• Krátkometrážní

Strašidelné příběhy na dobrou noc (2021)

Kdybych to měl hodnotit jako horor tak by to byl samozřejmě odpad. Pokud to budu brát jako rodinnou Fantasy jde o průměrnou zábavu, která dospělé nijak zvlášť nenadchne a pobaví spíš menší děti. Celkovej vizuál je ale celkem líbivej i herci jsou celkem fajn. A čarodějnice (Krysten Ritter) je ještě navíc celkem fešná samice, které bych klidně pár povídek před spaním přečetl. A nejen to :)  PS: Měl v tom prsty i Sam Raimi (produkce). Slabší 3 hvězdy.

Prázdnota (2020)

Tak to bylo k_revsky dlouhých 137 minut. Bavilo mě jen úvodních 22 minut (než naskočí název filmu). Potom už přichází pouze prázdnota a s ní i nehorázně uspávající nuda.

The Dark and the Wicked (2020)

O filmu jsem nic nevěděl. Jen jsem si přečetl zdejší obsah. Moc jsem si od filmu nesliboval ale nakonec mě film ohromil. Už dlouho jsem neviděl film kterej by tak dobře pracoval s napětím a atmosférou která byla hutná téměř od úvodních minut. Tohle byl zkrátka solidní psycho nátlak. TDATW je rozhodně lepší než všechny ty snímky který staví na lekačkách které stejně nefungují. Tenhle film pracuje s atmosférou tak, že při jeho sledování divák necítí zrovna dvakrát pohodlně(alespoň na mě to tak působilo). Myšleno v  dobrým slova smyslu. Každopádně jde o snímek, kterej nemusí sednout každýmu. Mě se nečekaně trefil do noty a dokonce jsem zvažoval pátou hvězdu. Nakonec dávám 4 ale třeba se mi to za pár dní v hlavě uleží a nakonec tu pátou dám.

Pomsta (2019)

Tak jsem zase po delší době čirou náhodou narazil na akční film, kterej opravdu stál za vidění. O filmu jsem věděl jen to, že v něm hraje Scott Adkins a že je na čsfd v červených číslech (zatím). S Adkinsem jsem viděl naposledy Aciddent Mana a nebylo to vůbec špátný. Tak jsem doufal, že Avengement bude přinejmenším alespoň stejně dobrej kousek. Přiznávám se, že jsem ze začátku moc nechápal jak tenhle film může být v červených číslech. Chvilku mi totiž trvalo než jsem filmu přišel na chuť. Po pár minutách se tak stalo a já si začínal film pořádně užívat. Příběh je sice prostej ale u těchto filmů snad ani s ničím jiným nepočítá. Tady jde prostě o pomstu. Co, jak, proč už tady nehraje takovou roli. Ikdyž to jak je film natočenej a jakým stylem postupně obrací karty se mi vlastě líbilo. Adkins vypadá celkem uvěřitelně a figty jsou taky obstojný. Navíc jich je celkem dost a s krví se taky nešetří. Adkins sice není Uwais a Avengement není The Raid ale i tak musím uznat, že je to jeden z těch lepších akčních kousků posledních pár let.

Final Girl (2015)

Tenhle snímek nepřináší nic novýho. Podobných filmu a samozřejmě daleko lepších tady bylo už hafol. Nečekejte napětí, nečekejte gore, nečekejte krev. Očekávejte "výcvik" vražedkyně a spoustu nudné vaty v podobě stupidních dialogů než se konečně dokopeme k nějaké akci. Která ovšem výslednej dojem vylepšit nemůže ani náhodou. Film je slaboučkej po všech stránkách. Navíc si myslím, že obsazení hlavní ženské role bylo naprostým omylem. Abigail Breslin je možná hezká (mě se nelíbí), možná je sympatická (nijak zvlášť) ale každopádně se do téhle role absolutně nehodila. Nevěřil jsem jí ani ty její blonďatý vlasy. Tohle prostě nemohlo fungovat a taky nefungovalo. Hodně slabý 2 hvězdy.

Poslední nás zachrání (2015)

Dobrej nápad ale výsledek nic moc. Jak po hororové tak i po komediální stránce se z toho dalo vyždímat daleko víc. Na můj vkus je tam moc zbytečnejch a nudnejch keců a dějová linka - vztah mezi dcerou a matkou mě nebavila už vůbec. Pár věcí se tady určitě povedlo ale není jich tolik abych mohl dát 3 hvězdy.

Noc husí kůže (1986)

...Mám pro vás dobrý a špatný zprávy slečny. Ta dobrá - hoši dorazili.  A ta špatná ? Jsou mrtví... Tenhle film je prvotinou Freda Dekkera, kterej natočil jeden z mých nejpouštěnějších filmů v dětství kterým nebylo nic jinýho než Záhrobní komando. Noc husí kůže jsem viděl poprvé a musím říct, že kdybych měl tyhle dva filmy srovnávat tak jednoznačně vítězí Záhrobní komando. Tím ale rozhodně nechci říct, že by se tenhle film nepovedl. I tohle je celkem pohodová oddychovka kde nechybí humor i hororové prvky. Navíc má snímek necelých 90 minut takže se snad ani člověk nemůže začít nudit. Jediný co mi trochu vadilo bylo obsazení ústřední dvojice. Steve Marshall kterej si zahrál Jacka byl v cajku a byl rozhodně tím vtipnějším z dvojice. Chris v podání Jasona Livelyho mi už tak sympatickej nebyl.  Tady mohl Dekker vybrat někoho charizmatičtějšího. Potěšil i Tom Atkins. Samotnej film mě určitě neurazil ale určitě pro mě nemá takový kouzlo jako Záhrobní komando.

Záhrobní komando (1987)

Tohle je pro mě další nostalgická záležitost. Jako dnes si pamatuju VHSku kde byly dva filmy. Prvním byl Pozdrav z cest do pekla a druhým filmem bylo právě Záhrobní komando. A právě tahle videokazeta patřila v dětství k těm nejpouštěnějším.  Záhrobní komando se jako horor moc nedalo brát ani tenkrát natož nyní. Dnes by se u filmu nejspíš nebály ani ty nejmenší děti.  Spíš bych to bral jako rodinný film kde nechybí humor a hororový je tu v podobě monster - Drácula, Frankensteinovo monstrum, Mumie, Vlkodlak a Jožin z bažin. A tahle hororová cháska se snaží narušit rovnováhu mezi zlem a dobrem.  A v tom jim má zabránit parta kamarádů. Nemůžu si pomoct. Bavilo mě to tenkrát a bavilo mě to i dnes. Tohle byl povedenej návrat do mých dětských let. Je to taková nenáročná oddychovka, která dokáže pobavit celou rodinu. Nějakým nedopatřením jsem tady tomu dal 3 hvězdy. Podle mě si to ale zaslouží minimálně 4 hvězdy. Pro mě osobně tenhle film má ještě daleko větší cenu. Takže to dnes napravuji a dávám tomu né čtyři ale rovnou plnej počet hvězd. Určitě si tenhle film budu pouštět častěji.

Maniac Cop III - Odznak mlčení (1992)

Nasranej fízl potřetí. Tentokrát Cordell kosí obyvatele NY za pomocí voodoo. Tak přiznám jsem, že třetí díl jsem asi možná ani neviděl. Protože jsem si z něho nepamatoval zhola nic. Začátek snímku byl celkem působivej - Cordellova závěrečný řádění z dvojky kde v pozadí hraje muzika a ještě je slyšet voodoo kletba. Následně už ale film nepřichází s ničím extra novým a jede si to svoje zajetý. Už to ale zdaleka nefunguje tak jako v předchozích dílech.  Poslední třetí díl je jednoznačně nejslabším kouskem téhle série. Pořád to ale není takovej průser aby se na to nedalo podívat. Všechny tři díly mají jedno společný pozitivum, kterým je krátká stopáž filmu. Závěrem jen dodám, že tahle průměrná(možná lehce podprůměrná) série o vraždícím fízlovi už nemá v dnešní době co nabídnout a nemá velkou hodnotu. Pro mě má ale tahle série z nostalgickýho hlediska hodnotu určitě velkou.