Lachtaan

Lachtaan

okres Klatovy
filmový fanatik, milovník přírody a cestování

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 24.6.2017  20:53
    Úkryt v zoo (2017)

Tak jsem se konečně dočkal. Cesta k tomuto filmu byla strastiplná, natěšenost do kina mi přebila náhoda, která v náš plánovaný den přihrála do českých kin premiéru Špuntů na vodě a Úkryt vyřadila z vysílání. Od onoho dubnového čtvrtka hlídám téměř denodenně nejrůznější servery, jestli se na nich již můj vysněný favorit nevyskytuje. Až včera se na mě usmálo štěstí, se kterým jsem se naplno sešel dnes odpoledne a film s velkým očekáváním zhlédl. Příjemné prostředí, téma války, které mě uchvacuje v jakémkoliv filmu, sympaťák Brühl, jehož mám rád i v záporných rolích a hlavně oblíbenkyně Jessica Chastainová. Přiznám se, že jsem vůbec nečekal, jak příběh nakonec skončí a měl jsem ohledně toho zamlžené pocity. Ale k sakru - tohle je můj snad vůbec nejočekávanější letošní snímek. A v celkovém ohledu nezklamal ani v jediném procentu!

• 22.6.2017  21:21

Z řemeslného hlediska je tvorba takovýchto druhů hororů zajímavá věc a režiséry, kteří to pro své příznivce umí naservírovat v dobré kvalitě, obdivuju. Jen jsem si až doposud nemyslel, že se dostanu i k okamžiku, kdy budu muset kritizovat scénář. A zrovna zde bohužel skutečně kulhal. Koneckonců nikdy nebudu fanouškem 'obyčejných' hororů, dostanu se k nim povětšinou skrze ty největší náhody. K mému štěstí se Lights Out chlubí velmi krátkou stopáží a vše tak rychle uteče ke konci, na který se člověk mých preferencí tolik těší.

• 20.6.2017  19:33

Po půl roce od jednoho z nejlepších kinozážitků v životě jsem dostal druhou možnost zhlédnout jeden z vůbec nejdrsnějších a zároveň nejrealističtějších filmů za celý můj dosavadní život. Skutečné Zrození hrdiny, které si česká distribuce dovolila filmu přidat do názvu, je zde více než na místě. Panu Desmondu Dossovi i Andrewu Garfieldovi, jenž jej skvěle bez chybičky ztvárnil, vzdávám největší hold a respekt. Poté také samozřejmě velikánovi filmu Melu Gibsonovi, který se tímto skvostným debutem vrátil do režisérské sesle. Uchvácen jsem byl tehdy v listopadu v kině, uchvácen jsem byl i napodruhé u mnohem menší obrazovky. A to už film musí být opravdovým klenotem, aby i podruhé zanechal v srdci tak silný zážitek.

• 20.6.2017  18:40

Největší filmový skvost pro feministky. Ryze dámská záležitost trpce zobrazující složitý ale přesto neodmyslitelný život každé matky se místy jevila hodně přehnaně, chvílemi to byla dokonce zábava. V kabátu typického hollywoodského klišé, kdy by v případě takovýchto témat snímky jimi obohacené mohli tímto definovat vlastní žánr. Přesto tam zanechám slabý průměr, jež hodně zachraňovala stále krásná sympaťačka Mila Kunis.

• 11.6.2017  11:38

Jestli hledáte netradiční žánr, který dokáže v jakékoliv podobě skutečně uchvátit, jste zde správně. Večerní animáky mě nakoply u skvostu Mary & Max a nezklamaly v jediném kousku zážitku ani v případě Koralíny. Neskutečně zajímavě natočené dobrodružství, ze kterého šel mráz po zádech i očekávaný strach. A to jsem se na film díval za nejjasnějšího světla v nejjasnějším období v roce.

• 10.6.2017  22:23

Nejsem a nikdy nebudu příznivcem muzikálů. Ale ten příběh byl před 26 lety tak krásně zpracován a letos tak detailně předělán do povedené vizuálně excelentní podoby, že mu snad jinak nelze nic vytknout. To, že se tvůrci snažili jít ruku v ruce s původním animákem, zde bylo jedině k dobru. Nejsem z toho odvařený, ale jsem spokojený. Takové rebooty nejen u klasických pohádek ocením i do budoucna!

• 6.6.2017  22:17

Typické romantické klišé v česko-polském kabátu. Vyzdvihovali jej pouze sympaťáci Kostelný a Sokol a stále půvabná Klára Issová.

• 28.5.2017  20:46

Přesně jako zanechal jeden z předních uživatelů této databáze golfista své pocity schované ve správně mířeném hodnocení, i já se přidávám k jeho názoru, že po množství dramat, u nichž je kolikrát i třeba se skutečně soustředit a akcí probitých a digitálně přeplácaných snímcích, je třeba nějakého toho sladkého moučníku, romantiky, která je veřejně nám mužům spíše odepírána. Přitom já jsem mezi těmi, jež mají k takhle povedeným dojemným dílům ve svém srdci velmi blízko.

• 27.5.2017  21:38

Slibně vypadal, špatně skončil. Nejimpozantnější filmové monstrum si na rok 2020 objednalo velkolepý fight se samotnou Godzillou, tak si potřebovalo ještě střihnout jednoduchý debut na svém vlastním ostrově, který okupují mnohem děsivější jedinci, než je on sám. Tom Hiddleston se zde mihl na výbornou, Brie Larson to tady neskutečně sekne, John C. Reilly neskutečný sympaťák, kterému zaslouženě patří finálová scéna. K čemu ale potřebujeme film o utkání mezi gigantickými monstry, když mi již v téhle záležitosti nudná stopáž naštěstí rychle utíkala právě na pozadí souboje svou zvířecích gigantů, kde se pouze místo Godzillky objevila přerostlá ještěrka, jejíž menší potomci si zasluhují největší dead count celého filmu. Průměrná dobrodružná podívaná na příjemný jarní večer.

• 26.5.2017  15:51
    Tracers (2015)

Vskutku neznámý, hodnocením nijak neopředený film. Taylor Lautner si vybudoval pochybnou pověst v paskvilní teen sáze Twilight, tady se ale mihnul v povedené parkourem prošpikované akci, kde mu i sekunduje příjemná krásná mladá herečka (jméno po mě nechtějte, nedá se vyslovit a vlastně ani z hlavy napsat).

• 26.5.2017  15:47
    Interstellar (2014)

Megaloman a pro mě velikán filmu Christopher Nolan prolomil v listopadu 2014 dveře kin prozatím v dnešní době asi nejvelkolepějším sci-fi filmem. Skvělé obsazení, zápletka zajímavá, místy pouze mírně pokulhávající, ale gigantickou stopáží ke konci již matoucí. Prostě vizuálně nádherné, tím ale naše cesta chvály finišuje.

• 26.5.2017  15:40

Nejlepší, nejkrásnější, nejdojemnější, nejvtipnější. Jeden z těch mála filmů, který vám zanechá obrovskou díru v srdci i v hlavě, zároveň si již v onu chvíli, kdy ho zarytě sledujete, si neustále opakujete, že určitě snímek nevidíte naposled. S radostí a otevřeným srdcem se k Nedotknutelným vždy budu rád vracet!

• 26.5.2017  15:35

Očekávání velkolepé, zklamání monstrózní. Nápad si uznání zaslouží, průběh filmu je pro mě ale hodně matoucí. Filmům odehrávajícím se pouze na otevřeném moři jsem už docela dávno přestal fandit. O týden později jsem se odhodlal k filmu Do posledního dechu, který se zde liší od V srdci moře pouze tím, že je již z moderní doby, stále ale stejně nudný. Moři ve filmovém světě pro mě vládnou jen Piráti. Hlavně teď po povedeném návratu v pátém díle.

• 26.5.2017  15:31

S mým zalíbením ve válečný filmový žánr, obecně v oblast Blízkého východu a spojení těchto dvou záležitostí dohromady jsem očekával povedený film se slibným obsazením, ale zkrátka mě zde hraní ani Rennera ani Mackieho neuchvátilo tolik jako společně umí například v MCU. Ne každý válečný snímek může být prostě pro mé požadavky dostačující.

• 26.5.2017  15:27
    Hříchy a svědomí (TV seriál) (2010)

Seriál, který se do mého podvědomí dostal před lety náhodou skrze dnes tak ohavně zbytečnou stanici jménem TV Barrandov. A i přesto, že je z italské produkce, která je našim končinám ať už ve filmovém nebo televizním světě cizí, jedná se o vynikající napínavé dílo, kde se každá smrt jedné z postav zaryje hluboko do vaší mysli, že drsné vyvražďovací scény z hlavy jen tak nedostanete.

• 26.5.2017  07:11

Můj nejoblíbenější herec a jedna z nejhezčích a také samozřejmě dle mého vkusu za poslední léta nejlépe hrajících hereček se sešli v úsměvném, nekorektním, ale i dojemném filmu, kde já si navzdory celkovým ohlasům budu stát za tím názorem, že se sice jedná o jednoduchý ale přesto povedený romantický snímek. Človéku se taková záležitost dostane pod kůži i ve chvíli, kdy si uvědomí, že se na to díval v den svých narozenin. To prostě dodává zážitku po takové době jisté kouzlo.

• 26.5.2017  07:08
    Okrsek 13 (2004)

Parkour jako sport dost náročný a riskantni, ale tak skvěle vypadající ve svižných scénách akčních filmů. Jestli mám skutečně preferovat nějaký poddruh akčního žánru, tak je to právě "ten skákací a běhací". Navíc, kdyź je doplněn o hvézdu tohoto sportu, Davida Belleho.

• 26.5.2017  07:05

Když jsem kritizoval u filmu Fotři jsou lotři již stereotypní tvorbu Bena Stillera, mohu si postěžovat i na upadající záživnost u snímků Adama Sandlera. Naštěstí se ale v roce 2012 dokázal upsat jedomu z nejpovedenějších animáků za posledních 5 let a stejně tak, ne-li dokonce lépe, dopadlo i jeho pokračování. Hotel Transylvánie se řadí mezi tu hrstku snímků, kde s radostí očekávám 3. část.

• 26.5.2017  07:01

Završení snad vůbec nejpřihloupější komediální série, se kterou jsem měl prozatím to dočinění, dopadlo asi tak, jak by náročně nenáročný divák očekával. Ben Stiller nikdy kromě Waltera Mittyho nenatočil hodnotný film, v jeho komediích se stale ale najdou díla, která uchvátila i mě - diváka, kterému s přibývajícím věkem ubývá chuť do bláznivých amerických komedií. Škoda, źe zrovna trilogie o Gregu Jebalovi je jednou z téch, jež můźu považovat za ztrátu času.

• 26.5.2017  06:57
    Ex Machina (2014)

Dost komorní a přesto neskutečně povedené. Důkaz toho, že kdyź chcete natočit dokonalé sci-fi, nepotřebujete stamilionivý rozpočet a exteriéry na 10 různých lokacích po celém světě. Stačí zajímavý nápad, ješté zajímavější herecké obsazení a schopnost udržet napínavé tempo po celou stopáž snímku. A panu Garlandovi se to u zprvu téměř neviděné Ex Machiny povedlo na výbornou!

• 23.5.2017  14:45

Můžu a budu se opakovat! Další příběh podle skutečné tragické události, jež se mihla světem jako nepodstatný vítr. Možná zahýbala tím svým současným, k dalším generacím se ale již vůbec neprobojovala. I tak ale poukázala na poutavou honbu za zdánlivě jednoduše dosažitelnou výhrou, kdy se ale dychtivost dala nesprávnou cestou. Není to na plný počet, protože to není ojedinělou záležitostí v oblasti sportu, kde se touha po vítězství před konečným ziskem sešla se šílenstvím. Ale je to jedno z nejzajímavějších děl mého oblíbence Channinga Tatuma.

• 21.5.2017  12:00

I když zde najdeme jen podstatné ústřižky, snímky ze soudního prostředí jsou mým šálkem kávy číslo 1. Zvlášť, když stojí na pozadí jednoho z nejděsivějších zločinů, o kterém jsem kdy slyšel. Neopatrnost, která se převedla v chudobu, chudoba, jež se přeměnila v bídu a bída, co zapříčinila šílenství. A poté již jde cokoliv rychle z kopce. I záležitost, která se ve chvíli vzájemné výpomoci mezi dvěma rodinami zdála vypadat více než slibně. Velký respekt komornějšímu filmovému zpracování a ještě větší respekt k události, jež zahýbala nejen americkými dějinami.

• 17.5.2017  21:30
    Rozpolcený (2016)

Schizofrenie je mocná a v oblasti psychologie rozhodně zajímavá věc.. Pokud tedy nepřemění Jamese McAvoye na Spider-Mana, zmutovaného horníka/pošuka z Pádu do tmy či začátečníka na divadelním prkně, kterému neuvěříte ani pouhou změnu nálady.. také pokud neudělá ze tří hlavních, ale zcela neznámých protagonistek jediné světlé body celého snímku. Jediné ty koukatelné, které se snažily přebíjet nepovedený psychodebut pana profesora X.

• 10.5.2017  21:39

Originalita prvního snímku se vskutku již sama o sobě pokulhávajcí ztratila v mlze snahy o napodobení stejně sofistikovaného důvodu pro to, jak smrt dostihne další přechytralou skupinu teenagerů. Buď větrák, nebo auto či autobus letící rychlostí vzlétajícího Airbusu A320 se staly katem v průměrně povedené hororově laděné sérii, u které ale mohu s jistotou konstatovat, že se k ní již nikdy dobrovolně nevrátím.

• 27.4.2017  22:25

Největší hvězdy britské nejen potterovské herecké dominance v nejuhlazenějším a především neuvěřitelnějším historickém filmu, se kterým jsem kdy měl tu čest. Nejdokonalejší role Colina Firthe i excelujícího Geoffreyho Rushe.

• 23.4.2017  20:09
    Indigenous (2014)

Vydejte se na disorientační běh spojený s bobříkem odvahy uprostřed temné džungle kdesi ve Střední Americe. Třeba tam narazíte na skupinu sebevědomých mladých neherců, co se budou snažit navodit před vašima očima atmosféru takového venkovního Pádu do tmy. Pevně jsem doufal, že jim to vyjde.

• 22.4.2017  17:36

Právě prožité třídenní dobrodružství po kusu malebné, ale pro mě až doposud neuznávané Francie, mi tamní pobyt nezaryl pouze tenhle zajímavý kout naší planety hluboko do srdce, také mě navnadil na film, jenž se prokopal do srdce ještě hlouběji. Nejzajímavější a svými výkony nejupřímnější evropský herec to po velkoleposti Nedotknutelní zkusil opět na podobně melancholickou notu a pro mě ji zahrál více než bravurně. Slza ukápla a to zaslouženě.

• 16.4.2017  22:38

Nejkrásnější a zároveň nejpřísnější 40 letá hackerka, nejvíc hláškující vtipálek snažící se přesto být bezprostředně drsnej a okouzlující, nejlepší filmová badass dvojice Johnson x Statham, nejpropracovanější scénář z celé série. Všem odpůrcům frančízy od údajné poslední povedené pětky posílám zdvižený prostředníček, chválím si před jejich kyselými ksichty úžasný začátek na prosluněné Kubě a zas a znova nádherně zakončený příběh jedné velké filmové rodiny. Tak silné a neustupující, že se stavím do řady na 9. díl.

• 15.4.2017  12:44

Nebýt úspěchu gangsterek a temných kriminálek na přelomu osmdesátých a devadesátých let, z Gangster Squadu by byl jeden z nejlepších krimifilmů poslední dekády. V tendenci jej ale neustále porovnávat s nepřekonanými Mafiány či samotným velikánem filmu Kmotrem, se snímek zatratil někde pouze v mysli a srdcích nás těch, kteří dokáží být více než objektivní.

• 15.4.2017  12:40

V červenci 2014 jsem na druhý Jump Street razil do kina trochu náhodou, ale v životě bych nelitoval takhle stráveného odpoledne. Pamatuji si, že film běžel již od 5 hodin v neúprosném nedělním vedru a my jsme byli jediná trojice, kvůli které se film promítal. A i z toho mám nezapomenutelný zážitek, jak se celým sálem po celou stopáž snímku rozléhá náš smích. Zkrátka jeden z nejpovedenějších sequelů vůbec a přiznám se, že jsem byl mezi těmi naivními jedinci, kteří v potitulkové scéně doopravdy trvali na dalších alespoň dvou pokračováních.

<< předchozí 1 2 3 4