V rytmu srdce (2021)

Jestli hodlá Apple čas od času vystřelit s takhle procítěným dramatem, tak se mu budu snad upisovat častěji než jen skrze ojedinělé příležitosti mít službu na pár týdnů zdarma. Film o neslyšících jsem doposud snad žádný neviděl a z těch pár hudebních co už ano, je tenhle rozhodně na vrcholu. Dominic Toretto by se tady měl učit, co znamená slovo rodina! [viděno na Apple TV+ 5.2.2022]

Sviňák (2013)

S McAvoyem jsem viděl várku jeho známějších rolí v mnohem přístupnějších kouscích, nikde mě ale tolik nebavil jako právě zde. Sviňáka pro jeho špinavost neocení jen tak leckdo, já ale tyhle černé komedie s nosnou dávkou dramatu můžu a nezlobil bych se, kdybych jednou za čas narazil na něco podobného. [viděno v Lepší.TV 4.2.2022]

Vymítač ďábla (1973)

Údajně největší velikán hororového žánru musel v době svého uvedení svrhnout ohromnou lavinu emocí, zub času mu zkrátka ale nedovolí působit po skoro 50 letech naprosto totožně. S pověstí, kterou k sobě Exorcist váže, jsem čekal, že se budu bát jít na záchod ještě ráno. Sice se asi jen tak nedočkáme tak zdařilého aktu vymítání ďábla, zároveň ale stále čekám na horor, z něhož budu sedět na zadku ještě následující týden. [viděno na Netflixu 2.2.2022]

Noe (2014)

Rychlá sada proměn účesů Russela Crowea na poli až příliš dlouhého vhledu vizionáře Aronofskyho do asi nejznámější biblické báje. Herecky nabušené dobrodružné drama, které absolutně znechutí běžného mainstreamového diváka a mnohými zbytečnostmi nešťastně znudí otrlého filmového fanouška, co se bude více než do poloviny snímku více kochat než nudit. I tak ale musím dohnat Darrenovy další experimenty. [viděno na Netflixu 1.2.2022]

Večerníček (1965) (pořad)

Po téměř 7 letech na CSFD jsem zjistil, že spíše program než pořad Večerníček tu má své vlastní zastoupení a že jej tedy můžu samostatně ohodnotit. Žil jsem opravdu dlouho v domnění, že se dají hodnotit jen jednotlivé seriály, které byly/jsou/budou v průběhu jeho éry vysílány.

Na lovu (2021) (pořad)

Klasickou televizi už skoro vůbec nesleduju, už vůbec ne v čase, kdy v ní běží největší množství nejrůznějších soutěžních pořadů. Hlavně kvůli tomu mi více než rok unikal jeden z poměrně nových konceptů, k nimž jsem měl neoprávněné předsudky a teď ho hltám skoro denně. Takováhle forma odlehčené edukativní zábavy je k večeři naprosto ideálním společníkem. [viděno v Lepší.TV]

Guru (2022) (seriál)

Na to jak jsem se tvorby Voya zdráhal a jak nakonec trochu domrvili Případ Roubal, je Guru příjemným zjevením, které se dá považovat za skoro až kvalitní minisérii. Ta svůj půvab a minimum zbytečných a hluchých míst staví především na skvěle odehrané záporné roli Kristýny Podzimkové, spousta dalších za ní ale vůbec nezaostává. Voyo si u mě zvyšuje pozornost, snad to dalšími projekty opět nezkazí.

Mr. Robot - Série 2 (2016) (série)

Zdařilá první řada, u níž jsem nakonci ani nepochyboval o páté hvězdě, dostala velmi komplikovaného nástupce, který prý mnoho fandů naprosto odradil s rozhodnutím, že dávají od seriálu ruce nadobro pryč. Já jsem byl naopak několikrát upozorněn, že druhou řadu musím přelouskat kvůli geniální třetí a velmi zdařilé čtvrté, tudíž jedu dál, i když tady nic jiného než průměr fakticky udělit nelze. [viděno na Netflixu]

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Dlouho opomíjený Marvel seriál z dob před érou Disney+ tvorby, k němuž jsem si hledal cestu několik let. Ledy nakonec prolomila účast záporáka Kingpina v loňském Hawkeyeovi a dle nedávných zvěstí na internetu nejsem zdaleka jediný, kdo dal Daredevilovi šanci právě z tohoto důvodu. Sice se na poli 13 dílů tvoří i dost nezáživných děr, zbylé povedené epizody je ale zdařile zastiňují a na tenhle mix právničiny a střídmé akce se nekouká vůbec špatně. [viděno na Netflixu]

Marie Terezie - Série 3 (2021) (série)

Téhle velkokapacitní středoevropské koprodukční sérii se podařilo dokázat, že každým dalším dílem se dá zlepšovat a ne naopak a poslední náhled do života nejslavnější české panovnice se vyvedl skoro na jedničku. Další změna hlavní představitelky vítána, stejně tak jako fokus na její děti, jehož zpracování se jeví jako mnohem působivější zápletka než v dílech předchozích. Dobrá práce.