Lachtaan

Lachtaan

okres Klatovy
filmový fanatik, milovník přírody a cestování

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 19.10.2017  09:43

Vetchý je pán herec současné české scény a jsem ochoten zhlédnout všechna jeho i sebehloupější díla. Po boku Hřebíčkové si ale střihl příjemnou roli v nezávislé romanťárně, co nemá v tuzemské tvorbě příliš velké obdoby. Konec je sice hodně patetický ve stylu typických podobně laděných amerických komedií, já jsem se však bavil.

• 19.10.2017  09:40

Zajímavý námět, stokrát ve filmech napříč státy i dekádami ohraný, zde podaný ale ve velmi příjemném stylu. Obsazení udržovalo notu přitažlivou po celý film, škoda jen doopravdy nepravděpodobného konce, u kterého by mě musela přesvědčit skutečně doložená studia, abych uvěřil, že celý příběh je na motivy skutečné události.

• 18.10.2017  19:37

Nechápete, ale zasmějete se. Užijete si repertoár slavných tváří, dokud se nedostanete do scén, ve kterých vám připadá, že vaši herečtí oblíbenci museli užít návykových látek, aby tyto části filmu vůbec natočily. Každopádně stále převyšují úsměvné scénky nad ty nechutné a nepřípustné, tudíž jako průměrná komedie film posloužil tak, jak od něj bylo očekáváno.

• 18.10.2017  19:35

Nevím, co se mi kdysi prohnalo hlavou, že jsem si tuhle "erotickou" kravinu musel stáhnout. Asi mě lákalo to vidět mladou Drew Barrymore s doufáním toho, že dostaneme možnost ji vidět v celé své kráse. Naštěstí si tenhle snímek už nepamatuji natolik, abych mohl lámat svou mysl tím, co ve filmu dělá Leonardo DiCaprio. Každopádně si až moc dobře vybavuji slizkou roli Toma Skerritta a jsem rád, že se tenhle béčkový herec díky svým kontraktům vyhýbá mému filmovému vkusu. Kdyby mě někdy napadlo zhlédnout další díly série, prosím, praštěte mě někdo, velmi silně!

• 18.10.2017  19:31

Film s asi nejnemožnějším plotwistem v dějinách hororu. Zprvu se pozdává jako nevinná zombie blbůstka, jež se ale po potrhlé smrti Chrise Hemswortha stává neskutečně přeplácanou zběsilou jízdou, kde z vašich úst nevychází nic jiného než "Cože?" či sem perfektně sedící "Wtf?". Chválím to, že jsme si mohli během několika minut užít masakroidní spolupráci i nepřímý konflikt všech možných hororových charakterů a bytostí, které stačily do onoho roku 2012 obohatit světovou kinematografii. Jinak mi dodnes nezbývá nic jiného než bloumat nad tím, čemu se to chudák Thor upsal.

• 18.10.2017  19:27

Nejklasičtější záležitost, bez které si člověk nedokáže představit Vánoce, ne bez potrhlého blonďáka z rádoby kultovní hovadinky jménem Sám doma. Tohle je typická záležitost, která už dekády patří k pohodě vánočního času, na které nelze najít jedinou chybičku. Plná těch nejupřímnějších tváří českého hereckého ansámblu, jejichž hlasy házejí napříč celou pohádkou hlášky, které se s naší kinematografií potáhnou ještě mnoho dalších desetiletí. Zdálo by se, že chvály je tu ode mě až moc, jsou ale díla, u kterých v tomto ohledu nemohu uznávat hranice.

• 18.10.2017  19:18
    Pravěk útočí (TV seriál) (2007)

Opět formou DVD ke mě kdysi přicestoval nevinný britský seriál, který se během několika málo dní stal mým nenahraditelným oblíbencem. S láskou k dinosaurům po celé své dětství jsem si plnohodnotně užíval každou epizodu a ačkoli se zde i na jiných databázích Primeval nepotýká s příliš pozitivním hodnocením, pro mě to bude ještě dlouho jeden z nejzajímavějších projektů do BBC. Až se člověk zpětně zaráží, jak na svůj malý rozpočet a nepříliš velkou světovou "fame" měl snímek propracovanou kontinuitu a potenciál, který stoprocentně využil. Jen škoda, že snaha o kanadský "spin-off" mě už tolik nezaujala.

• 16.10.2017  20:48

Možná jsem divnej, ale už mě zaujaly zajímavější dobrodružné filmy, než je pro všechny přehnaně kultovní Indy s tváří Harrisona Forda. Celou původní trilogii jsem na DVD nakoukal tolikrát, že i skutečně povedený třetí díl se po takové době v mých očích nejeví nikterak výjimečně. Každopádně se stále v rámci celé série jedná o další povedenou spolupráci dvou megalomanů filmového průmyslu Spielberga & Williamse, avšak rozhodně nejde o film, či celou sérii, jež by mě osobně nějak extrémně uchvátila. Lze všechny čtyři díly řadit mezi obyčejné jednohubky, které jsem ale kvůli DVD recyklaci zhltnul vícekrát.

• 16.10.2017  20:44

Další klasika z dávných dětských let, kdy Spy-Kids vládly obalům na DVD po městských trafikách. Dodneška s rukou na srdci vzpomínám především na 2. díl a všemožné druhy netradičních zvířat, které mě v tom okamžiku prvního zhlédnutí až strašlivě fascinovaly. Banderase nemusím, sláva Carly Gugino zašla někde s filmy tohoto typu, ale na Alexu se mi dívalo již kdysi velmi hezky a její dnešní výkony ocení člověk převážně z vizuálního hlediska, v očích dospívajícího chlapa v jejím případě nelze řešit umění hrát.

• 16.10.2017  20:40

Klasika všech klasik v rámci sobotních ranních rodinných snímků na České televizi. Doby, kdy jsem buďto vstal o sobotním ránu na 8. hodinu a film si po letech od poslední reprízy mohl konečně zase užít, či jsem měl na dobré 2 roky zase opět smůlu. Až po delší odmlce, čítající i několik let, přišla do našich rukou možnost filmy jednoduše dohledávat na internetu a na televizi spoléhat již v nejmenším měřítku. Dneska takovéto filmy již přeskakuji velkým obloukem, avšak v dobách, kdy jsem hlavním aktérům záviděl jejich klubovnu a netradiční klukovská dobrodružství, jsem byl při sledování v největším rauši.

• 16.10.2017  20:36

Do tohoto srdceryvného animovaného snímku jsem se jako malý téměř zamiloval. A vidět jej dnes, asi bych ve stejných pasážích brečel znovu. Bylo to originální a je tomu i dodnes. Když se po celá léta statečně vyhýbáte nepovedenému sequelu a přiživujícímu se televiznímu seriálu, zanechá ve vás tenhle krásný nevinný film vzpomínky na jeden úžasný film. Úžasný film, který ale do kolen dostane více psychicky méně stabilní dítě, než téměř 18letého středoškoláka, tudíž své šance již dávno vyprchal, ale nic nemění na tom, jak úžasným navždy bude.

• 16.10.2017  20:31

Nejpříjemnější herecké duo pro typický (ne)romanticky založený pár v jedné z těch opravdu příjemných, zcela nezávislých komedií. Vlastně po hodně dlouhou dobu snímku přemýšlíte, jestli jim takový život závidíte či nikoli. Jen konečné, ale velmi předvídatelné rozuzlení a následný závěr vás nutí cíleně pochybovat. Každopádně odpočinkový film mezi romanťáky téměř bezkonkurenční.

• 16.10.2017  20:27

V době, kdy jsem snímek poprvé viděl, mě nijak extra neurazil, ale zkrátka ani nenadchl. Dostal jsem se k němu vlastně pouze kvůli tomu, že jsem v té době preferoval sci-fi snímky jakýchkoli námětů i kvalit. Dnes se jim naopak velmi vybíravě straním a věnuji se jen vytříbeným jedincům. Reynoldse mám skutečně v oblibě, jak ve vážných, tak v komediálních rolích, ale je pravdou, že mu to u marvelovek, respektivě u FOXu svědčí mnohem více než u konkurence. Takže budu s radostí mezi těmi, kteří ve chvíli nasazení Green Lanterna zpátky na velké plátno uvítají jinou než Ryanovu tvář.

• 16.10.2017  20:18

Díky netradiční animaci až mrazivě tajemné a zásluhou toho až nečekaně zajímavé. Animák patřící do soudku, u kterého jsem rád, že se mu věnuji až nyní, v jistých momentech by mi totiž jako malému dítěti tkvělo prostředí, ve kterém Brandon žije, v těch nejtemnější nočních snech a z filmu bych tak překvapený, jako jsem nyní, doopravdy nebyl. Opět mě to nalákalo dohnat Burtonovy animáky.

• 16.10.2017  06:42
    Valkýra (2008)

Kdysi zhlédnuto jen částečně, ale navždy se mi do paměti zaryla scéna, kde kvůli bombě přichází plukovník o oko a ruku. Letos jsem v televizi dostal novou šanci a neváhal jsem ani okamžik, autentické operace z období 2. světové, v celém filmu se zaměřující i na politické záležitosti a nejen na akcí prolité bitevní scény, si já užívám nejvíce. Takže pokud by se gradace, jež mě nadchla v oné dramatické scéně lehce po začátku filmu, udržela na stejné uzdě po celý snímek, byl bych naprosto spokojen.

• 15.10.2017  12:55

Zamrazující soundtrack, úžasné herecké trio, fenomenální režisér a filmové téma na nejvyšší úrovni. Napětí napříč celými dvěma hodinami, že by se dalo krájet a konec plný neočekávaných plotwistů a mindfucků, že nad tím budu ještě dlouho skutečně bloumat. Jeden z hrstky snímků, u kterých si hned po prvním zhlédnutí říkáte, zda již nyní nepatří mezi vaše favoritní.

• 12.10.2017  22:45
    Sněhulák (2017)

Severské kriminálky mě kvůli Larssonovi a jeho Miléniu táhnou spíše knižně než filmově, avšak z časového hlediska stíhám pouze ty obrazové adaptace. O Nesbøvi jsem doposud neslyšel navzdory tomu, jak slavné knižní tituly má. Na Sněhuláka jsem se ale po obeznámení se s příběhem a posléze trailerem začal skutečně těšit, přeci jen nikdo z nás nadšenců nečekal, co se z připravovaného thrilleru vyklube. Zde na CSFD schytává dle mého až nezaslouženou bídu, ale přiznat musím, že jsem dnes šel do kina se zcela jiným očekáváním. Závěrečné rozuzlení se obrátilo ve velmi ohrané klišé, které prostě nelze přehlédnout. Od temnoty v ukázkách jsem přepokládal, že bude filmu vládnout, ne jej jen tahat za pačesy, aby se konečně vzpamatoval a nenutil nás usínat.

• 11.10.2017  14:50

Kýčovitý fantasy/sci-fi snímek, jehož průběh vyzdvihuje pouze sám The Rock a nezapomenutelná scéna z auta, která se stala fenomenálním meme. Jinak jsem zkrátka jeho poselství ani nepochopil. Rozhodně ale Race to Witch Mountain není jeden z těch případů, kde bych mu dal druhou šanci.

• 11.10.2017  06:45

Další z melancholických rodinných snímků, o jejichž existenci by se člověk pravděpodobně nikdy nedozvěděl nebýt slavné knižní předlohy, která mě na prvním stupní základní školy tak nehorázně bavila. Opět zásluhou náhody koupeného DVD jsem si mohl užít filmovou adaptaci své oblíbené knížky. V té době jsem si přál, abych mohl každý svůj přečtený titul vidět i v hrané formě. Dneska jsem rád, že se mi to nepovedlo.

• 11.10.2017  06:42

Vedle našich českých pohádek asi vůbec nejmocnější nostalgie z dětství. Samosebou si Nekonečný příběh již nepamatuju tolik, jak bych si přál, množství scén tkví ve vzpomínkách dodnes a většina z nich líbivě hřeje na srdci. Ale co tenhle film dělá výjimečným kultem je jeho soundtrack. Píseň, ze které srší tolik pozitivní energie a čisté krásy, že by se dala poslouchat den co den, noc co noc stále dokola.

• 11.10.2017  06:37

Miluju celou sérii Goscinnyho knížek, které mi již v té době přišly podobné laděné jako můj oblíbenec poseroutka. Samozřejmě, Mikuláš tu byl dávno před Gregem, avšak v mých rukou stanul až jako druhý. Na snímek jsem jako mladší narazil prostřednictvím DVD a příjemně jsem se bavil. Na typické kýčovité rodinné filmy musíme koukat chvílemi snad až z ptačí perspektivy, pro kluka, který ale za jedno léto přelouskal všech 5 Mikulášových knižních dobrodružství, snímek bohatě splní své poslání.

• 11.10.2017  06:33

Mila Kunis bude vždycky jednou z nejusměvavějších hereček Hollywoodu a Timberlake ten nejpříjemnější sympaťák i v záporných rolích jako byl v The Social Network. Když tyto dvě osobnosti spojíte v jednom filmu dokonce do jednoho tradičně netradičního páru, může vzniknout přijemně laděná romantická komedie, které nic nechybí. Pokud nemáte tak nudný život, abyste se šťourali v detailech, které tenhle film místy trochu táhnou dolů, budete nad míru spokojeni.

• 11.10.2017  06:29
    Jezero (1999)

Jediný díl s příhodným hodnocením, jediný, který ale natěšenému divákovi, toužícímu po pořádných jatkách v zubech prehistorického predátora, příliš mnoho neposkytne. Můžeme se pokochat v trochu horší kvalitě aljašskou divoćinu a na konci se snad dočkáme alespoň pohledu na zmiňované monstrum. Sice se další díly série objevují v hrozivých hodnotách, CGI už je dost lámané pŕes koleno, ale v rámci vyvraždovačky stupidních postav i stejně stupidních herců mně osobně následující tři díly vystačily. Ke crossoveru s Anakondou se ale již raději vyjadřovat nebudu.

• 11.10.2017  06:24
    Jack a Jill (2011)

Je mi líto, že takový talentovaný komik jako je Adam Sandler je schopen kývnout na vše, čemu se již předem říká komedie. Nejsem jeho zarytým fanouškem a v jeho filmech si vybírám raději opatrně, na záležitost Jack & Jill jsem narazil zcela náhodou a ať se za to tŕeba do pekla propadnu, neměl jsem koule na to ji dokoukat. Ale i pár klíčových scén mě utvrdilo v tom, že horší Sandlerovka snad už nejde natočit.

• 11.10.2017  06:21

Má osobní povinnost zhlédnout jakýkoli sebehorší český snímek (vyjmo absolutních odpadů nejen podle zdejších hodnocení) mě někdy skutečně dokáže obrat o drahocenný čas. Jinak tomu nebylo v případě tohoto absolutního výplachu, kde si osina v zadku současné české scény jménem Jakub Kohák usmyslel, že si může dovolit opravdu cokoli. U těchto snímků můžu chválit jedině to, že mnou dané nízké hodnocení mi tvoří poněkud rozmanitý profil mezi množstvím 4 a 5 hvězd udělených filmům okolo.

• 10.10.2017  19:55
    Smrtihlav (2017)

Na snímek jsem čekal netrpělivě tak dlouho, až jsem jej musel zkouknout ryze v anglickém dabingu, bez titulek. Vyobrazuje nám opravdu drsný a z pohledu parašutistů i celého zahraničního odboje heroický čin, který navždy poznamenal naši historii, ale na loňský Anthropoid doopravdy nemá. Čekal jsem spíše životopisné drama, více zaměřené na život a především imperialistickou osobnost samotného Heydricha. Další, zrychlená a místy dosti nepřehledná verze krutého pokusu o atentát na jednu z nejimpozantnějších osob nacistických dějin mi poskytla několikero informací, které jsem dosud z žádného pramene, počítaje i Anthropoid, ještě nenačerpal. Jako snímek, který nás navnadil na 'jiný' pohled na události kolem Heydrichiády, však po většinu stopáže pokulhával.

• 9.10.2017  20:41

Doba krátkometrážních filmů, které vládnou festivalům i internetu, právě nadešla a ty z nich, jež přinášejí poselství o útrobách každodenního života, bývají ty nejdrsnější, nejdojemnější, avšak nejreálnější. Cením si každého, který se po zhlédnutí záležitosti toho typu nad jeho námětem zamyslí a při nejlepším zjistí, že jej spot skutečně ovlivnil.

• 9.10.2017  20:36

Klasika všech klasik z per těch nejtalentovanějších umělců, kteří měli tu čest tvořit naši ozdobnou a v rámci komedie bezkonkurenční kinematografii. Dlouhá léta mi chybělo tenhle český kult zhlédnout a spoustu jeho stejně povedených a úžasně napsaných i sehraných filmových bratranců mi stále ještě schází. Člověk by se ale vůbec neměl stydět - alespoň se má stále nač těšit.

• 9.10.2017  20:33
    Aliance (2016)

Divergence byla precizní a neotřepaná, Rezistence byl vývar ze špatných ingrediencí a Aliance byl prázdný talíř od předchozí polévky, kterou někdo během onoho roku nekompromisně vylil. Nebo spíše vylil polévku s nápady scénáristů, ba celého štábu včetně herců, kteří dvě připravované závěrečné části zmrvili natolik, že jsme se dočkali pouze jediné, kterou jsem jakžtakž přetrpěl. Průměr tomu nechám, kvůli jménu, které si kvůli sérii, do které zapadá, nosí, ale Theo James i Shailene Woodley mě pekelně zklamali. V teenadult adaptacích jsem z pádných důvodů vždy fandil pouze Maze Runneru.

• 9.10.2017  20:28

Přiznám se, dostal jsem se sem právě z vůle doufání, že se najde podoba povedené dobrodružné řežbě Pád do tmy. Tyhle horory mi jako jednorázové záležitosti, na které kdekdo brzy zapomene, vůbec nevadí, i když bychom mohli sepsat encyklopedii o tom, co by bylo třeba vylepšit, udělat či natočit lépe, aby člověk neměl pochyby o tom, jestli právě neztratil drahocenných 80 minut života. Moje úchylka na dobrodružné filmy tohoto typu však stále přebývá, takže si nehodlám protiřečit se svými zásadami.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10