• Krátkometrážní

L'ossessa (1974)

Jak už tu bylo psáno jde o film kterej prakticky vznikal ve stejnou dobu jako kultovní The Exorcist(1973) a dají se zde najít určitý podobnosti. Kvalitativně se tyhle snímky ale srovnávat nedají a já to ani nemám v úmyslu. Nemůžu ale tvrdit, že jde o špatnej film. Jen prostě nepůsobí tak kompaktně a uceleně jako jeho dnes slavnější kolega. Silný momenty film ale zcela bezesporu má. I celkový pojetí snímku je jinýho rázu. Jak už napovídá jeden z jeho mnoha názvů(The Sexorcist) tohle posednutí je spíš sexuálního rázu. Potrženo sečteno. 3hvězdy.

Satanova sekta (1975)

Film jenž klasicky nabídne boj dobra se zlem. Bůh versus Satan. Příběhem mě snímek až tak neoslovil(slabší průměr prostě taková ta klasika). Za plusy filmu rozhodně počítám úvodní titulky. Obsazení Antona Szandor LaVeye jako poradce(ztvárnil i postavu velekněze). A především musím vyzdvihnout práci maskérů. Kdy především v posledních minutách je to pastva pro oči. Alespoň pro milovníky staré maskérské školy určitě. I proto hodnotím 4hvězdami.

La Rose écorchée (1970)

Film jenž dokáže nalákat nálepkou, že by mělo jít o „první hororový sexuální snímek". Milovníky gotických snímků jistě naláká i prostředí ve kterém se vše odehrává což je starý opuštěný zámek v němž slouží dva liliputi. Olav a Igor. Hororové diváky určitě potěší i účast Howarda Vernona. Nahota, lehčí erotika a nápad s kterým by se dalo pracovat. Ani to nestačí abych mohl dát alespoň 3hvězdy.

Diabolik (1968)

Mistr Mario Bava tentokráte jeho film z nehororovýho soudku. Přiznávám se, že se mi do toho moc nechtělo ale nakonec vůbec nelituju. Samozřejmě. Jde o film kterej je potřeba brát s nadsázkou a nadhledem ale já jsem si ho neskutečně užil a královsky jsem se bavil. Kam se hrabou všechny ty Bondovky. Jako bonus hudba Ennio Morricone. 4hvězdy.

Krvavý Baron (1972)

Mario Bava je jedním z mých nejoblíbenějších hororových režisérů a právem mu tak patří místo v mé TOP 10. Myslím si, že jeho nejlepší hororový kousky už jsem viděl a tenhle "slabší" jsem si odkládal na později. Co k tomu napsat. Mario Bava věděl co dělá. Vybral prostředí pro horor jak stvořený(tajuplný hrad). Předložil příběh - mystérium kolem barona a čarodějnice. Film má klasicky pěknej typickej vizuál alá Bava. Jen na těch vraždách si tentokrát nedal moc záležet. A proto to má u mě baron "jenom" za 3hvězdy.

Vražedný aerobic (1986)

Killer Workout je 80kovým Béčkovým slasherem kterej dokáže nalákat především na množství krásných žen a poměrně vysokej bodycount. Vražd je sice dost ale vyloženě explicitního násilí se divák nedočká. Vražedným nástrojem je povětšinou velká sichrhajcka což je možná originální ale né zrovna moc efektivní. Ani pointa filmu a motiv vraha na prdel nikoho nejspíš neposadí. Ale za mě jde o pohodovou 80kovou jednohubku které klidně ty 3slabší hvězdy dám.

Stranou Satana (2011)

Hors Satan je zvláštně pojatej film kterej si vystačí s minimem slov. O to obtížněji k němu mnohý divák bude hledat cestu a následně hledat porozumění či vysvětlení. Proto je možný že budou vznikat všelijaký výklady a interpretace. 4hvězdy

Frightmare: Legenda hororů (1983)

...Naháněl hrůzu už zaživa ale po smrti je ještě děsivější... Některé legendy(jako v tomto případě) by měly by raději zapomenuty. A přitom začátek nevypadal vůbec špatně. Nakonec se z toho ale vyklubal špatnej pokus o horor a hodně velkej TROMÁckej přešlap. 1hvězda.

Hypochondriac (2022) odpad!

HIML HERGOT, DONR VETR, KRUCAJS ELEMENT co to bylo za 3,14čovinu??? Někdo si nese traumata z dětství. Já si ho nejspíš ponesu po zkouknutí tohoto "filmu". Odpad!!!

Nic (2022)

...Hlas generace, která byla přehlížena... Jde o film na zamyšlení ikdyž celková myšlenka filmu je trošku přitažená za vlasy. Lepší 3hvězdy.