Lachtaan

Lachtaan

okres Klatovy
filmový fanatik, milovník přírody a cestování

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 1.6.2020  19:44

Já se českým filmům věnuju vskutku ve velkém a dost je hájím, i když spousta obdobných cinefilů, jako jsem já, novodobou tuzemskou tvorbu haní a odsuzuje. I mně se to ale musí semtam vymstít a s nadějí, že i to sebezapadlejší drama bude oplývat něčím poutavým, se čas od času hodně spálím a ztratím hodinu a půl života absolutně nezáživným nesmyslem. Nechápu, co v tak suché záležitosti dělá seriálová jistota ČT Standa Majer.

• 31.5.2020  08:10
    Luptákův vlogísek (TV seriál) (2019)

Kozub o sobě dal nejvíce vědět v internetovém seriálu Lajna a tam jeho ujeté postavě tvůrci umožnili utvořit si vlastní miniseriál, který se bude na výše zmíněném přiživovat. A přestože se Lupták opravdu vydal před kameru rozebírat na jeden záběr nejrůznější témata za přítomnosti nejšílenějších grimas, které tenhle herec umí, mě příliš neoslovil a stačilo mi vidět jen pár epizod, abych věděl, že tohle není formát pro mé oko.

• 31.5.2020  08:07
    Tři tygři (TV seriál) (2019)

Na doporučení jsem si na YouTube pustil jeden díl tohoto nyní velmi oblíbeného šíleného pořadu a jeho extravagance si mě ani v nejmenším nezaháčkovala a dané video jsem nevydržel do konce. Poté ale seriál/pořad dorazil sem na databázi a začal na neuvěřitelných 90%, což ve mně probudilo zvědavost a odhodlání udělit druhou šanci. S tou jsem se trefil naštěstí do těch vůbec nejlepších gagů Divadla Mír a Štěpána Kozuba a jeho kolegy v jistých rolích najednou naprosto žeru. Příběhy s rodinkou nebo pražským týpkem v Ostravě jsou k nezaplacení.

• 31.5.2020  08:03
    Život je hra - 1. sezona (série) (2018)

Když nám konečně dorazila druhá sezóna extrémně neotřelého seriálu, je třeba ohodnotit každou jeho část zvlášť. V porovnávní s nápady letošní řady je ta první jistojistě lepší a poutavější, Štěpán se v ní dostává do různorodých nepříjemných situací a většina jeho příhod a nehod se netočí pouze kolem komplikovaného vztahu s jeho přítelkyní. Většinu těchto už před dvěma roky viděných kraťasů jsem si i rád zopakoval teďko v televizi.

• 31.5.2020  07:59

Poté, co otěže přebral Netflix a peníze zavelely znovu otevřít jinak krásně uzavřený příběh, došlo k několika změnám a z mysterózního thrilleru se přešlo do akční popkornové jízdy, kterou už tvůrcům všichni nesežereme. Na scénu se dostávají nové postavy, na které si divák musí zvykat déle než je zdrávo a komplikace mezi aktéry loupeže se místo zajímavých stávají dosti otravnými. Zůstávám kvůli několika pořád výborným částem u 4 hvězd, ale kouzlo seriálového fenoménu současnosti je fuč.

• 31.5.2020  07:56

Třebaže jsem musel na svém druhém profilu v průběhu druhého partu udělit několikrát jen čtyři hvězdy, celkový dojem i pro tentokrát padá na plný počet. Vracíme se přesně tam, kde první řada skončila, věci se začínají ve velkém komplikovat, pár Profesorových těsných úskoků před zákonem už trochu drhne, jinak ale stále jedete bez přestání s maximální zvědavostí, jak to všechno skončí. S neustálou myšlenkou na to, že se seriál měl poslední epizodou této série definitivně uzavřít, je třeba říct, že se všechno vyvedlo zakončit dokonale a u posledních minut 9. dílu mi opravdu zářily oči. Zkrátka geniální španělský počin.

• 31.5.2020  07:52

V komentáři první řady Elity jsem se zmínil o tom, že si mě Netflix během května zaháčkoval hned na dva španělské klenoty a tím druhým nemůže být nic jiného než v současnosti superpopulární La Casa de Papel. Seroš, kterému se jeho sláva přirovnává k samotné Hře o trůny, se svým začátkem může pyšnit ještě několik dalších let. Tenhle mysteriózní skvost o nejpropracovanější loupeži, kterou jsem doposud ve filmech a televizi viděl, je ve své první řadě absolutním balzámem na duši. Člověk sedí a hltá každý zvrat, kterými La Casa zrovna nešetří a nestačí se divit nad množstvím es v rukávu, které plán lupičů oproti policii obsahuje. Během pár epizod si oblíbíte většinu obsazení a jen čekáte, jak se bude událost vyvíjet dál.

• 31.5.2020  07:47
    Elita - Série 3 (série) (2020)

Oproti přírůstkům druhé sezóny ta třetí přináší dva nejotravnější aktéry za celou historii Elity a hodně si tím pošramotí celkový dojem. Jeden z těchto nově příchozích udělá z jedné z klíčových postav předchozích dílů totálně nezáživný charakter a druhý ještě víc “na sílu” rozšíří reklamu na LGBT komunitu. Nynější vražda uděluje divákovi řádnou satisfakci, jinak ale Elita disponuje už větším množstvím chyb, než bylo doposud snesitelné.

• 31.5.2020  07:43
    Elita - Série 2 (série) (2019)

Druhá řada s sebou přinesla dvě dneska již klíčové postavy a jednu z nich jsem si rovnou extrémně oblíbil. Svérázná Rebe krásně rozvířila monotónní chování původních “obyvatel” Las Encinas a vztahy se mohly začít ještě více komplikovat. Fakt, že dost dlouho nevíme, jestli se tentokrát vše točí opět kolem vraždy či jenom útěku nebo únosu, hodně přidává na poutavosti. Jediným úskalím se pro mě stává narůstající počet homosexuálů. Pořád nechápu, proč se to v současnosti musí tlačit naprosto všude.

• 31.5.2020  07:39
    Elita - Série 1 (série) (2018)

Netflix v květnu zavelel a prostřednictvím pár skutečně poutavých seriálů mi odepřel filmy, abych se mohl až nezdravě rychle vrhnout na dva španělské klenoty. Tím prvním je stále nepříliš známá Elita, seriál z jedné na oko nenápadné střední pro snoby, seriál, který na první pohled vypadá jako vyrobený pouze pro teenagery. Dle mého názoru je pravda ovšem úplně jinde, jelikož já jsem na čistý obsah pro mládež vysazený už několik let a tenhle seroš mě neuvěřitelně chytnul. Ze začátku mi pár dílů trvalo se zorientovat v postavách, pak se ale dostanete mezi ně a už není cesty ven.

• 31.5.2020  07:34
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Česká televize vyrukovala s dalším historickým televizním filmem a tentokrát se vydala cestou nepříliš známé osobnosti, která se ale stala v období Protektorátu dosti klíčovou. A možná právě proto, že jsem o Emanuelu Moravci vůbec nic nevěděl, jsem s výsledkem snímku dost spokojený. Oproti letošním nudným paskvilům alá Past nebo Vysoká hra jsem se totiž v případě Anatomie zrady o děj zajímal po celou jeho dobu a až na příšerný dabing pana Labudy nenašel žádnou delší pasáž, jež by mi vyloženě lezla krkem. Takových bylo v předchozích zmíněných vskutku dost.

• 30.5.2020  13:14
    Mafiáni (1990)

Jedna z dalších devadesátkových klasik zažehnána. Nejedná se o takovou údernou gangsterku, ve kterou jsem doufal, i tak se ale zrovna Mafiány může třeba Ray Liotta pyšnit jako svou nejspíše provždy nejlepší rolí.

• 25.5.2020  22:50

Největším trestem za prokrastinaci je definitivně moment, kdy cítíte, že i to učení by bylo zábavnější než ta nudná činnost, kterou jste před ním upřednostnili. Narazil jsem na tohle béčko vskutku náhodou, těšil se z dalšího snímku s mým druhým nejoblíbenějším Australanem (Hugh pořád vede) a místo toho jsem dostal pětaosmdesát minut nezáživného pozadí k projíždění Instagramu. Ano, až tak tupý “druhý” Rudý úsvit vlastně je.

• 24.5.2020  23:25
    Ježek Sonic (2020)

Herní legenda našeho dětství z časů, kdy jsme jeho prvotní plošinovku pařili na Onlajnovkách, se konečně podívala do kin a třebaže se jedná o tuctový rodinný film, který se jednou nedočká ani televizní premiéry v hlavním vysílacím čase, já se výborně pobavil, ani chviličku nenudil a užil si několik hodně okatých popkulturních odkazů. Potěšila i potitulkovka, která mě ještě víc vrátila o těch deset let zpátky.

• 23.5.2020  22:38

O dějiny evropského středověku i novověku jsem se vždycky celkem zajímal a rád mrknu na jakékoli dobře vyhlížející historické drama. Králova přízeň se bohužel řadí mezi ty, jež dokáží nudit ve svém průběhu a šokovat až v posledních minutách a to pouze jen ty, kteří nevědí o skutečných událostech, o nichž se snaží film pojednávat. Snad se někdy vrhnu na seriálové Tudorovce, kde by se tomuto období měl příběh věnovat patřičněji.

• 21.5.2020  22:35
    Složka 64 (2018)

Ten šťavnatý drive z prvních dvou dílů postupně vyprchal už ve Vzkazu v láhvi a ve Složce 84 už mu jen a pouze dochází poslední dech. Sice se mi pořád skvěle kouká na skvělou detektivní dvojku i jejich nesmělou sekretářku, ale vyjmo dalšího seversky krutého tématu mě jako kriminální příběh čtvrtý filmový případ Oddělení Q nikterak nenadchnul.

• 20.5.2020  18:16
    Vřískot 3 (2000)

Dávno před tím, než začala svým otravným ksichtem mrvit Hollywood Kristen Stewart, se na tomto postu uhnízdila Neve Campbell s tou vůbec nejotravnější "hororovou" postavou v dějinách. Ono to bylo už trapné ve druhém díle, že pošuk s kudlou v ruce a levnou halloweenskou maskou se objeví kdekoli, kde je zrovna ona, přestože ona jediná neskončí s oním nožem v zádech.

• 20.5.2020  18:14
    Vřískot 2 (1997)

Mysteriózní je na tomto filmu jen to, jak se k němu dostala tak šíleně vysoká procenta. To i jedna z nejznámějších filmových parodií Scary Movie, která tuto sérii hodně zviditelnila, se dá brát jako větší horor než tahle fraška.

• 20.5.2020  18:13
    Vřískot (1996)

Legenda mezi slasher horory, kterou na post kultu vyzvedla jen její ikonická parodie ve Scary Movie. Jestli si chcete tenhle samozvaný horor užít, rozhodně před ní nikdy nekoukejte na výše zmíněnou komedii, která jí zesměšňuje v enormním měřítku. Jakmile totiž znáte parodii, nemůžete tento film brát vážně. A to se v rámci série ještě jedná o poněkud kvalitní záležitost.

• 19.5.2020  22:27

I když by se měl Vzkaz v láhvi hodnotit samostatně, v rámci série jej musím také porovnat a v tom momentě se neubráním pocitu, že se mi tentokrát nedostalo tak kulervoucí kriminálky jako u předchozích částí. Výskyt akčních sekvencí u mě finálnímu dojmu spíše ublížil a záporák se v průběhu příběhu vůbec nevyvíjel. Neuplyne moc dlouhá doba a na Vzkaz v láhvi naprosto zapomenu oproti takové Ženě v kleci, kterou si budu rád pamatovat ještě nějaký ten pátek.

• 17.5.2020  22:23
    Zabijáci (2014)

Nemůžu se ubránit pocitu, že Carl Mørck je splácaný podle stejného mustru jako norský Harry Hole. Ony ale tyhle tvrdošíjné povahy k těm severským detektivům patří, tudíž o tom nelze mluvit jako o chybě či nedostatku. Důležitější je, že mě případy oddělení Q začínají zajímat natolik, že se budu muset poohlédnout i po knižních předlohách. Pilou Asbæk by vedle sviňáka z GOT nemohl dostat věrohodnější roli.

• 16.5.2020  22:05

O případech oddělení Q jsem prozatím pouze slyšel, tetralogii si dlouho ponechával na celistvé zhlédnutí a nyní nadešel čas ji slupnout. Knihy jsem nečetl a ani se nijak neseznamoval se synopsí filmu a i právě proto jsem tímto dánským stylem kriminálek příjemně překvapen a těším se, kam nás Carl vezme příště.

• 15.5.2020  21:49

Mistr netradiční animace ve své nejlepší formě! Velká škoda, že se po skvostech jako Ukradené Vánoce a Mrtvá nevěsta nevěnuje Tim nehrané tvorbě častěji. I Frankenweeniem totiž světu ukázal, jak se dá krásně spojit žánr animovaný s tím hrůzu nahánějícím. Množství odkazů na slavné hororové motivy potěšilo!

• 14.5.2020  22:07
    Želary (2003)

Každému z věrných dramat z válečného období nelze upřít jeho oprávněné hodnoty, ne ovšem každé dokáže správně zaujmout. Želary jsem dlouho opomíjel a slýchal samá kladná doporučení, přesto mě osobně příliš neočarovaly a nemám sebemenší potřebu je někdy vidět znovu. Aňa Geislerová je pro mě tou herečkou, která všude hraje bohužel naprosto stejně.

• 11.5.2020  21:47
    Sviňa (2020)

Mediálně nejdiskutovanější trestný čin na Slovensku během mé dosavadní existence zastihl střídmě i mé povědomí a když jsem se před pár měsíci v kině sešel s ukázkami na thriller, který o tom má pojednávat, okamžitě jsem o něj zvýšil zájem. Nemálo jsem se obával, že si Slováci zase projednou utrhli moc velké sousto a sesmolili další až nesmyslný kousek (viz loňská Trhlina). Sviňa ale opět jednou podepisuje důležitý fakt ohledně toho, že ty největší hrůzy z reálného života dokáží být podkladem pro velmi silný film. Politická dramata jsou pro mě momentálně numero uno.

• 10.5.2020  22:25

Určitě závěrečná část honu na neproradného Kraviece místy disponuje až šokujícími momenty, v širším měřítku je už ale jen a pouze nastavenou omáčkou na původní, stále ještě slušně vykonstruovanou českou celovečerní kriminálku. Samotné vyvrcholení na mě působilo takovým dojmem, jako by bylo na sledujících, aby si jej domysleli. Rozhodně bych ovšem bral, aby Pachl s #Rapl týmem natočil obdobný film.

• 10.5.2020  14:57

Romantické drama, viděné kdysi absolutní náhodou v odpoledních hodinách v České televizi, mě hlavně ústřední krásnou hrdinkou zaujalo natolik, že bych si měl snímek po těch dlouhých letech připomenout. A rovnou zkusit i druhý díl.

• 10.5.2020  14:55

Když se na to dívám po letech zpětně, dokonce mi až udivuje, kolik bláznivých teen komedií jsem po internetu dokázal vyhrabat. A spousta z nich se mi zjevně i dost líbila.

• 10.5.2020  14:54

Ach ty časy, kdy byla Lindsay Lohan po úspěchu Pasti na rodiče v každé druhé rodinné komedii a my toho s ní doma viděli skutečná kvanta! Mezi jeden z těch milých kousků, které stačila sesmolit než se dala na dráhu profesionálního smažení, patří i právě remake prastarého ikonického automobilu.

• 10.5.2020  14:52
    Našrot (2013)

Dlouhé roky mi trvalo, než jsem odboural svoji narůstající averzi vůči Milesu Tellerovi. Po takových filmech jako je Našrot se ale snad nikdo nemůže divit mému dřívějšímu přesvědčení. Komedie pro teenagery o nekonečném chlastání člověku nenabídnou téměř vůbec nic. Ty na vlně Prciček, Sexy párty a dalších průkopníků nabízely alespoň na pohled atraktivní obsah.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66