Lachtaan

Lachtaan

okres Klatovy
filmový fanatik, milovník přírody a cestování

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 20.8.2017  12:53

Ukázat zdvižený prostředníček moderní době a poddat svou duši krásné americké divočině po boku charismatického Vigga Mortensena obklopeného šesticí příjemně hrajících dětských i dospívajících herců. Přesně to dělá z Captain Fantastic krásné dílo, ze kterého si člověk může hodně odnést. A když se Vám do toho vryje pod kůži ještě nádherná hudba připomínající divočinu západní Virginie více než samotné scenérie ve filmu, tak Vám již nechybí vůbec nic!

• 19.8.2017  13:10

Dlouho jsem na film čekal, i když jsem podle trailerů byl trochu skeptický, jestli nám Gordon nenaservíruje až příliš přehnanou komedii. Ano, místy lze dohledat jednoduché nedostatky, které snímek občas ruší, ale jako zábava pro člověka, který holduje komediálním filmům již jen skutečně zřídka, je to dostačující. Navíc se sympatickou gorilou Rockem a v posledních letech i s kenem Efronem jsem odhodlaný zhlédnout jakýkoli praštěný film.

• 15.8.2017  20:54
    Podfu(c)k (2000)

Film, jehož poselství mě tolik nezasáhlo jako asi velkou většinu jiných fanoušků. Z hlediska komedie ale výborná odpočinková záležitost, obohacená o příjemné obsazení a briliantní střih. Takže stále klobouk dolů, jen ne až zcela na zem.

• 29.7.2017  08:43

Zkrátka ne každý film může být posvícením. A i když většina jiných tento film považuje za jeden z největších klenotů české kinematografie, ve mně toho příliš nezanechal. Pokud to porovnám s obdobnými snímky, kde si ale tvůrci mého oblíbence Járy Cimrmana nejen zahráli, ale sami dohlédli na scénář či dokonce režii, možná i v případě Slavností sněženek mi chyběla větší angažovanost Zdeňka Svěráka.

• 24.7.2017  21:15

Po včerejším úchvatném kině v podobě nového Dunkerku jsme si nemohli odpustit se stále ještě neodpoutat od atmosféry druhé světové války a rovnou se vrhnout o pár stovek kilometrů dál, o dva roky blíže k současnosti, do snímku, který nám oproti včerejšímu přináší ne více než autentický pohled na hrůzy války, ale především příběh z tamních končin, kde každý špatný krok vpřed i vzad znamenal jistou smrt. Ústřední skupina, o které celý film je, je složena ze samých známých tváří a v případě tohoto díla je to tou stěžní, která ho drží nad vodou. Ovšem fanouškovi mých preferencí ve Fury chybělo to, čeho jsem dostal požehnaně ve válečných skvostech jako je Saving Private Ryan, Black Hawk Down či dokonce Lone Surivor. To je moje Svatá trojice mezi velikány tohoto žánru a zatím se je žádnému nově příchozímu filmu do mé databáze nepodařilo překonat!

• 23.7.2017  22:21
    Dunkerk (2017)

Nejočekávanější film roku se v rukou špičkového řemeslníka v oboru megalomana Nolana stal opět úchvatným dílem, které se ale jistojistě nezavděčí každému. I mě trochu zmátla jeho jistá díla (Inception, The Prestige, část Mementa), ale přímo na Dunkerk jsem se stejně těšil jako předškolák na Vánoce. Dosti odlišný pohled na útroby války nám poukázal na Christopherovo nepřekonané umění a obsazení snímku je také na správné notě. Dokonce se zde objevují i vskutu povedené postavy, zahrané i takovými osobnostmi, jež svět zná předvším jako celebrity léta vytvářející videoklipy jako kdyby jim někdo stál na přirození. A znenadání se objeví ve velkolepém filmovém kousku a už jsou člověku sympatičtí. Kinozážitek mocný až se nedá ničemu jinému přirovnat. Za poslední dva roky už na velkém plátně zazářil v mých očích lépe pouze Hacksaw Ridge.

• 23.7.2017  17:22

Správná řežba napříč kalifornským retrolétem mi kvalitně osladila jedno poklidné letní odpoledne. Nebýt dotěrné a k příběhu vlastně zcela nepotřebné otravné malé teenagerky, dostali by chlapci v hodnocení i plnou palbu. Té ale měli napříč filmem více než dost, tak to uklidníme na mírnější hodnocení.

• 22.7.2017  23:19
    Lásky čas (2013)

Sympatické postavy, sympatické prostředí a ještě sympatičtější herci. Po delší době jsem pohodový večer zasvětil opět čím dál tím více oblíbené odpočinkové romantice a opět nemohu v nejmenším litovat celých dvou hodin. Nebudu zápletku vychvalovat jako originální záležitost, rozhodně mě ale uchvátila natolik, aby ve mně film zanechal pocity krásy a místy až srdceryvného zážitku.

• 21.7.2017  22:42

Když jsem se tedy konečně odhodlal se tváří v tvář setkat s údajně nejimpozantnějším monstrem filmového vesmíru, řekl jsem si, že místo krátkých, rozhořčených názorů, to u (alespoň prozatím) poslední části shrnu najednou do rozsáhlejšího komentáře. Kultovní jednička z pradávného roku 1979 si svůj post na pozici zakladatele monster hororu vlastně zaslouží. Mě osobně tedy neuchvátila natolik, abych jí zanechal plný počet bodů, ale mohu s klidem říci, že vlastně splnila má očekávání. A že u těch jsem si nebyl jist jediným procentem. Cameronova dvojka však šla hned strmě dolů. Prostě bych mohl hodiny polemizovat a nebo se především hádat s většinou vetřelčích fanoušků, pro které jsou o 7 let starší Aliens skvostem a patronem samotného sci-fi hororu. Pro mě to byla ale nepřehledná směs přebytečné zastaralé akce, kde prostě byla poznat absence dnešních technologií. A to se musím bránit, že na postarší snímky se dívám rád a obyčejně si nedovolím je srovnávat s filmy dneška. Třetí díl pod režijní taktovkou mého oblíbence Davida Finchera přinesl trochu zpestření do série, bonusem byla i sympatická role Charlese Dance, tím však u kladných bodů Vetřelce 3 končíme. Čtvrtý díl už na vás někde z dálky volá upozornění, že pokud se na něj opravdu vrhnete, začnete nenávidět nejen samotnou Ripleyovou, postupem času vám bude lézt na nervy i samotná Sigourney Weaver. A že té se to bohužel během celé původní tetralogie stačilo povést na výbornou. A poté zde máme (vyjmo Promethea) velkolepý comeback pana Scotta k jeho strašidelnému kultu, který se bohužel navzdory svým kvalifikacím pokusil pojmout velmi moderně - výsledek - katastrofa. Užil jsem si pár sekvencí, které sršely napětím a krve jsme se dočkali také požehnaně, po zbytek filmu jsem ale nevěděl, kde se příběh najednou vůbec odehrává. Bonusem se ale ruku v ruce s předchozí stížností stal fakt, že film alespoň rychle utekl. Doufám, že také utekl daleko ode mě, protože série jako je omýlaný Vetřelec, pro mě nebudou nikdy nejen mým šálkem kávy, ale přímo utrpením.

• 18.7.2017  09:05

Vůbec první díl zhlédnutý napoprvé v kině. Na velkém plátné excelentnim zážitek, i kdyź dnes se zpětným ohlédnutím již leccos pokulhává. To mě však nedonutí změnit hodnocení, protože velké plátno film vždy ukáže zcela jinak než posléze obrazovka jakéhokoliv elektronického zařízení. A především velký palec pro Jasona Stathama, větší mu uštědřím aź při komentování osmého dílu.

• 18.7.2017  09:02

Jiní už jej zase kritizují, pro mě to teď po letech připomenutí bylo to Rychle a zběsile, které s přehledem můźe konkurovat i samotné pětce. A hlavně - je tu Luke Evans. A tomu žeru prozatím jakékoliv role. Ať ve slabších filmech, nebo ty záporné, které nám ho mají záměrně znepříjemnit.

• 18.7.2017  09:00

Jak se i mohu shodovat s celkovým pohledem světa na tuto část, jedná se o jeden z vůbec nejenergičtějších akčních filmů, které jsem prozatím zhlédl. Honičky v Riu na špičkové úrovni a jako kaźdý jiný si musím pochválit i bravurní scénu s trezorem. Je veliká škoda, že podobných akčních sérií, které by se mohly chlubit takto vyšperkovanou částí, není vícero.

• 18.7.2017  08:57

Již úvodní sekvence naprostá bomba. Návrat Bryana při posledních okamžicích jako nekompromisního policajta také super. Jejich shledání po letech excelentní, příběh onoho samotného filmu někde možná pokulhávající, ale předevšm konec je tím pedálem, kde se šlápne na plyn a jede se vstříc těm budoucím masakroidním dílům.

• 18.7.2017  08:54

Jediné Fast & Furious, ke kterému se před kinopremiérou dalšího dílu nevracím. Konec šestky nám vysvětlil jeho potřebu v rámci celého příběhu, pro mě ale kvůli absenci obou hlavních hrdinů prostě nudný díl. Záleží mi více na celkové akci, než na samotných autech.

• 18.7.2017  08:52

Část, u které přemýšlíte, jestli je v celé sérii skutečné nutná. Ale i přesto jsou tu stále rychlá auta, spousta akce a hlavně první seznámení se slovním zabijákem Romanem Piercem. A to i z druhého, ač slabšího dílu, stále dělá klasiku.

• 18.7.2017  08:50

Ohromná klasika, co na začátku milénia nadefinovala vlastní subžánr. Proslavila spoustu kdysi ještě mladých nevýrazných jmen a z drsňáků jako je pan Nafta udělala milionáře, kteří si zásluhou obrovské sumy, kterou už celá série stačila vydělat, mohou s klidem řídit, jak by měl další díl vypadat. Bez Vinova zásahu by možná právě kultovní jednička byla jediným koukatelným dílem. Naśtěstí tomu napomohl zcela jiným směrem.

• 18.7.2017  08:45
    Pixely (2015)

Nejsem z těch jedinců, kteří skutečně cíleně vyhledávají Sandlerovy filmy a žerou i jeho odpady jako je např. Jack & Jill. Tohle dílo se už z traileru jevilo více než kontroverzně a pustil jsem si ho vlastně jen kvůli doporučení, co se trochu změnilo v nátlak. Díky bohu, že se alespoň v jednom z 500 případů mohu shodnout i s asociací, co uděluje Zlaté maliny.

• 18.7.2017  08:41
    Rozchod! (2006)

Natěšenost na další pohodovou komedii se sympartickou Jennifer Aniston najednou přebila hodina a půl neustálého dementního žvanění a hádání s jinak vskutku dobře hrajícím Vincem Vaughnem. Tady ale především on dokázal, že kromě pár skutečně výtečných rolí (Hacksaw Ridge, Into The Wild) je prostě stále tvůrcem pro cílovou skupinu s výrazně nižším IQ.

• 18.7.2017  08:38
    Everest (2015)

Na toto dílo jsem se kdysi chtěl mermomocně vypravit do kina, jak už to ale u mě bývá zvykem, tou největší bariérou je to, že člověk nemá s kým - vedle všech ostatních věčně zaneprázdněných já jsem zaneprázdněn právě především filmy. Přijemné hvězdné obsazení nám vykreslilo zajímavý pohled na drsnosti, které na první pohled lákavý gigant mezi světovými vrcholy skrývá. Já jsem byl ale vždy příznivcem dobrodružných filmů, kde jde v jistých pasážích skutečně do tuhého, velkým bonusem je uvědomění si, že koukáme na adaptaci skutečného příběhu.

• 18.7.2017  08:33
    Norbit (2007)

Kdysi v televizi absolutní pecka, u které se člověk mohl potrhat smíchy. Dnes mi takové pocity trochu mlží zdejší hodnocení ale přeci jen v době, kdy měl Norbit svou nováckou premiéru, mi bylo kolem 11 let. A to každý z nás vnímá trochu jiný humor neź na prahu dospělosti.

• 18.7.2017  08:30
    Armageddon (1998)

Film měho dětství! Jako menší jsem měl velikou úchylku do sci-fi filmů z vesmíru nebo jenom prostých katastrofických snímků. Měl jsem tu čest i se spoustu nízkorozpočtových, ze kterých se mi dnes dělá špatně, ale Bayův Armageddon s tak vyšperkovaným příběhem a excelentním obsazením je jedním z nejpovedenějších a zásluhou legendárního soundtracku, jenž si s radostí pouštím čas od času i jako klasickou písničku, nejdojemnějších velkofilmů vůbec.

• 3.7.2017  21:53

Když tak po delší době kroužím na profilu zrovna kolem Potterovské série, nemohu si odpustit po letech pochválit jeho nejlepší část. Tu, jež celou populární sérii rozsekla vedví - udělala tlustou čáru za pohádkově laděným světem kouzel a představila nám již ve svém finále temnou ságu o dospívajícím čarodějovi, který bude muset sáhnout na dno svých sil, aby zabojoval s minulostí, která ohrožuje nejen jeho budoucnost. První velkolepé setkání s Voldemortem v nejlepší kondici, krásná francouzka Clémence Poésy a hlavně nejlepší role jinak otravného upíra Roberta Pattinsona. Jedna ze sérií, na které jsem vyrůstal tak moc, až už ji úplně nemusím. Ale Ohnivý pohár stále zůstává jednou z nejlepších fantasy podívaných v mém dosavadním filmovém repertoáru.

• 1.7.2017  06:27
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Nekompromisní, nekorektní, ulítlé, ale přitom pořád strašně zábavné. Štáfek byl vždycky příjemně hrající osobou, Prachař mě zatím také nikde nezklamal. Fotbalu rozumím asi tak jako vietnamec českému jazykolamu, takže nejrůznější reference napříč všemi deseti díly šly mimo mě. Ale i přesto jsem si tenhle netradiční seriál užil. Delší odmlka nám přinesla v druhé polovině sice slabší díly, velkolepé finále (první řady) Vyšehrad opět zase vytáhlo na jeho zasloužených 80%.

• 1.7.2017  06:23

S žádným s předchozích velkofilmů o legendárním opičím muži jsem nikdy neměl tu čest a nikdy mě také jejich vzezření nelákalo. Loni jsem se ale téměř omylem sešel s trailerem na nový reboot v krásné, digitálně vyhlazené verzi, v níž mou pozornost upoutal hlavně pan Skarsgaard v roli hlavního hrdiny. A v průběhu filmu také samotný fakt, že zde nestojíme tváří v tvář zrodu hrdiny z džungle, ale jeho druhému návratu do míst, která pro něho znamenají samotný život. Takže veškeré přebytečné kritiky stranou, pan Yates dokázal svůj um již u posledních Potterů a v případě Legendy o Tarzanovi jej jedině potvrdil.

• 30.6.2017  22:47

Trochu v klimatickém doznění stejně staré sci-fi pecky In Time se nese i příběh oblíbeného Matta Damona, kterému zde role sedla dle mého vkusu i více, než v omílané frančíze o "nesmrtelném" agentu Bourneovi. Spousta dalších příjemných tváří především britského vzezření i národnosti mu zde sekunduje na výbornou a to z Adjustment Bureau prostě dělá sci-fi, ke kterému se vyplatí po delší době s radostí vrátit. Jen já osobně jsem tu čest zatím neměl.

• 30.6.2017  22:43
    Vejška (2014)

Gympl s netradičním pojetím otcovské/synovské dvojice Vorel nastavil laťku poměrně vysoko, ale hlavní představitel Jirka Mádl pozdvihl za svou kariéru již více na první pohled otřesných snímků. Zde člověk uvítá krásnou Evu Josefíkovou, se kterou mu to ohromně sedlo ve klenotu Probudím se včera a především kratší stopáž, jež na ulítlý filmy z vysoké přeci jen stačí. V závěru lze podotknout hlavně to jediné - jedná se o jedno z lepších českých děl za posledních 5 let.

• 30.6.2017  22:38
    Partička (TV pořad) (2011)

Improvizace byla vždy nejčistší cestou k patřičnému humoru. A pokud se s ní ruku v ruce sejdou geniální nápady na ztřeštěné avšak příjemné hry pod taktovkou předních českých komiků dnešní vrcholové generace, vznikne i příjemný pořad, který v té televizi ani po letech vůbec neomrzí.

• 30.6.2017  22:36

V době moderními trikovými efekty "přeplácaných" filmů si člověk mého filmového vkusu musí dávat velký pozor na to, co si zrovna pustí. Ze záležitostí, překypujících CGI přes všechny možné okraje jsem sice vyrostl, stále se nacházejí výjimky, pro které je nutno dále žít. Jednou z nich se ve finále jeví i dle všech viděných trailerů dosti extravagantní snímek, u něhož si ale uvědomíte, že vyšel z rukou velikána Guye Ritchieho a jste najednou doma. Netradiční hudba na pozadí středověkého prostředí udělala z přední anglické legendy neskutečnou podívanou, s třešničkou na dortu v podobě příjemného obsazení. Květnová kina profoukly hned dva velkolepé blockbustery. Piráty ale nakonec v mé hlavě i srdci Král Artuš potopil až na samotné dno někde 'Na konci světa'.

• 24.6.2017  20:53
    Úkryt v zoo (2017)

Tak jsem se konečně dočkal. Cesta k tomuto filmu byla strastiplná, natěšenost do kina mi přebila náhoda, která v náš plánovaný den přihrála do českých kin premiéru Špuntů na vodě a Úkryt vyřadila z vysílání. Od onoho dubnového čtvrtka hlídám téměř denodenně nejrůznější servery, jestli se na nich již můj vysněný favorit nevyskytuje. Až včera se na mě usmálo štěstí, se kterým jsem se naplno sešel dnes odpoledne a film s velkým očekáváním zhlédl. Příjemné prostředí, téma války, které mě uchvacuje v jakémkoliv filmu, sympaťák Brühl, jehož mám rád i v záporných rolích a hlavně oblíbenkyně Jessica Chastainová. Přiznám se, že jsem vůbec nečekal, jak příběh nakonec skončí a měl jsem ohledně toho zamlžené pocity. Ale k sakru - tohle je můj snad vůbec nejočekávanější letošní snímek. A v celkovém ohledu nezklamal ani v jediném procentu!

• 22.6.2017  21:21

Z řemeslného hlediska je tvorba takovýchto druhů hororů zajímavá věc a režiséry, kteří to pro své příznivce umí naservírovat v dobré kvalitě, obdivuju. Jen jsem si až doposud nemyslel, že se dostanu i k okamžiku, kdy budu muset kritizovat scénář. A zrovna zde bohužel skutečně kulhal. Koneckonců nikdy nebudu fanouškem 'obyčejných' hororů, dostanu se k nim povětšinou skrze ty největší náhody. K mému štěstí se Lights Out chlubí velmi krátkou stopáží a vše tak rychle uteče ke konci, na který se člověk mých preferencí tolik těší.

<< předchozí 1 2 3 4 5