Lachtaan

Lachtaan

okres Klatovy
filmový fanatik, milovník přírody a cestování

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 13.11.2018  16:30

Mírně jsem se obával, třetí díly bývají prokleté a často s sebou nesou kvalitativní pokles, povětšinou rapidní. Třetí dobrodružství se Sandlerovým hrabětem Drákulou se tomuto břemeni hravě vyvarovalo, opět jsem se dočkal kvalitní animované komedie, ve které si na své přijdou všechny věkové kategorie. Vtípky a gagy, které pobaví ty nejmenší, přišly úsměvné i mně a na tom se staví úspěch tohoto žánru. Víc jsem neočekával a ani nepotřeboval. Dost vyrovnané s druhým dílem, ale nad čtyřkou bych se dosti rozmýšlel.

• 11.11.2018  19:07

Karel Kopfrkingl byl zabedněný psychopat, Rudolf Hrušínský Bůh hereckého nebe. Sloučení těchto dvou charakterů do jednoho stvořilo naprosto vytříbenou osobnost, správně elegantní, nebojácnou, střídmou a sebevědomou. Schopnou pro svou zatvrzelou ideu dokonalého světa zbavit se všeho, co mu dokonalost připomínalo kdysi. Úplně bych zde nuceně nepoužíval hororové značení, mírným krokem vedle celého filmu je jeho táhlost k onomu očekávanému konci. Psychodrama je ale zaručené, jen jsem měl po obeznámení se s knižní předlohou ve škole trochu větší naděje. P. S. Nemohl jsem si pomoci nesmát se miniroličce tehdy mladičkého Jana Krause.

• 10.11.2018  21:42
    Malá smrt (2014)

Stává se pomalu pravidlem, že filmy s tím nejchabějším dosahem překypují tou nejryzejší kvalitou. A že dosti odlišně pojatá dramata, sršící originalitou a zobrazující až děsivě autentická témata současné společnosti u mě momentálně zabodují nejvíce. Shledal jsem se zde se smutkem, smíchem, překvapením i ponaučením. Co více od filmu potřebujete čekat?

• 10.11.2018  21:38

Strážci Galaxie i Ant-Man se svými prvními díly kdysi prokázali světu, že se dá komiksovému rozpětí přidat i trochu toho komediálního žánru. Druzí Strážci u mě osobně již moc nepochodili, návrativší Ant-Man ale opět neškodí se svým infantilním humorem a využívá jej jako stěžeň celého filmu. Jinak je totiž jeho oficiální spolupráce s Wasp jen klasickou akční komiksárnou, která má obrovskou smůlu, že vyšla až po Infinity War. A protože je jednou ze dvou pouhých marvelovek mezi jednotlivými očekávanými Avengery, není od ní očekáváno zrovna málo. Já jsem spokojený a především smířený s tím, že více se z výplně čekání na květnové Avengers vytěžit asi nedalo.

• 10.11.2018  18:09

Kdykoliv slyším spojení "čaj o páté", vzpomenu si na školní družinu a odpoledne strávená u tamní televize sledováním těch bezkonkurenčních kreslených dobrodružství dvou nejslavnějších Galů. To nostalgické vzpomínání by mi donutilo napsat kladný komentář i k filmu, ke kterému zas až tolik netíhnu.

• 10.11.2018  18:03

Týmovka těch nejvíc "badass" herců z celé hollywoodské škály byla v prvních dvou případech zcela na výbornou, i Van Damme, jež pro mě bude vždycky podprůměrným béčkovým aktérem, si ve dvojce z roku 2012 střihnul skvělého záporáka. Pan Gibson byl dříve také úžasnou filmovou ikonou, s přibývajícím věkem už si ale své další kroky nepromýšlí a jde do nich spíše po hlavě (vyjmo jeho režisérský kousek Hacksaw Ridge). A jedním z nich je jeho neunavující zamračený výraz, bojující proti Slyově omladině Expendables. Dobrodružné prvky mixované s akčními zde nebyly ochuzeny oproti svým předchůdcům, ostatních kvalit z předešlých dílů jsem se již nedočkal. A hlavně jsem se nikdy neztotožnil s myšlenkou druhého přehrání.

• 10.11.2018  17:54

Nejslavnější filmovou verzi s námětem Luisy a Lotky jsem viděl už tolikrát, že se mi během let opravdu mírně znechutila. A že je tím rodinným filmem s typickým klišé, přes které se můj nynější filmový čuch již nemůže přenést.

• 10.11.2018  17:51

Střídmě nechutná ujetina, na kterou jsem narazil jen díky její popularitě u nás ve třídě během prvního stupně základní školy. Tou dobou jsme totiž byli ještě pouhými malými pívy, jimž nevadilo necelou hodinu a půl strávit s tak fekálním a nemístným humorem. Být tou dobou tak starý jako jsem teď, asi bych si u filmu tohoto typu rval vlasy.

• 7.11.2018  22:09

Tohle musím nejprve rozdýchat. Z těch hororů, které jsem již stačil vidět, jsem se doopravdy bál jen u dvou případů. Jedním z nich je naprosto nečekané vyvrcholení letošního Hereditary a druhým zástupcem je právě druhá Annabelle. Tam, kde jednička ztrácela na mnoha filmových kvalitách, jsme se prequelem přesunuli do zcela fungující žánrovky, okořeněné hororovou solí každým coulem. Nepochopil jsem zcela do detailů, zda je v Annabelle Valak jen jakýmsi poskokem ústředního démona s nechutnými uhelnými pařáty či je právě Jeptiška tím, kdo tahá za nitky zlovolné panenky. Asi mi ještě pár minut zabere z hlavy dostat scénu: “Co potřebuješ?” “Tvoji duši!” Strašidelnější obličej v hororovém rámci snad prozatím neexistuje.

• 6.11.2018  22:29
    Annabelle (2014)

Hodinu a půl dlouhá paranoia, říznutá ďábelským poflakováním se démonicky ohavné panenky po domě jejích nikoli majitelů, ba spíše hostitelů, jež je z jakéhosi důvodu nejprve považovaná za vhodný dětský dárek. V rámci světa Conjuringu prostoduché a nemastné/neslané, postrádající horovovou gradaci, na kterou za filmy Annabellina typu přichází masy diváků. Za bonus považuju démona s hrozivými černými pařáty, skřípajícími o zábradlí na schodišti. Valaka mám stále radši.

• 5.11.2018  22:38

Největším bonusem druhého Conjuringu je démon Valak v černobílém hábitu, kterého jsem se v jeho letošní sólovce nemohl pro jeho skromnou kýčovitost vůbec nabažit. Jeho nejděsivější pózy a výrazy kolující po internetu totiž nepocházejí ze Sestry, ale právě z tohoto filmu, ve kterém je bok po boku s Crooked Manem ohromně zábavnou a střídmě děsivou postavou, přesně takovou, jakou jsem si vysnil v okamžiku, kdy jsem se rozhodl Conjuring zhlédnout se vším všudy. Zápletka sama o sobě již nepřináší žádné inovace, zlo zde ale dostává perfektní podobu, z níž se rozhodly těžit samotné spin-offy. Ten letošní příliš dobře nepochodil, snad si ‘Křivý muž’ pro sebe urve pozoruhodnější film. Tak teď ještě vstříc řádění ošklivoučké panenky Annabelle.

• 4.11.2018  19:24

Nebyl to takový odvar, aby se o něm dalo mluvit jako o jednom z nejrespektovanějších hororových kousků nového tisíciletí. Byla to ale mrazivá jízda, která v temné osamocené místnosti, kde tu černotu kazí opravdu jen obrazovka s filmem, pořádně zakroutila s mojí fantazií a nejsem si stoprocentně jistý, zda večer usnu bez jakýchkoli problémů. Manželé Warrenovi jsou precizními filmovými postavami, kteří mě okamžitě navnadili na jejich další špinavou práci. Jen jsem se ještě neujistil, jestli zvládnu nesmírně hnusnou Annabelle v obou jejích sólovkách.

• 2.11.2018  12:52

Přihlouplá romantická jízda napříč džunglí, opět další ze zcela náhodně zvolených snímků během jednoho z nemocných polehávání. A právě proto, že jsem nebyl úplně zdráv vnímat film tak, jak bych asi měl, mě popravdě bavil. A to je u lacinných komedií ten nejdůležitější faktor.

• 2.11.2018  12:46

Nebýt náhodného setkání s The Oranges, nikdy by mi mě asi neposedlo zalíbení k Leighton Meester. Ani teď, v dávných vzpomínkách, nevnímám tohle nevinné drama jako nikterak hlubokomyslné, Hugh "Dr. House" Laurie byl ovšem právě po jejím boku přesvědčivý a seděli k sobě příjemně, i přes onen věkový rozdíl, který je hlavním nástrojem filmu.

• 31.10.2018  20:17
    Sestra (2018)

Během celých závěrečných titulků jsme dychtivě debatovali nad tím, čemu že jsme to předchozí hodinu a půl vlastně čelili. Z trailerů a obrovských obecných očekávání jsem se na Sestru velmi těšil, byť jako nepřílišný příznivce hororů. Strašlivě jsem litoval toho, že jsem film nestihl v kině, nyní mám jasno, že jsem se neochudil o žádný pamětihodný zážitek. Můj plán počínaje Sestrou zhlédnout celé Conjuring univerzum stále platí, jen zmizely obavy o to, že bych se strachy těžce dokopával k údajně ještě masivnějším hororům. Abych ale přestal The Nun pouze shazovat, samotné zpracování nelítostné jeptišky mi z hlavy asi nikdy nevymizí a veškerý její screentime je balzámem na duši, prahnoucí po strašidelném požitku.

• 29.10.2018  13:45

Už jsem se smířil s tím, že Milu Kundis s největší pravděpodobností již nikdy neuvidím v seriózní roli, jako byla precizní Černá labuť. Přesedlala na přímo feministické role, na které jsem zprvu začínal být alergický, naštěstí se objevují výjimky a Spy Who Dumped Me je jednou z nich. Je to typická špionážní ujetina, u níž jsem se ale upřímně několikrát zasmál a dost mě potěšilo, že Amíci zase projednou zavítali do Prahy. Mohli si teda odpustit ironickou narážku na to, že jsme podle nich součástí východního bloku, jinak mi ale nezbývá nic jiného, než chválit. Jedna z mála výtek tkví v samotné Kate McKinnon, jež mi absolutně nesedla a jejímž dílům se budu od teď vyhýbat, i kdybych pro to měl oželet krásnou Milu.

• 28.10.2018  12:51

Je obrovská škoda, že je historický žánr ve větším množství zastoupen nechutnými levnými výsměchy od studií ranku Asylum a že se nejspíše už ve 21. století nedočkáme takového historického eposu, který svět mohl spatřit naposledy právě v rukou Mela Gibsona. Tak nádherně poetický a zároveň realisticky drsný a nekompromisní zážitek si musí povinně dopřát každý filmový fajnšmekr. Jsem rád, že jsem si mohl koncert úžasného obsazení, bezkonkurenčních scenérií a dokonalé skotské hudby i mocného ústředního soundtracku konečně dopřát. “Každý jednou umře. Ale ne každý skutečně žije!” - William Wallace

• 27.10.2018  22:32

Němčouři to zase dokázali a ani k tomu tentokrát nepotřebovali Elyase M’Bareka. Tak líbivě a příjemně vykonstruované dramedy tu přeci jen nemáme servírované každým dnem, a proto si musím zrovna Mein Blind Date mit dem Leben velmi vážit. Čím se film může absolutně pyšnit, je fakt, že obsahuje nejspíše nejkrásnější německou ženskou roli. Od teď se nebudu bát sáhnout po ‘románťárnách’ i k našim sousedům.

• 27.10.2018  19:33

Bez debat nejlepší část celé animované ságy z dob dávno ledových. Jednička je chráněna štítem kultu, ale trojka je mým osobním chráněncem pro kvanta úsměvných scén, kterých je v novodobých animovaných filmech opravdu zřídka. Dinosaury jsem jako dítě zbožňoval, uvítal jsem tedy jakoukoli příležitost se s nimi zase vidět. A v legračním i dojemném obalu zároveň to byl ten nejlepší zážitek. "My jsme totiž úplně blbý!"

• 27.10.2018  19:27

Pro děti asi příjemná komedie, jejíž procenta jako dospělý člověk s diametrálně odlišným vkusem naprosto chápu. Film jsem ale viděl kdysi dávno v televizní premiéře a v té době jsem patřil právě do cílovky takových komedií. Na pár vtipných okamžiků si ale ještě vzpomenout dokážu.

• 27.10.2018  19:26

Charlieho andílci sice budou provždy neformální slátaninou, jejímž tahounem je krása ústředních protagonistek, ale staly se přes veškeré své nedostatky jakýmsi kultem mezi akčními komediemi, na které se dá v naprostém uvolnění koukat každou roční reprízou. Co je ale provždy dokáže zprznit, je připravovaný reboot, do kterého se jako třešnička na dortu nafušovala otřesná Kristen Stewart.

• 25.10.2018  23:32
    Kostka (1997)

Opravdu se nemůžu dopátrat toho, co je na Kostce hororového a co z ní dělá takový kult. Dokonce se mi protentokrát ani nechce věřit, jaký boom její uvedení musel tehdy doprovázet. Herci jsou otřesní, pointa téměř nulová, dvě hvězdy jen za základní kámen pro budoucí survival řežby, jako je natolik mnou oblíbené Saw.

• 23.10.2018  17:31
    Searching (2018)

Já bych se strašně rád vyjádřil nějak kultivovaně, ale prostě nemám slov! U běžících titulek sedím s plnou hubou dokořán a zpracovávám silný zážitek. Film Odpojit mi kdysi ukázal, jak precizně se dá zpracovat temná stránka internetového světa v impresivním dramatu a letošní Searching je mu v patách. První hodina vás uchvacuje nepříliš tradičním pojetím celého vyprávění a samotného zobrazení snímku, ta druhá vás doslova vcucne sama do sebe a už nepustí. Zaručeně jeden z nejlepších letošních počinů!

• 21.10.2018  12:53
    Oldboy (2013)

Nejprve divná reklama na kariérní rozjezdy Joshe Brolina, posléze velmi dobře zkonstruovaná zápletka pro neutichající mysteriózní drama. Krásná Elizabeth Olsen a neústupný pomstychtivý ‘Oldboy’ versus zase jednou hezky přesvedčivý Sharlto Copley (třebaže mám raději jeho kladné role, viz. District 9). Klaním se k těm, jimž přijde zdejší role Sama L. Jacksona přebytečná. Ale bez jeho slizkého ksichtu a hadrů jako v případě šílence v prvních Kingsmenech by to prostě nefungovalo na 100%. Za mě kvalitní dramatický thriller.

• 20.10.2018  19:04

Naprosto dokonale zpracovaný důkaz toho, že naděje umírá vždycky jako poslední. A že v nespravedlivém světě se bez boje nedá vyhrát pouhým čekáním či zbabělým ústupem. Dánové mě už srdceryvným Honem přesvědčili, že jim mám u sebe nechat otevřené dveře a mrazivým dramatem Der kommer en dag mě naprosto přesvědčili o svém filmarškém umu. Tam, kde mě zcela odrovnala role Madse Mikkelsena ve výše zmíněném Honu, tam mě uchvátila role jeho méně známého, za to stejně herecky kvalitního bratra Larse, u kterého pevně doufám, že jsem jej neviděl naposledy. Dětské role na výbornou, neviděl jsem prozatím důvěryhodnější výkony takto mladých tváří. Na konci i slza ukápla. Doporučuju každému, kdo má rád filmy alespoň z poloviny stejně tak jako já. Jsem ohromně vděčný, že mohu dlouho očekávaný tisící komentář udělit zrovna tomuto dílu. P. S. Nestává se mi moc často, jak strašně mě uchvátí název snímku. Tenhle tak mocně sedí k celému příběhu, až bych jen za takovou maličkost přidal další hvězdu.

• 20.10.2018  18:57

Miluju scénu s obrazem a vlastně celou Beanovu výpravu na velké plátno. Není lepšího britského komika, než je Rowan Atkinson. Bez jediného slova dokázal rozesmát celý svět, a to rovnou několik generací najednou. Komu jinému by se taková zásluha dala přirovnat?!

• 20.10.2018  18:55

Pamatuje někdo, když kdysi dávno dávala ČT1 v brzkých ranních sobotních hodinách filmy pro děti, potažmo pro celou rodinu? Jak se neomílala jen dokonalá dětská trilogie Klub detektivů nebo dánská sága Čtyři děti a jeden otec ale i spousty prastarých severských pohádek jako je právě dobrodružná Ronja? Já si vzpomínám moc dobře a to lesní dobrodružství jsem si vždycky chtěl prožívat s ní. I ve věku, v jakém jsem dneska, by mi bavilo dělat takové lumpárny :)

• 20.10.2018  18:52

Smoljak byl scénáristický génius a Podskalský režisér umělec. Valná většina jejich společných děl nesmí být nikdy zapomenuta a musí být nadále distribuována i mezi další generace. Jen u toho slavného filmového stěhování družstevních bytů mi chyběla znalost toho, jak to s nimi kdysi chodilo. Jinak Hrušínský jako vždy excelentní.

• 20.10.2018  18:49

Některé animáky se točí s výrazným věkovým omezením ne na dolní hranici, ale na té horní. Protože vidět Pettsona a Fiškuse dnes, šla by mi hlava kolem. Ve vzpomínkách na hezké dětství u jednoduchých, ale poutavých kreslených pohádek se ovšem tyčí mezi těmi lepšími zástupci.

• 20.10.2018  18:47

Jedna z rozhodně nejzajímavějších českých pohádek, kterou mohu hltat každé Vánoce a troufnu konstatovat, že mě ještě dlouhá léta neomrzí. Pavel Kříž ve své (pro mě prozatím nejlepší) roli po boku pěkně nechutných a zásluhou toho dokonalých nástrah při záchraně té své vysněné, jak už to v pohádkách bývá. V málo kterých mě to ale dokáže tak bavit, jako právě ve Statečném kováři.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35