Adamova jablka (2005)

Severské filmy v sobě skrývají prazvláštní vibe, který asi nikdy nebudu schopný racionálně popsat, o to víc je ale žeru a udělal jsem správný krok v podobě měsíce s videotékou Edisonline, kde se jich budu moct pořádně nabažit. Začal jsem na osobní doporučení jedním z těch stále známějších kousků s Madsem Mikkelsenem a třebaže normální obyčejný divák by už v polovině lámal hůl, já se snažil chápat, soucítit i zasmát se. [viděno v Edisonline 16.8.2021]

Základna (2019)

K Základně jsem se po výročním 14denním filmovém deficitu dostal příznačně v době, kdy se Afghánistán po vzoru Sýrie stává oficiálně zemí nikoho a hnutí Talibán není neodbytným nepřítelem jen v tomto snímku, ale i v realitě. U Outpostu jsem už v době prvního traileru čekal, že nebude mířit mezi hodnotné válečné kousky, kterých je v těchto časech jako šafránu, ale že se budu v jeho průběhu až nudit, mě nenapadlo. Lákadla v podobě Orlanda Blooma a Scotta Eastwooda vskutku rychle vyšumí do ztracena a zbytek postav i příběhu už nedokáže diváka příliš ohromit. [viděno na HBO GO 15.8.2021]

Třídní schůzka (2021) (seriál)

Povedená krátkometrážní komedie, která správným způsobem paroduje ikonickou českou (ne)lidskost v nečekaně kruté době. Najbrt stvořil věc, kde největším plusem je samozřejmě přítomnost samých známých tváří. On sám si ale mohl odpustit potřebu všude tlačit přehnanou lásku k divadlu. Jinak veškeré džouky i rozesmutnění byly opravdu na místě. [viděno na Mall.TV]

Ozark - Season 1 (2017) (série)

Ozark jsem zkusil už loni na jaře, aby jej nakonec předběhl fenomén La Casa De Papel, který byl momentálně na výsluní. Ovšem po nedávných zkušenostech s Breaking Bad i Narcos jsem dal na doporučení a k vážné roli mého oblíbence Jasona Batemana se vrátil a už teď vím, že se od něj jen tak neodtrhnu. Takhle pochmurný a přitom poutavý seriál by si zasloužil mnohem vyšší čísla i pozornost. Ještě že disponuje alespoň i češtinou a dostane se tím u nás do většího povědomí. [viděno na Netflixu]

Narcos - Season 3 (2017) (série)

Dle všemožných keců, že bez Escobara ztratil jeden z nejlépe hodnocených seriálů jakýkoli šmrnc, jsem se skutečně obával, že už budu dokoukávat jen z povinnosti, takový chmurný pocit mě ale opustil hned po 3 dílech. Po nich se totiž Narcos nevracejí do stejně napínavých kolejí, ve kterých řádili dříve. U mě osobně totiž honička na kartel z Cali dokonce předčila hon na Medellín a finální epizody jsou absolutním stropem celého seriálu. Drogová tématika má v rámci seriálu i filmu svého krále ve formě Narcos. [viděno na Netflixu]

Futurama - Série 4 (2002) (série)

Čtvrtá řada se celkově rozhodně jeví lépe než ta třetí, v té jsem na druhém profilu nasázel až nechvalně moc čtyřhvězd a u spousty dílů se skoro vůbec nebavil. To tady absolutně neplatí a několik epizod by se dalo považovat za highlighty celého seriálu. Nejlepší epizody: Leela běží o životy, Fryův smysl života a Krabice do neznáma.

Babylon Berlín - Série 2 (2017) (série)

Přestože se ve druhé sérii už leccos slepilo dohromady, příběh začal dávat větší smysl a došlo i na nějakou dávku akce, já stále nedostal možnost jakkoli sympatizovat s osudem kohokoli z postav. Gereon i Charlotte jsou zahraní dobře, ale i v momentech, kdy měli na kahánku, jsem nedokázal nic procítit. A ne, nejedná se o chybu v mých emocích. [viděno na HBO GO]

Babylon Berlín - Série 1 (2017) (série)

Na HBO GO vybíráme doma seriály většinou na základě dostupnosti dabingu a zrovna dobový seriál od našich sousedů se bez jakýchkoli sebemenších znalostí synopse jevil jako správná volba. Jenže mezitím, co se druzí doma baví a chtějí sledovat nadále, mě tenhle seroš absolutně minul účinkem a místo toho, abych jej denodenně hltal, chodím k němu po večerech jen odpočívat a neustále doufat, že se do něj ještě ponořím. [viděno na HBO GO]

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Můj vůbec asi první český bestseller, který jsem přečetl, mi už po dokončení knížky vnukl do hlavy myšlenku, že by stálo za to jej jednou vidět ve filmové podobě. A jelikož je Hartl všeumělec a na režisérské křeslo si nesedal poprvé, nezahálel a svou knižní prvotinu nám skrze známými herci nejnabušenější českou komedii naservíroval až pod nos. Klasický divák se tu bude hlavně bavit, kdo ale tolik prožíval předlohu jako zrovna já, bude se i dojímat a soucítit. Část soundtracku s coverem na Za všechno může čas mě odrovnala už v traileru a lepší zakončení snímku se stvořit nedalo. [viděno v Letní kino Klatovy 30.7.2021]

Jackie Brown (1997)

Je velká škoda, že se Pam Grier po své jediné slavné roli už neobjevila v ničem podobném, protože její Jackie Brown hravě strká do kapsy jakékoli badass ženy v jakýchkoli thrillerech. Asi chápu, proč je tenhle Tarantinův film hodně upozaděn za jeho úspěšnější zbytek, já jsem ale nesmírně rád, že jsem tenhle kousek viděl a upřímně mě ve všech směrech zasáhl víc než oba díly Kill Bill. [viděno na HBO GO 31.7.2021]