• Krátkometrážní

The Midnight Man (2016)

The Midnight Man je velice slušnej hororovej kousek kterej mě hned několikrát dokázal překvapit. Třeba hned začátek. Ten mě značně namlsal a řádně navnadil. Ikdyž je fakt, že poté tempo(logicky) trošku opadne. Dalším překvapením pro mě byla(jelikož jsem si nečetl titulky kdo v tom hraje) účast dvou hororových legend-Roberta Englunda a Lin Shaye. Navíc jde o film napínavej, atmosferickej, dojde i na krev i na nějakou tu gore scénu. Za mě spokojenost. 4hvězdy.

Wolfkin (2022)

Tady bude asi převážná část hororovýho obecenstva zklamaná. Ono je totiž nutno upozornit, že tohle má rozhodně blíž k dramatu než k hororu o čemž i jasně vypovídá celkový vyznění filmu. Já osobně nejsem zrovna až tak velkým fanouškem filmů o lykantropii ale to, že byl film pojatej jinak než většina těchto filmů se mi líbilo a dokážu to ocenit(ikdyž o hororu tady můžeme mluvit opravdu jen stěží). Věřím ale že pro mnohé to bude problém. Je to asi hlavně o přístupu diváka a o tom co od filmu budete očekávat. Vydařilo se herecký obsazení, perfektní byla kamera. Za mě lepší 3hvězdy.

South Park: Joining the Panderverse (2023) (TV film)

V začátcích jsem na South Parku hodně ujížděl a pár sérií mám za sebou. Přiznám se ale že ty novější už nesleduje. Viděl jsem samozřejmě i South Park: Peklo na Zemi(1999) nebo Městečko South Park: Říše fantazie(2008). Sem tam v bedně zkouknu nějakej díl. Jsem rád, že South Park pořád drží krok a jde s dobou. Což je vidět i na tomhle dílku a na tom do čeho se trefují a kam směřují narážky. Takže South Park: Joining the Panderverse to má u mě za 4hvězdy.

Zabiják (2023)

Takovej normální filozofující zabiják. Nevím co od toho filmu kdo očekává ale rozhodně od toho nečekejte nervydrásající strhující podívanou u který budete netrpělivě poposedávat a napětím si okusovat nehty. I přesto film nenudí a svoji téměř dvou hodinovou stopáž v pohodě utáhne. Nejlepším Fincherovým kouskům za který považuju filmy Se7en(1995) a Fight Club(1999) to však nesahá ani po kolena. Lepší 3hvězdy.

From the Dark (2014)

Film v podstatě o dvou lidech(páreček) a zlu proti kterýmu bojujou. Už od začátku mi bylo jasný, že z téhle dvojice bude mít větší "koule" slečinka. Jinak všechno se odehrává po tmě takže toho moc není vidět. Né, že by se tam toho zase moc dělo. Nemám nic proti nízkorozpočťákům když mají co nabídnout. O tomhle to ale říct nemůžu. Nudilo mě to a měl jsem co dělat abych u toho neusnul. 1hvězda.

The Lodgers (2017)

Pěknej vizuál, zajimavý prostředí, dobře zvolení herci i hudba, přijatelní atmosféra. To vše The Lodgers má. A určitě nejde o špatnej film. Jen jsem si ho pustil ve špatnou dobu. Což je tak trochu taky moje vina. Jde totiž o film kterej mám na harddisku už delší dobu a už jsem si samozřejmě nepamatoval o čem film bude. Takže jsem do něho šel víceméně naslepo. A na takovej film jsem prostě neměl chuť a ani náladu. Snímek určitě svoje kvality má viz. začátek mýho komentáře ale co se týče hororový stránky tak je to takový light. Navíc je tu ještě Love story linka. Věřím, že za jiných okolností bych hodnotil jinak a šel třeba o hvězdu výš. Opravdu jsem si ale pro puštění tohoto filmu vybral špatnej čas což se projeví i na hodnocení. Lepší 2hvězdy.

Villmark 2 (2015)

Villmark(2003) jsem si po x letech rád zopakoval. Tenhle druhej díl byl pro měl premiérou. A hned ze startu napíšu, že kdybych ho neviděl tak by se nic nestalo a asi bych udělal i líp. Villmark 2 postrádalo vše co se mi líbilo na prvním díle. Z prostředí lesa přejdeme do sanatoria a tam nás čeká jen bezhlavý pobíhání. Taktéž se vytratilo veškerý napětí a atmosféra. Takže za mě 1lepší hvězda.

Temné lesy (2003)

Další z filmů kterej jsem viděl ještě v dobách kdy jsem nebyl na ČSFD a tak tu chybí hodnocení. Po x letech jsem si dal repete a můžu říct, že ani po těch  letech tenhle nízkorozpočťák neztratil nic na své síle. Lepší 3hvězdy. Jak se říká za málo peněz hodně muziky. Ikdyž samozřejmě zase jde o film kterej může sednout a nemusí.

Det okända. (2000)

Švédská hororová záležitost natočená za pár švestek. Tady hodně záleží na divákovi jak k filmu bude přistupovat a co od filmu bude očekávat. Což se taky ukázalo i na hodnocení mých zdejších hororových kolegů kdy je možný vidět jak odpadový tak 5hvězdičkový hodnocení. Tohle prostě sedne nebo ne. Já se řadím k těm šťastnějším kterým film sednul. Za mě silný 4hvězdy. PS. Co jsem si tak pročítal zdejší komentáře tak nejvýstižněji to vystihl kolega panjosef. Zároveň mi připomněl i film Villmark(2003) kterej tady nemám ani ohodnocenej takže jsem si mohl dát repete.

Bad Blood (2014)

Bad Blood je za mě nevýrazným hororovým zářezem z Chile. Film má poměrně pomalý tempo a k tomu ještě poměrně průhlednou pointu. Což se podepisuje na napětí i atmosféře. Hororovej divák lačnící po krvi a gore(jako já) si tady taky moc nepřijde na svý. Podívat se na to dá ale žádnej větší překvapení se nekonalo. Vše navíc skončilo přesně tak jak jsem předpokládal. 2hvězdy.