• Krátkometrážní

Hunted (2020)

Po zdejších recenzích jsem od Hunted čekal netradiční lesní survival. Tuctovej není. S tím souhlasím, ale nejsem si jistej jestli je tohle cesta tím správným směrem. Já osobně mám z filmu hodně rozporuplný pocity. Místy má film fakt napínavý pasáže který mě dokázali strhnout z toho ale vytasí pár WTF momentů který mi hlava nebere. To jako myslíte vážně ? Kouzelnej les kterej chrání nevinné. To mě poser. Od jisté chvíle mi to přišlo jako nechtěná komedie. Samotnej vrchol pak pro mě byl naprosto zoufalej.  Chválím obsazení dvou hlavních postav a pár solidních napínavých pasáží. Jako celek mi to ale moc neštymuje.

Cry Havoc (2020)

Hledal jsem nějakou jatkařinu a narazil na Cry Havoc. Hned první záběry naznačují že půjde o nízkorozpočtový film. Což mě osobně problém nedělá, protože jak je známo i za málo peněz se dá pořídit hodně muziky. Tady to platí ale jen z poloviny. Ve filmu sledujeme dvě dějový linky (který se nakonec prolnou) z nichž jedna je o killerovi a druhá sleduje trapnej klon Charlese Bronsona v podání Roberta Bronziho. Když je na scéně killer Havoc vše šlape jak má. Jakmile ale nastoupí klon Bronsona a jeho naháněčky s ochrankou je zle. Na Cry Havoc musím ocenit killera a jeho masku, slušnej bodycount a na nízkorozpočťák obstojný gore efekty. S kamerou je to jak na houpačce. Některý záběry jsou přímo luxusní ale někdy je to děs běs. Líbil se mi i našedlej filtr kterým je většina scén točena. Herci jsou jalový ale to nevadí protože stejně většina chcípne buď pod "rukama" Havoca nebo je sestřelí Bronsonův klon. Za mě scény s R. Bronzim sráží film hodně do kolen. Kdyby si Rene Perez tohle odpustil tak mohl být Cry Havoc hororovej béčkovej nízkorozpočťák jak víno.

Hotel Inferno 3: The Castle of Screams (2021)

O chlup horší než jednička ale rozhodně lepší než dvojka. Ale v podstatě nejde o nic novýho. Stále stejná jatkařina u které vypnete mozek a jen si užívate hláškujícího Franka a jeho řádění u kterýho tečou hektolitry krve.

Fried Barry (2020)

Tak tohle byl hodně divnej kousek. To se prostě slovy nedá popsat. To se musí vidět. Při sledování Fried Barry si budete připadat (sám) jako mimozemšťan. Neskutečnej haluzovej úlet. Problém je že tenhle tripoidní film alespoň podle mě zaujme minimum diváků.  Pro hodně lidí to bude jasnej odpad. Mě ale tenhle kousek fakt dostal a pohltil mě hned od začátku byť má naprosto triviální děj. Přesto jsem se ani na chvíli nenudil. Největší podíl na tom má perfektní kamera, dokonalej střih, barevný filtry a dobře zvolená hudba. Vše podtrhuje naprosto geniální Gary Green alias Barry. Fakt neskutečnej mimoň. Takže za mě můžu Ryanu Krugerovi i celýmu filmu jednoznačně zatleskat.  Dne 3.4.2023 píšu tenhle doplňující komentář. Tak jsem si dal po čase repete a musím konstatovat, že tohle je film přímo pro mě. Napodruhé jsem si tuhle psychedelickou tripoidní jízdu užil ještě víc. Což znamená, že zvyšuji hodnocení na 5hvězd.

Vicious Fun (2020)

Největšími plusy filmu jsou různorodí killeři a celkem obstojný vraždy. Jedním z největších mínusů filmu je naopak to, že na hororovou komedii je to na mě málo vtipný. Vyjímkou jsou asi dvě scény který mě pobavily. Což je zatraceně málo. Nejzásadnějším problémem Vicious Fun pro mě byl ale Evan Marsh. Jeho postava a to jak ji zahrál mě iritovalo hned od začátku. A když je nesympatickej "hlavní hrdina" to filmu moc neprospěje. Nejsympatičtější postavou je ve filmu jednoznačně killerka Amber Goldfarb. Film má svoje plusy a mínusy ale jako celek mě to nezaujalo. Komu nebude vadit Evan Marsh půjde s hodnocením nejspíš výš.

Román pro pokročilé (2019) odpad!

Včerejší sobotním večer měl patřit nějakýmu hororu. Nakonec jsem s manželkou koukal na Román pro pokročilé. A musím uznat, že to opravdu horor byl jen né takovej jakej bych si přál já. Další českej žumpoidní kousek.

Vřískot 4 (2011)

Projíždím internet a ejhle koukám že příští rok má spatřit světlo světa Vřískot 5. Né že bych novej Vřískot nějak hladově vyhlížel, ale až 5ka bude určitě na ni kouknu. Právě vznik Vřískotu 5 mě dovedl k tomu, že nějakým nedopatřením nemám ohodnocenou čtverku ikdyž jsem ji viděl. A tak jsem si řekl, že nebude na škodu repete. Co k Vřískotu 4 dodat víc než to, že je určitě lepší než díl třetí.  Vřískot 4 je lehce nadprůměrný slasher, kterej má celkem dobrý tempo a hlavně vysokej bodycount. Určitě jsem se nenudil ikdyž jsem ho viděl podruhé. Za mě slabší 4 hvězdy.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Na novýho Candymana jsem byl hodně zvědavej. Před puštěním jsem si četl jen obsah. Zdejším komentářům jsem se vyhnul a nečetl jsem ani jiné recenze. Dokonce jsem nekoukl ani na trailer. Po dokoukání musím uznat, že pojetí celýho příběhu novýho Candymana mě celkem překvapilo. Čekal jsem totiž úplně něco jinýho než mi bylo nabídnuto. Za sebe můžu říct, že zklamanej nejsem (ikdyž Candyman z roku 1992 zůstal nepřekonán)ale myslím si, že film právě díky svému pojetí bude mít problém oslovit širší divácký publikum.

Candyman 3: Den smrti (1999)

Třetí setkání s Candmynem mě už neoslovilo skoro vůbec. V podstatě jsem jen čekal na scény kdy se objeví Tony Todd, protože zbytek byl jen nudná vata, která se snaží držet snímek pospolu. Za mě hodně slabý 2 hvězdy.

Candyman 2: Sbohem masu (1995)

Kouzlo prvního dílu je nenávratně pryč. Jednoznačně méně atmosferičtější než jednička. Nejde o až tak špatný pokračování. Třeba flashbacky smrti Daniela Robitaillea potažmo vznik Candymana. Posledních zhruba patnáct minut mi už ale přišlo řádně přitažených za vlasy.