• Krátkometrážní

Submit to Me (1985)

První seznámení s Richardem Kernem dopadlo na výbornou.Hudba,která prostupuje celým snímkem je naprosto dechberoucí.Jakoby se hudba dodatečně tvořila na natočený film.Ze záčátku rozpaky,ale na konci maximální spokojenost.Milovnící krátkometrážních bizardností-vřele doporučuju

Nekromantik (1987)

Název filmu zcela vystihuju dění v samotném snímku.Film,který vypráví o posmrtné lásce,tedy přesněji o lásce s neživými.Musím se přiznat,že i přes krátkou stopáž mě film místy docela nudil.Je to spíše sled více scén,nikoliv plnohodnotný film.Čekal jsem prostě víc a dostal jsem průměr.Asi mi moc neseděl styl vyprávění celého snímku.Co jediné můžu vyzdvihnout je hudba,protože teprve ta dodávala v potřebných chvílích snímku tu pravou šťávu.Myslím si,že film za vidění stojí i přesto,že mě osobně nijak zvlášť neuchvátil.

Stethoscope (2001)

Krvavé hororové péčko pro otrlé.Takže honimíři bacha.Nic pro vás.

Pig (2010)

Další z filmů určených pro velmi úzké divácké publikum.O filmu už jsem věděl dlouho,ale tak nějak jsem si ho pořád šetřil na příhodnou chvíli.Čekal jsem,že to bude nářez(Mason+Howard=zaručená zábava-aspoň pro mě)A on to nářez byl a já jsem spokojenej.Totální ujetost geniálního novodobého režiséra Adama Masona.Zaslouženě patří do mé Top desítky režiserů.Stejně tak jako Andrew Howard do mé Top desítky herců.Tohle byl herecký majstrštyk.Masonův styl rozhodně nesedne každému a tahle zvrhlost si jen ztěží získá nějaké větší fanouškovské zázemí.Protože běžný(tuctový)divák to po 15 minutách vypne.Není tu sice nic co by jsme neviděli někde jinde(gore efekty).Takže kdo hledá nějaké propracované gore efekty ten zapláče.Tohle je o něčem úplně jiným.Hned ze záčátku se ocitáme v totálním exploitačním pekle,které neskončí až dokonce.Tomuhle já říkám hra kočky s myší.A rejpalové typu nulový scénář-trhněte si.Tady to táhne parádní kamera(beze střihu) a nadlidský výkon Andrewa.Totální psychoteror.

Krutost podvědomí (2000)

Další z řady artovejch bizardností.Těžko hodnotit jako celek.Ale na mě to prostě fungovalo a dokonale udrželo moji pozornost od začátku až dokonce.Skvělá kamera,hra barev,hudební a zvukový doprovod(doporučuju sluchátka-psycho nátlak pro uši)a celkový pojetí a styl vyprávění filmu.Hodně záleží na přístupu člověka k samotnému filmu.A taky jak to kdo pobere a pochopí.Za sebe můžu říct,že jsem nadmíru spokojenej(ikdyž už tady byly větší nechutnosti),ale film NEDOPORUČUJU.Pouze na vlastní nebezpečí.Jen pro otrlé a okrajové diváky.Ty zkušenější už to rozhodně svou krvavostí a perverzností nezaskočí.Jen varuju diváky co by zavítaly do těchto temných koutů kinematografie.

Three Extremes: Dumplings (2004)

Asijský gastronomický zážitek.Aneb k věčnému mladí přes žaludek.Skvěle zpracovaný film,výborně zahraný a s vynikajícím hudebním doprovodem.Věřím,že kdyby to tak opravdu fungovalo v reálným životě,tak se najdou jedinci kteří by tenhle kulinářský experiment v honbě za ztraceným mládím klidně podstupili.Což film dělá ještě působivějším.DOPORUČUJU.Zábava pro lidi se silnými žaludky.

Domov snů (2010)

Doma je doma.To ví i naše "hrdinka".A tak máme možnost sledovat kam až je ochotna zajít jen proto aby si koupila svůj vysněnej byt s výhledem na moře.Ve filmu se prolínají dvě dějové linky,kde jedna je krvavou jízdou a druhá spíše psychologickou sondou do duše hlavní představitelky.Myslím si že druhá(nekrvavá)dějová linka byla spíš přínosem,protože tvůrce nádherně vysvětlil chování hlavní aktérky,která si za svým snem jde doslova hlava nehlava.Navíc se tu najde i pár vtipných scén.Za všechny jmenuju tu s tím borcem,kterej bezmocně sedí na zemi s vyvrhnutejma vnitřnostma a jediný co ho zajímá,je že mu zhasl joint.To mě fakt vodvařilo.Navíc první(krvavá)dějová linka je fakt masakr.Vraždy jsou originální,dobře natočený,krev tu teče ve velkým a hlavně bez velkého otálení se hned od začátku šlape na plyn.První scéna vám okamžitě napoví,že tenhle film není rozhodně pro slabší povahy.

Singapore sling: O anthropos pou agapise ena ptoma (1990)

Směs bizardních praktik,sexuálních úchylek a mučení zabalená do noirového hávu.Neuvěřitelné herectví ústřední trojice povyšuje snímek ještě o třídu výš.S úžasem jsem sledoval kam až jsou herci před kamerou ochotni zajít.Film který mě vtáhl a nepustil až do finále,které bylo taky excelentní.Nevědomost toho co bude dál mě držela neustále přikovaného k obrazovce.Šílenost,která rozhodně není pro každého a málo kdo ocení sílu tohoto snímku.

The Orphan Killer (2011)

Příběh Marcuse,kterého opustila jeho sestřička a on jí teď hodlá najít a řádně se jí pomstít.Na cestě za sestrou kosí každého kdo mu přijde pod ruku,ostnatý drát,nůž,mačetu či sekeru.Nízkorozpočtový krvavý slasher z prostředí sirotčince a kostela.Pokud jste milovníci slasherů alá Halloween tak je to pro vás pravá volba.Téměř bez scénáře,občasný chaotický střih,nevýrazní herci a nízký rozpočet-to jsou hlavní mínusy filmu.Ale jinak vše šlape jak má.Hektolitry krve,parádní gore efekty,drsná muzika(někomu může vadit,ale posluchači tvrdší muziky si přijdou na své),spoustu vražd a každá jiná a pár opravdu vydařených scén a hlášek.Je to prostý horor,který nehraje na logiku ani na propracovaný scénář.Tady jde čistě o vybíjení týnejdžrů a krvavá jatka.Něco mezi 3-4 hvězdama,ale jelikož má tady tento film dost nízké hodnocení,tak se přikláním ke 4 hvězdám,protože zas tak špatný rozhodně není.Navíc za hořícího papeže a celkové antikřesťanské pojetí nemůžu jinak.

Bobby Yeah (2011)

Tak jsem si chtěl na dobrou noc pustit nějakej kraťas :-D Vyšla řada na tenhle.Evidentně další sjetej tvůrce.Ulítlý je to dost,ale co tím chtěl tvůrce říct?To mi zůstalo utajeno.Proto jen 4 hvězdy.Ale jinak super zábava se spoustou zajímavejch nápadů.