Lachtaan

Lachtaan

okres Klatovy
filmový fanatik, milovník přírody a cestování

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 17.1.2019  20:31

Zástupců filmů podle komiksu je již mnoho. Ale tahle animovaná paráda se může pyšnit prvenstvím v termínu komiksový film. Nechci tentokrát tenhle perfektní zážitek opěvovat sáhodlouhou slohovkou, akorát bych citoval komentáře ostatních zdejších “pětkařů”. Jediné co musím vyzdvihnout, je upozornění, že se tenhle blesk z čistého nebe musí vidět na velkém plátně. [viděno v Kino Šumava Klatovy 17.1.2019]

• 15.1.2019  20:00

V prváku milá Láska a jiné závislosti, ve druháku nevídaný Arrival, ve třeťáku pozoruhodní Flatliners a letos, k posledním náctým narozeninám, jeden z nejočekávanějších animáků poslední doby. Na ty narozky si filmy umím vybírat a nesáhl jsem vedle ani letos. Nebudu se nijak chvástat s tím, že jsem od druhého Raubíře Ralfa očekával zázraky, prokletí sequelů se zde dostavilo. Ale ten úžasný nápad se přesunout do prostředí internetu a využít do nejmenších detailů jeho současnou rozmanitost za pomocí desítek popkuturních odkazů je tím nejlepším tahem na branku. E-Bay, reklamy, adblock, filmová studia..? Tyhle eastereggy i očividné reference mě naprosto odbouraly. A spojení všech Disneyho princezen (+Rebelka) dohromady? Normálně bych chtěl tuhle bandu vidět i klidně ve vlastním filmu. Hvězdu, která by filmu napomohla k výšinám, neudělím pro ten přepísknutý konec, který ale pro menší diváky musel být jakkoli splácán. První hodinka je pro nás dospělé, druhá o přátelství a loajalitě pro ty méně náročné diváky.

• 13.1.2019  23:05
    Terminál (2004)

O tom, že seňor Spielbergo nemusí točit jen spektakulární sci-fíčka a válečné vřavy, ale také hezky melancholické sondy do života prachobyčejných lidí. O tom, že Tom Hanks je zkrátka hercem první třídy a Catherine Zeta-Jones bude půvabná i se šedivými vlasy. O tom, že občas k pěti hvězdám nepotřebujete jít z filmu úplně do kolen.

• 13.1.2019  19:07
    Magnolia (1999)

Když jsem se odvážil si tak sáhodlouhou dramatickou odyseu pustit, moc se mi nechtělo věřit tomu, jak tvůrci dokáží udržet otěže po celých 180 minut. Jsem velmi vděčný, že mé obavy přišly vniveč a celá pavučina příběhů několika obyčejných obyvatel ulice Magnolia byla propletena velice srozumitelně a neúnavně. Některým pasážím bych byl schopen se uklonit, některé mi přišly zkrátka chvalitebné. V případě sekvencí s Johnem C. Reillym jsem se s jeho postavou dokonce několikrát ztotožňoval, tudíž jeho story byla mému srdci blíže než třeba ta jinak skvělého Williama H. Macyho. Rozhodně na tohle opravdu lidské drama jen tak nezapomenu.

• 13.1.2019  13:51

Já jsem bohužel nevěděl, co si o tomto počinu myslet. Průměr jsem udělil zejména za trefné obsazení a kulisy. Samotná skutečná kauza mě nikdy nezasáhla, tudíž mě minulo i poselství tohoto krimifilmu.

• 12.1.2019  22:13
    Jan Palach (2018)

Začínám chápat proč tolik filmových fandů jako jsem já téměř jistojistě zanevřelo nad novodobou českou tvorbou a věnují se raději jen té zahraniční. Já stále naivně dávám šanci projektům současných tuzemských tvůrců, ze všech loňských zástupců si ovšem nemůžu vzpomenout na kvalitní záležitost. Nejspíše je to tím, jak jsem filmovými předobrazy našich bohatých dějin pěkně přesycený, ale i ta předloňská Milada mě zaujala více než Palachův příběh. Film je ponurý až přespříliš, postavy nechává chladné a nerozvinuté po celé dvě hodiny. Donutí vás čekat jen na moment onoho 16. ledna 1969. Před ním vás snímek absolutně ničím neohromí.

• 11.1.2019  18:30
    Pupendo (2003)

Druhé Pelíšky se nekonaly, jen mírně pozměněné obsazení mě také bavilo jen z části. Neříkám, že jsem se několikrát upřímně nezasmál, odpověď na to, kam se jedna z rodin chystá na dovolenou nebo přejetý policista jsou stěžně, pro které si Pupendo při další repríze klidně zopakuju.

• 11.1.2019  18:27

Dojemné filmové poselství o tom, že všude je dobře, ale není nad prostředí domova, ke kterému má srdce stejně nejvíce blízko. Může sakra člověk brečet u filmu, kterému by ve výsledku nedal plnou palbu? Zjevně ne. Pan Hallström si opět zasluhuje pozici mezi mými režisérskými oblíbenci. A Tobey? Spider-Man je klasika, ale pro tenhle film toho herce začínám zbožňovat. O výkonu mistra Michaela Cainea se asi ani nemusím zmiňovat.

• 10.1.2019  19:59

Inu, je to neuvěřitelné, ale znatelně stárnoucí Johnny English i samotný Rowan Atkinson to na své potřetí zase společně utáhli, navzdory zpackané dvojce. To, že jsem po celý film slintal nad Olgou Kurylenko, je druhotné, jde hlavně o to, že jsem se bavil a to se mi stalo jen u původní parodie na britské agenty. Nemůžeme zazlívat scéně s VR, jak praštěná je, já jsem se rozhodl ocenit fakt, že je třeba se přizpůsobit moderní době i ve filmové sféře. A úsek s autoškolou? Ten mě pobavil už v prvním traileru, nad kterým jsem se smál při letní návštěvě kina za druhým Jurským světem.

• 9.1.2019  19:17
    Přijela pouť (TV seriál) (2018)

Nikdy jsem nebyl nepřející, ale tady bych to viděl klidně i na nižší procenta, protože takovou úchylnou nesmyslnost bez invence nedá vůbec žádnou filmařskou snahu splácat dohromady. Obsazení mě ani nemůže udivovat, Navrátil během mého života nikdy nehrál žádné jiné role než ty slizké, odporné a věčně nas*ané, Matonohu jsem nikdy nevnímal jako kvalitního herce a s Prachařem to jde taky pěkně do kytek. Jediný, koho mi tu je líto, je Michal Suchánek, protože toho mám fakt rád nejen z Partičky nebo dávných začátků ve Sněženkách, nevím, kolik za tuhle ptákovinu shrábnul, ale mohl ten čas využít produktivněji. To ostatně i všichni ostatní jmenovaní. Skončil jsem asi v 6. díle, dál nepokračuji.

• 9.1.2019  19:12
    Život je hra (TV seriál) (2018)

Neznám norský originál, protože je zajisté těžký k sehnání v našich končinách, ale ten nápad je naprosto dokonalý a první epizody téhle nevinné internetové komediální odysey mě fakticky uhranuly. Člověk se nejenom zasměje, ale i dost zamyslí nad tím, jaké by to bylo, kdyby nás při jakékoli každodenní situaci někdo sledoval a mohl nás litovat, nebo se nám absolutně vysmát. Jak už to u těchto internetových pokusů bývá, s přibývajícími epizodami to dost ztrácí na kvalitě (viz. Vyšehrad), ale mám splněno a jako celek to na mě zapůsobilo kladně a především odpočinkově. Úplně poslední replika seriálu je naprosto boží.

• 9.1.2019  19:07

Předem pardon všem příznivcům, ale mě ta Johnnyho dvojka téměř vůbec nesedla. Jednička oplývala gagy, které kdysi parodie dělaly přímo ikonickými, bohužel s příchodem slátanin typu Epic Movie se s tímhle komediálním podžánrem roztrhl pytel a ten hnací motor snahy diváka rozesmát jakýmkoli nemožným způsobem již na racionálněji smýšlející lidi moc nefunguje. Alespoň ne na mě, ačkoliv mám humor strašně rád. Jen jsem na komedie rok od roku náročnější a náročnější. Asi se začnu těmhle průměrným, ba dokonce podprůměrným komediálním dílkům vyhýbat úplně, abych jim nekazil ten úspěch, který mají u své cílovky.

• 6.1.2019  17:31

Ty potrhlé komedie o tajných agentech jsou po světě rozeseté jako mák po poli, když se ale dřív braly s humornou nadsázkou bez té fekální a nevkusné odnože rádoby legrace, byly zábavné a patří mezi povedené i ještě dneska. Johnny English je jednou z nich a můj plán sloupnout celou trilogii se mi po pohodové jedničce líbí ještě o něco víc. Párkrát jsem se od srdce zasmál.

• 5.1.2019  20:57
    Pearl Harbor (2001)

Michael Bay a romanťárna? Ten lehký nádech romance byl už v jeho skvostném Armageddonu, tady se na něj ale upřelo snad více než na onen 7. prosinec 1941, podle jehož událostí se jmenuje tento film. Bena Afflecka mám stejně rád jako válečné filmy, jsem vděčný, že jsem konečně dohnal nezapomenutelnou klasiku, o které básnili kluci už ve školní družině. V těch 7 letech bych ale stejně nebyl schopný dát snímek na jeden zátah a už vůbec nepobrat jeho poselství, jako jsem schopen dneska. Nevím, proč se stalo téměř zvykem vojenský žánr tak natahovat. Jistým jeho zástupcům to skutečně sráží na kvalitě.

• 4.1.2019  20:55

Žádný hudební epos desetiletí se nekoná, má vlastní Filmová akademie uvnitř mé hlavy může zapomenout na jakékoli předpovězené Oscary, nejnovější verze již několikrát rebootované romance plné muziky není takovým odvarem, v jaký jsme všichni doufali. Největším potěšením je scéna s uvedením absolutně dokonalého songu Shallows, potom už za doprovodu množství hluchých míst jde všechno pospolu do kytek. Lady Gaga je se svým hlasem neuvěřitelná i jako herečka, jen ten Bradley mi tentokrát vůbec nesedl. Filmy o problémech s alkoholem už byly natočeny s mnohem záživnějším podtextem.

• 4.1.2019  16:00

Krutopřísná ztráta času, absence Verbinskiho je zde již ohromně znát, nemluvě vůbec o mojí milované Kieře i panu Bloomovi. Nejhorší díl pirátů, než bych se znovu podíval na tenhle rádoby dobrodružný pokus o pokračování, to se budu raději těšit na plánovaný restart bez samotného Jacka Sparrowa.

• 4.1.2019  15:58

Sice jsem 5. dílu dle prvních pocitů z kina také vlepil i tu pátou hvězdičku kvůli scéně s trezorem, ale jinak je At World's End poslední dobrou částí dnes již legendární pirátské ságy. Minutáž je již pěkně natažená a dokáže v těch temných vodách možná i nudit, když film vyšel nikdy jsem nebyl schopný jej dát na jediný zátah. Povedlo se mi to až před premiérou Dead Men Tell No Tales a tehdy mě to znenadání chytlo.

• 4.1.2019  15:52

Dvojku miluju hlavně kvůli finální scéně s Krakenem, jako menší jsem si snímek přetáčel jenom na konec a kochal se jeho řáděním a především dokonalým pohledem do doslovného nitra jeho duše. Jsem rád, že jsem film viděl až s větším odstupem času a byl jsem si vědom toho, že se legendární kapitán ještě vrátí. Bill Nighy jako Davy Jones geniální.

• 4.1.2019  15:43

Filmů o pirátech zase tolik není a není se čemu divit, když Gore Verbinski přišel kdysi v roce 2003 s revoluční dobrodružnou komedií, která se zapsala mezi filmové kulty. Když doháním Deppovy filmy, tak jsem si jej již stačil oblíbit v jinačích rolích a polohách, ale nelze zapřít, že má velkou zásluhu ve slávě a hlavně v neutichající pohodě, která při každém zhlédnutí sálá právě z tohoto filmu. K tomu mladičká, ale krásná a předem předpovězená talentovaná Keira Knightley a sympaťák Orlando Bloom. Třešničkou na dortu jsou dobové kostýmy a výprava, jež také nemají nikde moc silnou konkurenci.

• 4.1.2019  15:01

Wahlberg je fajn herec, který perfektně sedí do ryze akčních filmů bez intelektuálnějšího poselství. A právě proto jsem jej já osobně vzal v novém pokračování bitvy o naší planetu na milost, třebaže většina skalních fandů shodila Age of Extinction už jen kvůli tomu, že se jej již nezúčastnil Shia LaBeouf. Už je to přehnané a nesmyslně přeplácané, ale vzhledem k Poslednímu rytíři jsem si to v rámci možností ještě užil.

• 4.1.2019  14:57

Ještě že ty kluci z Linkin Parku dokázali stvořit tak legendární songy, které si bude svět navždy spojovat právě s první robotí trilogií. Nebýt těch excelentních hitú, neutvořil bych si zrovna k Transformers 3 stále tak dobrý, utužený vztah. Zejména bitva o Chicago mě jako tehdejšího fandu digitálního bordelu ohromně zaujala.

• 4.1.2019  14:53

Možná už se schyluje ke guilty pleasure, ale druzí Transformers a většina screentimu v poušti mě bavila velkoryse a dodneška na ní vzpomínám jako na vynikající dvě a půl hodiny monstrózní neutichající akce, přímo stvořené pro oči malého příznivce Transformerů. Vždyť mi bylo 10-11, kdy jsem tuhle vřavu hltal v osobní premiéře. Už tehdy jsem si neoblíbil jen Megan Fox, ale také Joshe Duhamela.

• 4.1.2019  14:49
    Transformers (2007)

Film s nejperfektnějším soundtrackem v historii, miluju i main theme k Počátku, Requiemu za sen, Prokletému ostrovu i Statečnému srdci, Transformers byli u mě ale úplně prvním filmem, který jsem z tohoto výčtu viděl a dodneška, i po těch 10 letech, co jsem je viděl poprvé, bych si mile rád pustil minimálně procítěný konec s proslovem Optima Primea s výtečným hlasem Zdeňka Maryšky s Arrival on Earth na pozadí. U téhle scény mi srdce plesalo při každém opakovaném zhlédnutí.

• 4.1.2019  13:29

Už to tu bylo vícekrát, že se postavy v animovaném filmu vzhledem přiblížily onu herci či herečce, jež ji v původním znění namluvili. Ale v žádném záživném a vtipném animáku se to nepovedlo vypiplat do takové dokonalosti, jako právě v Shark Tale. I kdybych nevěděl, kdo jednotlivé rybky či parybky v originále nadaboval, Roberta De Nira nebo Angelinu Jolie bych poznal stoprocentně. Další z dlouhé škály filmů tohoto žánru, na kterých jsem vyrostl.

• 4.1.2019  13:25
    Já, legenda (2007)

Podle všemožných zvěstí jeden z nejpovedenějších postapokalyptických filmů posledních let. Já se odhodlávám s tímto názorem nesouhlasit. A není to jen tím, že tenhle subžánr sci-fi už mě dosti omrzel, spíše proto, že jsem na I, Legend neshledal nic extrémně výjimečného. Nic, co by mě přesvedčilo o tom, jaký trhák to vlastně dle některých fanoušků byl. A to že ve filmu umře pes, jsme také viděli už vícekrát a v mnohem emotivnější formě.

• 4.1.2019  13:20
    Hercules (2014)

Nejdřív jsem viděl roztodivnou verzi s Kellanem Lutzem, u níž jsem popravdě rád, že si ji pod svá křídla vzalo konečně Kino Barrandov, aby mu ukázalo, do jaké škály je hodna. O pár měsíců později vyšla na internet již třetí verze Herkula za jeden rok (odpadové Vzkříšení jsem neviděl a ani nikdy neuvidím). A přestože mi přímo iritoval vlasatý Dwayne Johnson, jistý půvab tenhle anticky laděný film měl. Přeci jenom v posledních letech se zrovna období starověku, tak pozoruhodného období našich dějin, zatracuje v čím dál tím více brakovitých záležitostech.

• 4.1.2019  13:16

Klasické sequelové dobrodružství s příjemným průměrným hereckým ansáblem, které nenudí a uteče. Vidíte v něm stále odkazy na dávné dětské opojení Cestou do středu Země a na konci si přejete, aby jednou opravdu vznikla ona kdysi plánovaná třetí Cesta, tentokrát na Měsíc a zase zpátky.

• 4.1.2019  12:31

Tohle už jsem ale nemohl překousnout. Čeho je moc, toho je příliš a vaření z vody kvůli vykřesání dalších dílů nejvíce ubližuje právě komediím a poté ještě hororům. Třetí Noc v muzeu je exemplárním příkladem tohoto pravidla, které si troufám říct, že neshledávám mezi filmy jenom já. Jedno z nejnudnějších pokračování “evr”.

• 4.1.2019  12:28

Kdysi jsem měl dvojku možná i o ždibec radši, než první díl, ale po letech si tak nějak vybavuju, že mi to tlačení na sentimentální stránku pěkně lezlo krkem, protože to ihned z dobrodružné komedie, ke které jste se přišli bavit, dělá multižánrový paskvil, který začne diváka nudit. A bohužel zrovna tento fakt ovlivnil i celkové hodnocení.

• 4.1.2019  12:25
    Noc v muzeu (2006)

Možná už trochu klasika mezi fantasy komediemi, kterou během let čas oprášil o její původní kouzlo. V porovnání s jejími následovníky je avšak stále jedním z těch lepších komediálních děl Bena Stillera. A Rami Malek v porovnání s Bohemian Rhapsody tady vypadá opravdu legračně. Tak trochu paradoxně :)

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39