Lachtaan

Lachtaan

okres Klatovy
filmový fanatik, milovník přírody a cestování

5 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
  • 17.3.2018  14:25

  Film lákající celkovým vzezřením, castingem bohatým na známé tváře a úžasnými exteriéry Blízkého východu. Tím ale končí všechny kladné aspekty Villeneuveova obrovského kroku vedle. Nechápu, že se letos objeví v kinech nejspíše stejně nezáživné pokračování.

  • 17.3.2018  08:14
  Vyprávěj - Série 5 (série) (2013)

  Všechno přeci jednou musí skončit. Sice jsem po skončení Vyprávěj chvílemi opravdu zoufal, co teďko budu bez oblíbeného seriálu dělat v pátek večer, ale už dlouho bylo více než jasné, že se musíme dobrat toho (snad) šťastného velkolepého konce. Postavy nám zestárly a u některých mi příliš nesedl casting, jinak jsem ale stále seděl u každé epizody jako zaražený a čekal, co přijde další týden, v dalším povedeném díle. Důstojné rozloučení s jedním z nejlepších výtvorů České televize. Rád se k některým epizodám vracím! 5. série 8/10.

  • 17.3.2018  08:08
  Vyprávěj - Série 4 (série) (2012)

  I když bylo slibováno, že se ještě dočkáme pořádného nášupu dílů, což měla zařídit i oznámená 5. řada, všechno už pomaloučku směřovalo k cíli, který byl stanoven a i zmíněn ve zcela první epizodě seriálu. Ke všemu vedla ještě dlouhá cesta, ale u některých postav již bylo bohužel poznat, že pro ně scénáristé vaří z vody. I tak jsem Vyprávěj ale stále miloval. 8/10.

  • 17.3.2018  08:04
  Vyprávěj - Série 3 (série) (2011)

  Kdekdo by řekl, že zrovna seriál z české produkce by mohl i v dalších sériích stále udržovat laťku tak vysoko, jako ji nastavil na svém začátku. Pan Arichtev to ovšem dokázal a i 3. série neutichala a nabízela jeden dokonalý díl za druhým. Jen období, kdy se už za Honzu vydává Braňo Holiček, mi právě díky němu úplně nesedlo. 9/10.

  • 17.3.2018  08:01
  Vyprávěj - Série 2 (série) (2010)

  Ve své době nejoriginálnější a zároveň jeden z mála sledovatelných seriálů na českých obrazovkách se vrátil zpátky a já jsem se pátečních večerů doopravdy nemohl dočkat. Šoupli jsme se o nějaká ta léta dopředu, prožili si s Dvořákovými vedle úsměvných rodinných záležitostí i ty tragičtější a já jsem se hlavně zase leccos přiučil o podstatné části našich dějin. 10/10!

  • 17.3.2018  07:57
  Vyprávěj - Série 1 (série) (2009)

  Zatím v mých očích žádný český seriál nepřeválcoval právě Vyprávěj, dosti autentický pohled do dějin mě zcela cizích formou příběhu jedné neobyčejně obyčejné rodiny, která s přibývajícími díly souměrně stárne, nabývá zkušeností, ale pořád neztrácí své kouzlo. A zrovna ten úplný počátek v 60. letech byl naprosto magický. 10/10!

  • 16.3.2018  22:07
  Ferdinand (2017)
  *****

  Vynikající rodinný feel-good film se správnou špetkou humoru, který si zasluhuje post nejlepšího animovaného snímku loňska a dle mého i o malý kousíček předhání hitovku Coco. Zasmál jsem se, nenudil se a užíval si každý moment tohoto filmu. Klidně bych ta procenta viděl zase vyšší než pomalu zbytečně klesající.

  • 16.3.2018  15:12
  Obhájce (2011)
  *****

  Prozatím nejvyšperkovanější právnický film a hvězdný bod v kariéře mého předního oblíbence Matthewa McConaugheyho. Po boku skvělého W. H. Maceyho nebo stále krásné Marisy Tomei jsem se dočkal napínavého snímku na tom nejlepším pomezí - thrilleru a dramatu. Jen konec již trochu sípal z posledních sil a přišel ohromně nečekaně, jinak jsem i po roce stále nesmírně unešený. Musím dohnat i Matthewův Čas zabíjet.

  • 15.3.2018  21:58

  Perfektní oddychovka na večer. Je to sice průměrný animák, zaměřený především na menší publikum, nad standard ho ale nekompromisně vynáší úžasná animace a roztomilost hlavního hrdiny.

  • 14.3.2018  22:06
  Nevinné lži - Hra (E13) (epizoda) (2014)

  Hodně zajímavá zápletka, Vetchý, který je klenotem české herecké dominance a celkové vzezření epizody, u které jsem se nenudil v jediné minutě. Opravdu drsný předobraz toho, jak dokáže život prostřednictvím internetu ovlivnit ten reálný. Z prozatimních 3 zhlédnutých dílů ten zaručeně nejzajímavější. 9/10 b.

  • 14.3.2018  22:03

  Vyorálka jako mávnutím kouzelné hůlky vídám od První republiky každým měsícem ve více a více dílech a nemůžu si stěžovat. On právě byl tou stěžní, která držela jinak zrovna bohužel dosti nudnou epizodu Nevinných lží nad vodou. Snad další náhodně vybrané díly budou alespoň o ždibec lepší. 5/10 b.

  • 14.3.2018  21:59

  Nebudu lhát, že mě sem navedla sekce Související u dánského filmového drahokamu jménem Hon. Ale právě proto jsem byl už od ledna nalazen na téma, které zase tolik ve světě filmů nevídám. Klukovské obsazení bylo na výbornou a Taclíka si také pomalu přirovnávám spíše k vážným než ke komediálním, často patetickým rolím. Celý tenhle cyklus by byl fakt povedený, kdyby se finální gradace dala napsat i natočit více emotivně (soudě již dle vícera dílů). Klukovina 8/10 b.

  • 14.3.2018  21:41
  Výměna (2008)
  *****

  Clint je umělec a velikán téměř všech žánrů, kterých se prozatím za celé dekády své hvězdné kariéry dotkl. A životopisy už začínám skloňovat primárně s jeho jménem. Výměna je ždímačka veškerých lidských emocí - od údivu přes soucit až dokonce i ke vzteku nad okolnostmi, které této výjimečné ženě způsobily zprvu měsíce, posléze léta naprosté nejistoty, poté finální beznaděje. U velkofilmů lze často nalézt problém jejich upadající dynamiky a nutnosti diváka ubírat na pozornosti. Ty, které vznikly v rukou Clinta Eastwooda, ovšem sypají vlny pocitů od první vteřiny až po závěrečné titulky. Děkuji Bohu s velkým B za tohoto filmového boha.

  • 14.3.2018  07:47

  Mockrát jsem v kině na animovaném filmu ještě nebyl (Shrek 4, Tajný život mazlíčků..), ale Zootropolis je dodneška jedním z nejvyvedenějších zážitků z velkého plátna za rok 2016. Překypuje nádhernou animací, skvělými dialogy, které snadno pochopí ti nejmenší, ale potěší i nás, kteří si jich všímáme trochu více, má napsané příjemné charaktery, nedrhnoucí zápletku, spousty a spousty vtipných momentů a dokonce ničím nezkažený konec. Takhle by se mohly točit již všechny Disneovky!

  • 14.3.2018  07:41
  Lorax (2012)
  ****

  Hodně neznámý, přesto pěkně napsaný i vytvořený animák. Postava Loraxe je naprosto úžasná a myšlenka jeho příběhu se mi opravdu zamlouvá, až se stydím, že jsem o něm opravdu dlouhá léta neslyšel, ačkoliv jeho první verze existuje již desítky let. Bylo to místy trochu divné, ale bavili jsme se.

  • 14.3.2018  07:34

  Jedna z nejlepších akčních jízd dávno předtím, než se z toho stal mainstream. Rychlá auta tady zase tolik nefigurují jako v bratraneckém Rychle a zběsile, ale každému fanouškovi Italian Jobu se při vzpomínce vybaví nadupané minicoopery. Vedle nich si také vzpomene na rozmanité herecké obsazení a uvědomí si, že by klidně i po tolika letech ten stále neuzavřený nápad Brazilian Jobu mile rád dopřál. Skutečně by do toho mohli jít!

  • 14.3.2018  07:30
  Špión (2015)
  *****

  Statham je v komedii nevídaný tak jako demokrat v Rusku, přesto mu ale tahle špiónská role neuvěřitelně sedla. Melissu moc nemusím, přesvědčila mě jen v čarovném dramatu St. Vincent. Pro tenhle film ale byla samozřejmě nemálo důležitá, a tak jsem překousl její obrovské herecké nedostatky. A poté už jsem si jen užil zběsilou nemožnou jízdu, která by mě dnes asi už tolik neoslovila, v létě 2015 to byl ale splněný sem mezi akčními filmy s odlehčeným polem působnosti.

  • 13.3.2018  21:06

  Myslel jsem si, že tady zanechám inteligentní komentář, ale ta holka byla jednoduše magor. Její agresivni čin se kolem mě doposud jenom mihnul, ale přestože se film snaží v první půlce přiblížit její pošahanou osobnost, vlastně to vůbec ničemu nenapomáhá a stejně divák čeká jen na onen hrozný den 10.6.1973 a následný verdikt, který se ale konkrétně v tomto zpracování jeví jako zhola nepodstatná část příběhu. Na mě Já, Olga Helnarová působila až moc psycho a nikdy ji už nechci vidět znovu!

  • 13.3.2018  18:47
  Neznámý (2011)
  ****

  Liamovy thrillery by se mohly řadit do samotného uskupení, nazvaného Neesonovky. Vždy se jedná o sympatického chlapíka, který se dostane do nečekaných potíží, ze kterých se rozhodne vysekat zuby nehty, i kdyby měl obětovat vše, co mu po neznámém zásahu zbylo. Ať už to je právě Neznámý, letecký vyšperkovaný thriller NON-STOP či letošní The Commuter, který mě zatím čeká. Všechny se nesou v duchu jeho údajně povedeného Taken (já celou sérii včetně jednotky zase tolik neuznávám) a i když už začínají být místy ohrané, já mu to stále žeru. Přeci nějaký ten čas jsem měl právě Liama Neesona v oblíbených tvůrcích a nebýt skvělých děl jiných herců, kteří ho zkrátka vystrnadili, byl by tam dodnes, přestože jeho nejpovedenější dílka mám pravděpodobně za sebou. Neznámý patří z 75% do nich a to hlavně kvůli krásné Němce Diane Kruger, pro níž mám slabost. Ale i pro to napětí, které sálá z exteriérů evropských velkoměst v jakémkoli filmu.

  • 13.3.2018  18:39

  Nad děsivým zubařem, uzpívanou Dory i okouzlujícím nekonečnem tmavého oceánu jsem obědval každou prázdninovou neděli - ano i Hledá se Nemo je tím filmem, který jsme si se sestrami dopřávali jako mladší klidně každý týden. A i když zrovna tenhle dnes již kultovní animák znám téměř nazpaměť, doufám, že z mé hlavy nikdy nevymizí. Protože ho dodnes v oceánu různorodých animovaných pokusů překonal jen málokterý povedený kousek. Zasloužená procenta a v mém srdci velká naděje, že právě na Nemovi budou jednou vyrůstat i další generace.

  • 13.3.2018  18:35

  Klasická akční jízda, kterou nad úroveň trapnosti a ohraných klišé vyzdvihuje přítomnost neotřelé trojice Statham - De Niro - Owen. Díky nim jsem si Killer Elite poměrně užil, i když dneska si pamatuju opravdu jen malé ústřižky filmu, jehož rank extrémně nevyhledávám. Jednou stačilo.

  • 13.3.2018  11:19
  Ghost Rider (2007)
  **

  Existují dobré a špatné komiksy. Ty dobré lze poznat na první pohled dle studia, které jejich tvorbu započalo a hlavně finančně podpořilo, ty zlé se ani nestačí ohlásit a už je máme občas v kinech, ty vůbec nejnepovedenější rovnou na nosičích. Ghost Rider měl hlavně před pár lety jako komiksová postava obrovskou fame a tenhle film ještě před jeho vydáním slavil celý svět. Ovšem už sám o sobě je absolutní ztrátou času a nepochopitelným vymytím významu sousloví "podle komiksu". A když se poohlédneme za příšerným sequelem, kde se Nick Klec prohání po Rumunsku? Film hodný večerního vysílání na Barrandov Plus.

  • 13.3.2018  11:14
  Kick-Ass (2010)
  *****

  Jeden z nejsprávnějších komiksových filmů a jedna ze sice ohromně ujetých, ale maximálně zábavných komedií. Johnson výborný, Moretzová mi chvílemi vadila, chvilkami byla pro film přínosná a Nick Cage? Vedle Obchodníka se smrtí další z jeho rolí, které neupadají do hrozivých čísel a dávných zapomnění. Po stejně zabijácké dvojce jsem kdysi i doufal v další pokračování, už je to ale velmi dlouho a s takovým odstupem bych dnes již nikomu nedovolil mrvit tak skvělé filmy. Vaughn to prostě zkrátka umí!

  • 12.3.2018  20:51
  Bajkeři (2017)
  ****

  Ti, co Bajkery vyhnali do těhle podhodnocených nízkých čísel, si přišli k filmu pravděpodobně léčit své komplexy. Protože jeho průběh neosloví jedině asociálního samotáře bez špetky humoru a životní nadsázky. Zaujme rodiny s dětmi, kde rodiče rozesměje nejedna scénka zcela kolaburující s realitou i velkou většinu nás dospělých/čerstvě dospívajících, kde se v rolích mladých protagonistů můžeme často shledat my sami. Koukat na to s rodinou a vidět a slyšet okamžité názory z pohledů rodičů i mladých ‘závisláků’ byl obrovský bobus a jsem za něj nemálo vděčný. Jeden z nejpovedenějších českých snímků roku 2017. Vtipnými a v rámci toho stále netrapnými sekvencemi tvůrci nešetřili. Bavil jsem se!

  • 12.3.2018  13:53

  Vysoká nepochopitelná procenta snad jen zakrývají jinak nudnou nesmyslnost téhle originálně pojaté sondy do vraždícího krokodýlího ranku, který zachraňuje jen stejně starý Krokodýl, nesoucí v české distribuci název, jako kdyby chudák souvisel s tímto propadákem. Na nápadu by se dalo stavět jako na kvalitním hororu, ale od chvíle, kdy zbudou ze tří protagonistů jen dva, jde již tak pochmurný příběh ještě prudčeji do kytek. Mám dojem, že jsem kdysi ani nezvládl dokoukat.

  • 12.3.2018  13:49

  Viděno rozhodně více než jednou, počítaje i dnešek, kdy jsem si kousek prázdninového deštivého odpoledne chtěl osvěžit něčím více než oddychovým, zároveň ale pekelně napínavým, i když pro mě již léta dobře známým. V době, kdy jsem překlenul první a druhý stupeň na základce, jsem své filmové brouzdání věnoval pouze natural horrorům, bohužel hlavně těm, které jsou zde na CSFD největší hanbou filmové historie. Naštěstí se ale najdou vyvrženci tohoto ustáleného názoru, kterým je Rogue přesným příkladem. Místy dokáže 'poskytnout' husí kůži, pohodové herce, záběry na malebnou krajinu centrální Austrálie a sice okoukaný, ale "husťácký" konec. Kdyby se jednou natočil další nezávislý film s agresivním přerostlým zvířetem, který by nabízel stejnou úroveň (nebo samozřejmě klidně lepší) kvality jako právě Krokodýl, nebudu se zlobit.

  • 10.3.2018  18:03
  Argo (2012)
  ****

  Pozoruhodný snímek, kterému soška Oscara náleží rozhodně přiměřeněji než třeba loňskému La La Landu, zaobírá se pečlivě dramatickou událostí, buduje neutichající napětí a představuje zajímavé herecké výkony. Jen mně osobně trvalo více než půlku filmu si uvědomit celou bizarnost s plánem filmování v Íránu, i když ke konci je to jen lehce pochopitelná banalita jako záštita pro celou operaci. Méně uspokojujících detailů se ale objevilo více, tak tentokrát půjdu o hvězdu níže. Ale jinak bravurní práce Bene, režie ti svědčí!

  • 8.3.2018  20:20
  Warrior (2011)
  *****

  Ano. Začíná to snahou o získání trenéra, o navázání na zkušenosti, o možnost předvést své odhodlání, přechází to v několik méně úspěšných i nečekaných fightů a ke konci dosáhneme vrcholu ve velkolepém finálním souboji. Warrior ale přes všechny tyto okoukané scény vybočuje svým exentrickým vycítěním každičké možné chvilky, nenechává člověka odklonit oči ani vydechnout a na pozadí záležitostí z minulosti vygraduje excelentní konec. Hardymu role poněkud zmagořelého zhýralce sedla jako ušitá na míru, Edgertona jsem si oblíbil hned v prvních okamžicích, i když si ho z žádného jiného filmu prozatím nemůžu vybavit. No a Jennifer? S tou jsem strávil desítky hodin u OUAT a po jejím odchodu jsem milionově vděčný, že jsem jí mohl opět zase vidět. A byla bezkonkurenční!

  • 7.3.2018  19:52

  Typický příklad zbytečného rakovinotvorného sequelu. Přímý výherce v soutěži o nejhorší film s vánoční tématikou a nesmírně nechutná sonda do amerického přehnaného pojetí Vánoc, které mi přijde zkrátka ujeté. Jedničku jsem loni ještě snesl, i když mi vadil její překypující feminismus, tady se ale okořenilo o přítomnost matek všech tří matek a vše šlo do kytek. Druhá hvězda za Milu, kterou můžu kdekoliv. Jinak by to bylo mnohem horší.

  • 6.3.2018  18:43
  Zilionáři (2016)
  ***

  Tak jsem po hooodně dlouhé odmlce zase zabrousil k ryze americké komedii, která je tak ujetá, až to sálá jen z jejích na internetu všudepřítomných popisů. Zach se pořádně vyzdvihnul v trojité Pařbě a od té doby se v ničem normálnějším neobjevil, ale začínám chápat z jakého důvodu. Tahle role mu neuvěřitelně sedla a s fotografiemi ze skutečného příběhu by se leckdo mohl divit neskutečné podobě filmového a reálného Davida. Owenovu tvorbu jsem také již dávno opustil, stejně tak jako Jasonovu. Potřeboval jsem si ale odpočinout u něčeho krátkého a veeeeelmi nenáročného. A i když jsem vyrazil daleko za hranice mých filmových preferencí, Zachova blonďatá paruka či nakládání peněz jsou úžasnými highlighty filmu. Nejednou jsem se opravdu zasmál.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace