Lachtaan

Lachtaan

okres Klatovy
filmový fanatik, milovník přírody a cestování

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 22.9.2018  18:15
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Možná zde opravdu panuje neviditelná rozepře, ve které se diskutuje o tom, zda divák raději upřednostní Všechnopárty či Show Jana Krause. Já jsem vlastně oboje začal sledovat až v průběhu letošního roku a mohu se tohoto souboje stranit, protože jsem si našel to "své" v obou talk-show. Nikdy jsem těmto pořadům neholdoval, avšak čím jsem starší, tím více mě těší, když zcela náhodou narazím v televizi na rozhovor s mou oblíbenou osobností a mile rád si vyslechnu jak ho zpovídá více volnomyšlenkářský pan Kraus a stejně na mírně postarší notu hrající pan Šíp.

• 22.9.2018  18:10
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Do háje s YouTubery. Kazma tu byl dávno předtím, než byly "sociální experimenty" samostatným druhem videí právě na platformě YT. A on nevytvořil jen značku a doménu. On vytvořil internetové dějiny naší země, které budou bavit jednou i moje děti a které hlavně dokážou vedle notné dávky legrace jakéhokoli diváka jakéhokoli věku obohatit o důležité informace, často se týkající velmi nepříjemné záležitosti, kterou se Kazma a jeho tým přes nás snaží změnit. A za to obrovský palec nahoru.

• 22.9.2018  18:07
    Slavné dny (TV pořad) (2010)

Slavné dny byly základním kamenem našich hodin zeměpisu na základní škole a už jen díky tomu na něj rád vzpomínám. Jednotlivé díly jsem vždycky vnímal tak intenzivně a dramaticky, že si nemohu vybavit jediný, o kterém bych mohl konstatovat, že měl nudný obsah. Do jediného sebekratšího dílu mě všechny obohatily nezapomenutelnými informacemi. Pokud si ve volné chvíli někdy vzpomenu, mile rád si pustím i Dny, se kterými jsem si již zkřížil cestu.

• 22.9.2018  18:04
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Opravdu záleží na prostředí, které si štáb momentálně vybere a na něm teprve závisí nová parta nesourodě sourodých lidí, jejichž týdenní odysea za kulinářskou odměnou bude zajímavě koukatelná či bude absolutním fiaskem, zostuzením zúčastněných před celou republikou a v neposlední řadě pro nás diváky enormní ztrátou času. Když už v televizi s mým velmi omezeným časem na Prostřeno narazím, je to naštěstí v okamžiku, kde mě právě probíhající den nebo celý týden zaujme a najednou jsem v kulinářském opojení, i když si sám uvařím leda čínskou polívku. Největším televizním dobrodružstvím shledávám sváteční cizinecké speciály. Doufám, že se o Vánocích zase dočkáme pořádně peprného mezinárodního souboje.

• 22.9.2018  18:00
    Zmizelá Šumava (TV pořad) (2013)

"There's no place like Šumava!" Budu se tímhle na všechny obracet celý život - Jsem milionově vděčný, že jsem mohl vyrůstat v úpatí hor tak nádherné části naší země jako je Šumava. A právě proto, že mám spousty míst z tohoto magického pořadu vlastníma nohama nachozených, jsem si dobrodružné výpravy za tajemstvími šumavské přírody užil na dvě stě procent. Pan Kintzl je ale ovšem takovým šumavským Krakonošem, takže přestože jsem některé z jeho preferovaných šumavských koutů navštívil, zprostředkoval mi hlubokomyslnou inspiraci pro mé příští výlety. A že bych takové mohl do prostředí (Zmizelé) Šumavy podnikat den co den.

• 22.9.2018  17:55
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Chápu názory mnohých, že jim Krausova neohroženost vyjadřovat se k světu bez jakýchkoli servítek může hned v několika směrech vadit, já ale jeho nebojácnost ocenil již při prvním shlédnutí jeho (prozatím) nesmrtelné talk-show. Jsem mu v nemalé míře vděčný, že v jeho duši neexistují žádné přetvářky vůči okolnímu světu, což je v dnešní době významné plus, obzvláště u internetových a televizních celebrit. Nebudu zatajovat, že si patřičně vybírám dle účinkujících hostů, zda se na novou epizodu podívám či ne, nepohrdnu ale právě kvůli samotnému Krausovi i dílem, ve kterém pozvané neznám nebo mě jejich čtvrthodinová zpovědnice příliš nezajímá.

• 22.9.2018  17:48
    Máme rádi Česko (TV pořad) (2013)

U tohoto pořadu jsem si nikdy nebyl jistý, jestli mi vadí, že zabírá hlavní sobotní vysílací čas a překáží mi ve sledování vyhlížených filmových titulů na jiných kanálech nebo mi opravdu baví natolik, že všechny filmy jdou stranou. Bouček je dle mého názoru v rámci našeho českého výběru skvělý moderátor s památným hlasem a Prachař, Dejdar či posléze i Dolanský jsou sympatickými herci, kteří dokázali tento pořad držet od hranic trapnosti, i když si to spousta místních "kritiků" nemyslí. Já jsem se dobře bavil u většiny dílů, obzvláště u sekce s dárkovou bombou.

• 21.9.2018  23:14

Každým filmem není posvícení. A začínám se obávat, že v rámci celé Ocean’s Eleven série se ho nedočkám v žádné její části. Ale i po zpackané dvojce stále nehážu Frintu do žita.

• 17.9.2018  20:08

Oslavované loupežné krimifilmy mě zase jednou napálily s jedním ze svých ikonických představitelů. Neohromil mě ani veleslavný Podfu(c)k, ani většinou fanoušků oblíbená RocknRolla a i v případě Dannyho parťáků jsem hned u první části ve větší míře skeptický. Tentokráte to nezachránilo ani nasycené hvězdné obsazení, kterému i tak, pro klid na duši a pro splnění celé série, dám ještě dvakrát stejnou šanci. Také i proto, abych mohl jejich loupežné řádění posléze porovnat s letošní ženskou konkurencí.

• 16.9.2018  20:56

Nemůžu konstatovat, že jsem se místo očekávané akční jízdy dočkal jakéhosi zklamání, to bych přeci jen směřoval k horšímu hodnocení. V trailerech brutálně našlapané MI6 je totiž výborně obsazeným akčním dobrodružným filmem, jak už to v celé kultovní špionážní sérii bývá. A zde se také právě naráží na kámen úrazu. Když chcete zaujmout celý svět již šestým dílem filmové ságy, která se pokaždé zaobírá téměř totožnou tématikou, chce to větší inovaci, než jen delší stopáž a vícero dějových zvratů. Byl jsem v srpnu naštvaný, že v rámci mého MI maratonu nestíhám Fallout na velkém plátně. Nyní mohu s klidem na duši prohlásit, že jsem o nikterak pozoruhodný zážitek nepřišel. Světlobodů je tu stále nesčetně - dokonalá Vanessa Kirby, která by si měla blond vlasy nechat nastálo, má švédská múza Rebecca Fergusson a v neposlední řadě bezprostřední drsňák Henry Cavill, jenž by se měl záporných rolí držet. Jako Superman mě opravdu neoslnil, tady jsem žral celý jeho screentime. Nechci Tomovi kazit životní pračku peněz, ale panu Huntovi bych již osobně odzvonil.

• 16.9.2018  20:47

Elyas M’Barek má díky úspěchu trilogie Fakjů pane učiteli a převážně zásluhou svého charisma skvěle našlápnuto a doufám, že jeho tvorba nezapadne prachem v ryze německých menších filmech. Spolu to dáme mě v traileru zaujalo především kvůli němu, přeci jen obdobných komediálně-dramatických snímků týkající se těžké nemoci jsou tu každoročně mraky. Rozhodně ale v žádném případě nelituju toho, že jsme se do kina vydali zrovna na tenhle méně známý film, kde jsem se nenudil jedinou chvílí. Holky si vedle mě i znamenitě pobrečely, mě málem dostal až nezapomenutelný dialog: “A ty máš přítelkyni?” “Kamaráde, já jich mám” “A u kolika z nich víš, že budou brečet, až umřeš?” [viděno v Cinema City Chodov 15.9.2018]

• 16.9.2018  20:40
    Surfařka (2011)

Příjemná rodinná podívaná, ve které, ačkoli je značená jako životopisné drama, není tlačeno na smutnou stranu věci a tragická událost, jež se přihodila skutečné mladé nadějné surfařce, není hlavním středobodem celého filmu. Konečný happyend tedy očekáváte již půlhodiny předem, ale až přímo líbezné obsazení kompenzuje veškeré slabší faktory filmu. Nikdy předtím mi nedošlo, jak má AnnaSophie Robb krásný úsměv.

• 11.9.2018  22:02
    Disenchantment - Série 1 (série) (2018)

Když jsem na facebooku poprvé viděl článek o tom, že se po velmi dlouhé odmlce chystá seriálová záležitost na obdobné bázi Simpsonů, byl jsem nadšený. O to víc, když jsem při čtení podrobností zjistil, že hlavní myšlenka se bude točit kolem nezletilé princezny závislé na alkoholu. A přesně ona nekorektnost se skutečně dostavila, počínaje vílou, která se živí jako lehká děva a konče užíváním cigaret v prostředí fiktivního středověku. Samozřejmě je to všechno opravdu přepálené a nelze hledat jedinou skulinku s logickou odbočkou, Disenchantment je prostě pro objektivní jedince příjemně zábavným seriálem na poklidné vyplnění volného času. “I’m drowning!” “Hi, I’m Elfo!”

• 9.9.2018  10:37

Kdo na základce nečetl Děti z Bullerbynu je budťo již hooodně starý anebo ji ještě navštěvuje. A kdo se kdy setkal s tímto švédským dětským bestsellerem, zaryla se mu zajisté do paměti i další severská knižní postava, která se již stala kultem. Pippi dlouhá punčocha je naprostou klasikou mezi rodinnými filmy a její šedesátková dobrodružství jsem jako malý na dévédé opravdu zbožňoval. Líbilo se mi, že jsem neřešil kvality onoho filmu vzhledem k tomu, kdy byl natočen. Většině dnešních dětí by to bohužel nejspíše vadilo.

• 9.9.2018  10:33
    Patrola (2012)

Dopředu jsem si říkal, že borec Gyllenhaal a pro mě stále podprůměrný Peňa nemohou tvořit zdařilou dvojici, jsem ale Bohu vděčný, jak moc jsem se mýlil. Patrola je pro spousty fandů akčního žánru darem z nebes, mě osobně ale přesvědčil až nečekaný a na servítky nehrající konec. Ten jsem do té doby v policejních snímcích nezažil a dodnes na něj vzpomínám jako na dokonce poměrně šokující. Abych pravdu přiznal, od dob zhlédnutí právě End of Watch se mírně straním policejním thrillerům.

• 9.9.2018  10:29

Pro nostalgii z dětství, krásy Šumavy, pod jejichž křídly vyrůstám i pro natáčecí lokace, které dobře znám na vlastní kůži, když je mám vlastně za humny, pro mě tenhle nevinný koprodukční šumavský snímek nikdy nezapadne v zapomnění. Z komediálního hlediska bych jej vůbec neřešil, jako ale příjemné dobrodružství, které by jako ústřední postavy chtěl zažít každý malý divák, je tahle rodinná fraška dostačující. Dneska bych se u toho ale nejspíše pekelně nudil.

• 9.9.2018  10:24
    Pan Nikdo (2009)

Mr. Nobody je precizní hrou s cestováním alternativními světy, správně zamotanou, akorát dojemnou a především neunavující. Každého, kdo se na tohle pozoruhodné dílo teprve chystá, musím upozornit, že v takto zamotaném dramatu je třeba se soustředit na každý detail a ani jednou nepolevit pozornost. Jakmile jednou odvrátíte zrak, už vlastně nevíte, na jaký život ústřední hrdina právě vzpomíná. A žádný z nich nebyl kvalitativně jinde, než ty ostatní. Za dva týdny tomu budou dva roky, co jsem si střetl cestu s Panem Nikdo a stále ve mě nepolevily prazvláštní pocity po zhlédnutí samotného filmu. Dávám si za povinnost si je v budoucnu opětovnou šancí tomuto filmu konečně urovnat.

• 9.9.2018  09:44
    Boar (2017)

Po květnovém Primal Rage, které mě i mile překvapilo, jsem si opět odskočil k mému guilty pleasure žánru - natural horroru. A to rovnou poměrně výjimečným horůrkem - obří divoké prase tu v novodobé vlně nízkorozpočtových hororů/thrillerů ještě nebylo, alespoň ne v mé doposud zhlédnuté filmotéce. Jako spousta mých zdejších kolegů oceňuju, že se tvůrci nebáli patřičného gore, přestože jsem čekal, že divočák nadělá větší paseku. Když jsem si ale zpětně uvědomil, jak přehnaně obří musel být, jsem rád, že takto nesmyslná monstra žijí jen v hlavách nepříliš úspěšných filmařů. Jak už to tak bývá, konec evokuje na pokračování, které (ačkoli teď řeknu že ne) v případě uskutečnění určitě zhlédnu.

• 9.9.2018  09:36
    Pianista (2002)

Nacismus se v éře své expanze šířil jako nejmocnější druh rakoviny a dodnes ho alespoň já vnímám jako největší metlu lidstva. Bohužel hlavně jako tu, která zde byla zbytečně a která na dveře Německa přilepila štítek, jenž už nikdy nepůjde dolů. Že i když se většina našich západních sousedů snaží vůči světu chovat stejně, jako on k nim, za období holocaustu si je spousty nejrůznějších lidí bude škatulkovat jako ty špatné. Polanski ve filmu Pianista zkonstruoval důvod k tomu, abychom nacistickou ideologii kritizovali na věky věků, bohužel už ale zapomněl na jiné filmové kvality, které například ze Schindlerova seznamu tvoří tak působivé dílo. První polovina tohoto válečného výletu do pustošené Varšavy se nesmírně vleče a zachraňuje ji až osamocený souboj s nespravedlností skvělého Adriana Brodyho na samotném konci filmu.

• 7.9.2018  22:40
    Bídníci (2012)

Tak jako šaty dělají člověka, tak obsazení dělá film. Tak jako šaty ovlivní jen vzhled, nikoli chování, tak obsazení zaručí příjemnou atmosféru, neutáhne ovšem veškeré jiné aspekty filmu. Muzikál je jediným žánrem, kterému jsem se snažil vyhýbat, ony ledy prolomil loňský Největší showman s naprosto famózním Hughem “Wolverinem” Jackmanem, který si i právě v Lés Miserables střihnul ústřední roli a z hlediska zpěvu dokázal oba snímky dostat na podobnou úroveň. Zde mu dopomohl i prozatím nikdy nepřesvědčivý Russel Crowe, jež mě osobně mile překvapil svým pěveckým talentem. Jinak je bohužel nejnovější zpracování slavného románu rozvleklým velkofilmem, jehož komplexnost strádala většinu času. Poslední půlhodinu již 75% všech diváků přestane chápat, kam se vlastně příběh začal ubírat, jak nepodstatný pro film je vlastně jinak skvělý Eddie Redmayne a jak muzikál znenadání skončí rádoby velkolepou písní, kde si s dovolením zazpívají i všechny zesnulé postavy. Kdybychom se dočkali menšího prostoru pro zpívané pasáže, mohlo vše dopadnout o mnoho lépe.

• 5.9.2018  21:45

I Feel Pretty je velmi trefnou feministickou jízdou, ze které skeptický pohled na svět očima amerických žen trpících mírnou či horší nadváhou sálá ze všech koutů. Amy Schumer zajisté není žádnou herečkou, kterou bych si kdy troufl vyhledávat, tahle role jí ale až na přepálené chvilky sedla a komedii dotáhla v podobné tónině, jako ji začla, až do zdárného konce. Nebudu zas a opět lhát, že mě sem, jako v případě neviditelného In Darkness, dotáhla minirole Emily Ratajkowski. Snad kvůli ní budu moci přestat trpět průměrné snímky a dočkám se obdobně skvěle procítěného díla jako bylo We Are Your Friends.

• 4.9.2018  22:03

Ohromně se mi líbilo jak vlastně ošklivě byly oba tyto novozélandské filmy natočeny - stejně špinavě jako ona doba, ono prostředí. Kdyby se tohoto tématu chopil dnešní tvůrce, autenticitu by přebyly vymoženosti dnešní doby a kouzlo by se rázem vytratilo. Tím, jak je snímek trefně utvořený, má cesta chvály ale končí. Oproti nekompromisní, pochmurné a až depresivní jednotce, která mě v jistých sekvencích dostávala až do kolen, se nám po pěti letech dostalo pouhopouhého vyprchání nedodělané látky, ze které vzniklo rodinné drama bez větší emocionální struktury. Film by se navzdory svému předchůdci dal pustit, mimo několika krvavých či sexuálních scén, i menšímu dítěti, které by jej bralo jen jako obyčejný snímek o rozpadlé rodině. Ta absence Lee Tamahoriho zde byla hodně cítit, i tak jsem ale vděčný, že se agresor Jake vrátil ještě jednou, přestože ve velmi odlišné podobě.

• 3.9.2018  20:54

S velkým přesvědčením mohu konstatovat, že neexistuje zamotanějšího a paradoxně pozoruhodnějšího sci-fi thrilleru. Žádné mnou doposud zhlédnuté dílo si nedokázalo s časovou smyčkou vyhrát tolik jako Osudový dotek, ačkoli se nelze čiře bavit o stejném tematu jako například v Source Code. Kdysi ještě nerozkoukaný Ashton Kutcher všemu přidal to zmatečné temno, které si mě naprosto získalo. A od té doby u mě měl Butterfly Effect vyhráno, přestože to je film, který si musíte po nějaké odmlce pustit znovu, abyste mohli s rukou na srdci říct, že jej chápete. Já jsem si prozatím užil tu první část - opojení nepochopeným příběhem.

• 3.9.2018  20:48

Legendární česká podívaná s geniálním Mariánem Labudou a ohromně pohodovým průběhem, který právě v jistých momentech zařídil onen pocit, kde jsem začal pochybovat o výjimečnosti celého díla. Na to jak si Vesničku mnozí vychvalují jako nejlepší českou komedii, mohu já argumentovat mnoha lepšími a hlavně vtipnějšími kousky naší bohaté kinematografie.

• 3.9.2018  17:52

Once Were Warriors je vůbec prvním perfektním filmem, který bych nikomu nedoporučil. Je totiž až přespříliš autentický vůči tématu, které se rozhodl zobrazit - je depresivní, nervydrásající, emocionálně vypjatý každičkou scénou. Neobvyklé prostředí Maory obývané aucklandské periférie si podmanil démon alkohol, jehož si pod neúprosnou kontrolu vzala neustupující agrese a na kousíčky rozsápala jednu komplikovanou rodinu. Pokaždé, když si skřížím cestu s dílem z prostředí chudoby, začnu se plácat na čele za každou stížnost, kterou podávám na své údajné nedostatky. Poté to porovnám s prostředky, se kterými se žije v oné pochmurné komunitě a nestačím se divit těm enormním rozdílům mezi jednotlivými kouty světa. A právě tyto nesrovnalosti dělají z některých ty agresivní bojovníky, se kterými se musí životem prodrat ti, jež se bojovníky nikdy stát nechtěli.

• 2.9.2018  17:36

Přímo impresivní drama s naprosto perfektním Russelem Crowem a paradoxně k tomu se zcela nezáživnou Elizabeth Banks, která mě již ve svých několika předešlých rolích nepřesvědčila o svém skrytém talentu. Naštěstí její nedostatky doplňuje pro mě neočekávaná Olivia Wilde, jejíž krásou bych se mohl kochat hodiny a hodiny. A stejně tak dlouho budu ještě vstřebávat unikátní zážitek z pochmurného krimifilmu, který trefně podtrhuje fakt, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Konec čekejte tak americký, jak je jen ve filmech povoleno, na kvalitě ale Higginsovo drama neubírá v jediné minutě. Jen musím ze svého pohledu podotknout, že první polovina s mírnějším náběhem je tou poutavější částí filmu.

• 31.8.2018  21:30

Povedená česká dramedie se skvělým obsazením, opravdu pohodovou zápletkou a úžasnou hlavní rolí, kterou samozřejmě zamýšlím vyblýskanou “tátovu” volhu. Kdyby se všechny současné české filmy točily obdobně, začal bych na ně chodit i do kina a ne jen ty lépe hodnocené vyhlížel mezi výchozími filmy na nosiče.

• 30.8.2018  21:56

Ze všech těch předloňských animovaných filmů, které nám doma chyběly zhlédnout, bych ještě pár měsíců nazpátek bez jakýchkoli pochybností konstatoval, že tím nudným omylem bude závěr trilogie Kung Fu Panda. Dlouho jsem se ovšem ve filmové sféře tak nezmýlil. Atraktivně vypadající, východoasijsky nadechlý a animačně vymazlený Kubo je totiž více dětinský než příjemná Balerína, více stereotypní v rámci svého žánru než Moana a postavami nudnější než právě třetí dobrodružství známé kung-fu partičky. Asi na mě také doléhá fakt, že jsem těch animovaných pohádek viděl poslední dobou opravdu kvanta. A že bych se měl v rámci animovaného žánru zase odvrátit na styl Mrtvé nevěsty či mnou stále odkládaných neznámých jménem Nerdland nebo Imigranti.

• 29.8.2018  18:58

Prokletý ostrov 2.0! Nikoli žádná vykrádačka, ale expresivní thriller s neutichající gradací, který jedině vzdává poctu Scorseseho geniálnímu thrilleru, ačkoliv samozřejmě Sturgessova psychologická odysea není tak pamětihodná jako ta DiCapriova. Šokujících plotwistů je zde jako cizinců na Václaváků a kdekdo by si mohl stěžovat, že se v nich již začíná ztrácet. Já jsem si je ale vychutnal na maximum, tyhle sofistikované mysteriózní thrillery naprosto zbožňuju. Hned mám chuť na další film z prostředí psychiatrické léčebny.

• 28.8.2018  22:01
    Balerína (2016)

S animovanými filmy by se mělo v posledních letech opravdu šetřit, obzvlášť s rodinnými snímky, kde očekáváte stejné rozuzlení jako u všech obdobných kousků, cílených hlavně na dětské diváky. Francouzskokanadská Balerína není žádnou výjimkou, ačkoli nabízí hezky pestrý příběh a balet jako poměrně neotřelé téma. Takže na první dobrou uspokojující odlehčená podívaná.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32