• Krátkometrážní

Condenados a vivir (1972)

Hodně zajímavej mix. Něco mezi westernem, survivalem, thrillerem a dramatem. Svět kde se mísí zlo v podobě trestanců spoutaných řetězy, krutá síla matky přírody, honba za zlatem a svobodou ale vlastně i boj o přežití. Místy možná pomalejší(menší zkrácení stopáže by určitě nebylo na škodu) ale nenudící. Navíc nechybí ani pár gore efektů, který jsou na dobu vzniku celkem povedený a hlavně nečekaný. Tenhle počin si u mě vysloužil slabší 4 hvězdy. Dle zdejšího hodnocení ho zatím moc lidí nevidělo. Což je škoda, protože určitě stojí za vidění.

Control (2022)

Film ze začátku celkem zaujal ale postupem času upgradovaný úkoly typu pohni tužkou začínají nudit a děj je tak první hodinu celkem stereotypní. Doufal jsem, že alespoň necelá poslední půlhodina nabere slušný tempo plný akce. Žádná závratná akce se však nekoná. Slabý 2 hvězdy.

Botoks (2017)

P. Vega tentokrát trochu jinak. Samozřejmě, že nechybí pár Vegových vtipných scén(bez toho by to už ani nebyl on) ale jinak jde o drama/thriller z lékařskýho prostředí sledující osudy Daniely, Magdy, Beaty a Patrycje. Opět silný kafe, který si zaslouží silný 4 hvězdy.

Kobiety mafii 2 (2019)

Pokračování Women gangsterky se mi líbilo o něco víc. Silný 3 hvězdy. Mini roli si střihla polská MMA bojovnice Joanna Jędrzejczyk.

Kobiety mafii (2018)

Nebylo to špatný ale podle mě má Patryk Vega lepší kousky. Tohle mi sedlo zatím nejmíň z toho co jsem od něho viděl. Což vůbec neznamená, že jde o špatnej film. O tom, že by nějakej čech natočil alespoň něco podobnýho si můžeme nechat jenom zdát.

Pętla (2020)

Už jsem si zvykl, že Vegovi filmy obsahují častokrát pár komediálních až parodických scén. Ani tady tomu není jinak. Každopádně je to o5 parádní jízda. Tentokráte cesta za vybudováním impéria alá Vega. Škoda, že závěr(pád impéria i ten osobnostní) už je o něco slabší......Na závěr jedna dobrá rada do života(z filmu). Chodíš do kostela? ANO. Chodíš do bordelu? NE. Tak začni. Bordel je místo kde se potkává svět zločinu, obchodu, politiky, agentur a policie. Slabší 4 hvězdy.

Mory Vratislavi (2018)

V roce 1741 když Fridrich II. Veliký dobyl Dolní Slezsko zavedl tzv. "Morový týden" během kterého kat každý den v 6 hodin večer na očích lidem umučil jednoho provinilce jenž se dopustil jednoho z těchto prohřešků: ZVRHLOST,KRÁDEŽ,ÚPLATKÁŘSTVÍ,POMLUVY, ÚTLAK a NEČESTNOST. Film Mory Vratislavi pojednává o vyšetřování vražd inspirujících se touto historickou událostí. Další Vegova pecka. Hodně silný 4 hvězdy.....PS: Definitivně jsem propadl VEGAmánii. Kéž by i češi měli takovýho Vegu.

Bad Boy (2020)

...PRO LIDI JE MNOHEM LEHČÍ UBLÍŽIT TĚM, KTERÉ MILUJÍ, NEŽ TĚM, KTERÝCH SE BOJÍ...Moje druhý setkání s tvorbou Patryka Vegy. A ani tentokrát nezklamal. Syrový film z prostředí polských hooligans(Unie WKS). Nechybí fotbalová politika, bitky, fízlové a kšefty s drogami. Dobře natočeno, dobře zahráno. Akce zaručena, nuda vyloučena. Silný 4 hvězdy.

Small World (2021)

Moje první setkání s tvorbou Patryka Vegy(a rozhodně né poslední). Hodně solidní psycho drama, který se točí kolem pedofílie, dětské pornografie a obchodu s bílým masem. Napínavý od začátku až dokonce. V několika pasážích je to fakt slušnej psycho nátlak. Celkovej dojem kazí snad jen nepochopitelný jednání policie, úřadů, atd. (viz. nechání dětí na ulici, propuštění Olega, atd.) Na druhou stranu kdyby všechno šlo jak má tak je po pár minutách(na hranici) konec filmu. Ale to by byla škoda, protože by divák přišel o tuhle neskutečnou podívanou. Hodně silný 4 hvězdy.

Furioza (2020)

Komu se líbil Bad Boy(2020) Patryka Vegy musí být spokojen i s tímhle. Obdobný téma, stejná kvalitka. Silný 4 hvězdy.