejspíše z obecného spektra zasloužila, přeci jen jsou to již dlouhá léta, co jsem si s ní naposledy skřížil cestu. Co si ale dobře vybavuji, je fakt, že měla mnohem větší potenciál, než který v konečném výsledku zúžitkovala. Velká škoda!

• 29.11.2017  06:37

Tučňáci byli vždycky tou nejzábavnější součástí samotného Madagaskaru, který je v nynějších dnech už kultem animovaného filmu. Samotný mě ale za léta neustálého re-watch hodně omrzel, neotřelí tučňáci a jejich neutichající smysl pro dobrodružství mě ale baví dodnes. A tak jsem před léty plánoval, že na jejich konečně na světlo světa vycházející "sólovku" vyrazím do kina. Z toho bohužel sešlo, ale i tak jsem si tenhle spin-off jednoho z nejklasičtějších animáčů mého dětství užil na výbornou. Nebránil bych se, kdyby se parta našich ulítlých nelétavců ještě alespoň jednou podívala na velké plátno.

• 28.11.2017  21:07

Tohle byl nečekanej M-A-S-A-K-R! Loňský crossover poprvé lákal na spojení všech DC CW hrdinů dohromady, ve finále byly ale jednotlivé díly věnovány stále pouze hrdinům daného seriálu. Letos se všechno ale rapidně mění a hned v prvním díle jediného ze seriálů, který pravidelně nesleduju, dostáváme nálož srdceryvných scén (promluva Barryho s Oliverem..), komických povzbuzujících částí i správného až místy nepřehledného zvratu, ovšem velmi typického pro Arrowverse. A výrazy všech, když nezaútočí nikdo jiný než NAZI verze našich hrdinů? K nezaplacení. Pevně doufám, že zbylé 3 části budou taky tak skvělé.

• 28.11.2017  19:38

Zpočátku to na mě působilo jako velká vykrádačka skvělé Královské aféry, se kterou měla před 5 lety co dočinění i česká produkce. Zde se ale Alicia Vikander oddala již ryze americké kontrole nad další důležitou etapu evropského novověku a ve finále jsme stanuli tváří v tvář další příjemné historické romanci. Asi už nebudu mít nikdy zapotřebí si film zopakovat, na první zhlédnutí ale až nečekaná spokojenost.

• 26.11.2017  18:56

Klasika ještě z VHSek, která mě provázela nejen každé Vánoce, jako se jí daří nyní, ale třeba 5x během jednoho roku. Jako malí jsme absolutně neřešili nedostatky či mizerné efekty, na které se ale v rámci českého rozsahu nelze snad zlobit ani dnes. Vidět film dneska, tak se zahrabu do země s černým svědomím a lítostí ztraceného času, v době, kdy film vznikl a já se narodil, to ovšem byla povinnost číslo jedna, která měla velmi chabou konkurenci. A za to jí přísluší stálý obdiv.

• 26.11.2017  18:53

Ve snaze napodobit vlnu amerických teen komedií se Janák rozhodl za pomocí kdysi zvučných jmen tohoto věku Kotka a Mádla natočit rovnou dva obdobně laděné snímky a udělat z nich nejujetější české komedie novodobého desetiletí. Jako menší jsem se fakticky bavil, sexistický humor šel hodně stranou, dnes se v jistých chvílích cítím i trochu trapně, ale stále to jsou již neopředené klasiky, ve kterých se vedle našich oblíbených sympaťáků mihly i velmi pěkné slečny. Nelze říct, zda jsou lepší horští Snowboarďáci nebo jejich 'bratranečtí' Rafťáci. Oba to jsou ale zábavné filmy, které jsem na dévédé sjížděl den co den a pořád se dokola bavil.

• 26.11.2017  18:49

Dost osobitý snímek, který, jak je vidno, nesedl každému, ba nikomu. Já bych o něm nikdy neslyšel, kdyby se před řadou let nerozhodla TV Nova zařadit takovouto věc jako jakýsi experiment do hlavního sobotního vysílání. Ze strachu z hadů a paradoxní láskou koukat na filmy, kde se obří verze těchto plazů vyskytují, jsem D-War oproti ostatním ocenil a příběh mi na asijské poměry také nepřišel tak kýčovitý, jak je všude prezentováno. Ovšem dneska s velmi odlišným vkusem bych tenhle extravagantní film už najednou nedal.

• 26.11.2017  18:19

Tohle bylo tak silný a autentický, že tomu nelze udělit nic jiného než plný počet. Náhled do drsného prostředí nemilosrdné věznice, který místy vypadal i více jako dokument než jako thriller s napínavou zápletkou. Španělské filmografii jsem se nikdy nevěnoval, zde ale oceňuji, že jsem neznal jedinou z tváří a film tak měl mnohem temnější efekt. Po dlouhé době bravurní podívaná!

• 26.11.2017  14:14
    Elysium (2013)

V období, kdy jsem vědeckofantastickým filmům holdoval denodenně, byl tohle klenot frekventovaného žánru. Matt opět prokázal svůj um zahrát téměř cokoli a vizuálně vyhlazené dílko mě jedině přesvědčilo o tom, že nemusím vždy souhlasit s průměrným hodnocením mého okolí. Není to nic, co by mě tolik uchvátilo i napodruhé. Ale jako posapokalyptická ‘zábava’ Elysium nezklamalo na jediné části tlusté čáry mezi mým tehdejším vkusem a tím nynějším, který se diametrálně odlišuje.

• 26.11.2017  14:09

S veleslavnou závodnickou videoherní sérií to má společné pouze jméno. Jinak nevidím důvod film shazovat proto, že se hře nepodobá. Mírně to vykrádá Fast & Furious, herecká omladina může spoustě fanoušků vadit a překážet. Ústřední příběh mě osobně ale dost bavil a další autama přeplněný akčnák uvítám, i když v očích společnosti moc nepochodí. Vzpomínání na Need for Speed mě právě akorát navnadilo, abych dal šanci letošnímu Overdrive.

• 26.11.2017  14:05

Oproti First Class mírný skluz dolů, vzhledem k loňské Apokalypse stále cenné dílko. Hvězdné obsazení v rukou Bryana Singera dosti svědčilo, hlavní pointa příběhu byla také v mých očích povedená. Jen mi nesedla Magnetova snaha přejít na ‘temnou stranu’. Ale právě kvůli všude sympatickému Fassbenderovi si těžko představuju, že se bavím při dohánění série ze začátku století.

• 26.11.2017  14:00

“Žij, zemři, zažij znovu!” Do zhlédnutí Edge of Tomorrow jsem nikdy neměl tu čest se záležitostí s tématikou časové smyčky, primárně proto jsem byl tolik unešen. Cruise je jeden z menšiny herců, se kterými jsem schopen zhlédnout celou jejich filmografii. Po boku Bluntové jim to skutečně přesvědčivě svědčilo a Limanova tvorba mě poslední dobou začíná bavit v nemalých měřítkách. Sci-fi jdou už mírně stranou v mém repertoáru, pokud bychom se ale kdy dočkali sequelu či velmi podobného zážitku, stojím na ně v prvních řadách.

• 26.11.2017  13:55

Prozatím jediný film, který jsem viděl vícekrát na velkém plátně. Ne tedy úmyslně, ale vypravil jsem se na další velkolepé dobrodružství slavných Avengerů do kina dvakrát během dvou měsíců. Jejich návrat po úspěšném prvním debutu v roce 2012 se v měřítkách MCU vyvedl také na výbornou, jen existuje mnoho povedenějších kousků z této stále vzrůstající stáje. Co si neodpustím vytknout, je divné tlačení na vztah mezi Black Widow a Hulkem.

• 26.11.2017  13:52

Nikdy jsem neviděl předchozí kultovky s Melem Gibsonem, na novou verzi jsem se dostal do kina velmi spontánně. Nebýt kinozážitku, snímek by mě asi hodně nudil. Ovšem Hardy s Theronovou po boku a spousta vyhlazených speciálních efektů utvořili nepřebernou akční jízdu, která se mezi filmy roku 2015 výjimá na předních příčkách. Očekávaný Wasteland uvítám, jen jsem si hned dopředu jist, že nebudu extrémně unešen.

• 26.11.2017  08:15
    Pan Magor (1997)

Mé přesvědčení o tom zhlédnout všechny komedie nezaměnitelného Leslieho Nielsena se rozplynulo okamžitě při spuštění ptákovinky jménem Pan Magor. Nepochopil jsem děj, nepochopil jsem pointu, nezachytil jsem důvod, proč je snímek z části animovaný. Vedle Agenta WC40, Utopence na útěku či legendární a stále nejzábavnější parodie Bláznivé střely je tohle obrovský krok vedle. Škoda, že si pan Nielsen po tomto přešlapu již nikdy reputaci nevylepší.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16