Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Sci-Fi

Oblíbené filmy (10)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neboť ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh." Už skutečnost, že umím přeříkat z bible pasáž Ezechiel 25/17, ačkoli jsem neznaboh o něčem svědčí. Těžko napsat o Pulp Fiction něco, co nebylo napsáno. Z mého hlediska jeden z nejzásadnějších filmů, který hluboce ovlivnil můj pohled na svět. QT ukázal, že není jen kurevsky talentovaný, je skutečný génius. Způsob prezentace násilí je unikátní, mozaika příběhů, záhada kufříku, bar U Mazaného králíčka, Zed a jeho motorka, Butch a hodinky. Travolta i Jackson v nejlepších rolích své kariéry. Geniální dialogy, dokonalý soundtrack a nezaponutelné hlášky udělaly z tohoto filmu právem kultovní záležitost. Zásadní je dokonalý výběr charakterů a jejich do neuvěřitelných detailů zasahující vykreslenost. Český dabing, který povětšinou moc nemusím, je dokonalý, zejména Václav Vydra je nezapomenutelný. Pokud se mnou nesouhlasíte, tak zavolám pár sfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou, aby si tady hoši trochu zablbly. Jsem rád, že jsem po tolika letech sebral odvahu a napsal k Pulp fiction komentář. 100%

Dobrý ročník

Dobrý ročník (2006)

Nelze napsat nic jiného než krásný film, který rozdává pohodu. Natočený s nadšením a čistě pro radost.

Děkujeme, že kouříte

Děkujeme, že kouříte (2005)

Nick Naylor je borec. Spojení inteligentního černého humoru, sarkasmu a ironie. Při každém shlédnutí si všimnu dalších detailů, vše promyšleno do poslední maličkosti (když pominu scénu s polorozjezeným dortem, který se v dalším záběru obnoví,:), skvěle napsané postavy. Je to ten typ filmu, ke kterému si získáte ten pravý vztah třeba až po 3-4 shlédnutí a to je vzácné.

Hanebný pancharti

Hanebný pancharti (2009)

Masakrální dílo. Quentin opět ukázal svůj obrovský talent, neskutečnou znalost světového filmu a schopnost nechat se inspirovat a přitom zůstat svůj a originální jako nikdo jiný, pokud nemáte rádi Tarantinovi filmy, ani tento vás nenadchne, pokud jste moje krevní skupina, tak se budete tetelit blahem až uslyšíte brutální přízvuk Brada Pitta vyřezavajícího hákové kříže náckům přímo do lebky. Herecké obsazení je jednoduše dokonalé, kromě zmíněného Pitta exceluje Christoph Waltz v roli německého plukovníka přezdívaného Lovec Židů, to, jakým způsobem si dokázal pohrát s rolí sadistické, úlisné a chladně kalkulující bestie, bere dech a nahání strach. Co se týče formy, zůstal QT ve svém osvědčeném epizodním stylu, přičemž se na plátně všechny postavy potkají až ve finále tak velkolepém, že jsem se závěrečnými titulky začal spontáně tleskat (i když v sále vládlo ticho a přidal se pouze přísedící sourozenec:). Nejsilnější zbraní Hanebných panchartů nejsou skalpovací nože, ani komixově rychlé, nadnesené a brutálně dokonalé akční sekvence, ale dialogy v jednotlivých epizodách, Tarantino umě stupňuje napětí a postupně přitápí pod kotlem tak dlouho, až nakonec zákonitě musí dojít k explozi. Některé pasáže, jako třeba scéna v baru jsou možná zbytečně dlouhé, ale asi si to sám vyvrátím, protože díky tomu máme možnost seznámit se s prostředím, které je vždy doladěné do nejmenšího detailu, s postavami a situací, pak nám režisér nabídne někdy až frustrující pocit napětí. Zkrátka už od úvodního vyvraždění židů na statku až po expresionisticky brutální kompozici v kině mě film nenechal chladným, dostal mě. PS: Hudba rovněž masakrální, doufám, že jsem moc neopakoval slovo masakrální. A naprosto nesouhlasím s POMEM, Pitt byl dokonalej.

Blbý a blbější

Blbý a blbější (1994)

Pro mě je tenhle film něco, jako pro křesťany bible. Viděl jsem ho sto krát a znám celý zpaměti. Záchodový humor Jima Carreyho a Jeffa Danielse mi učaroval.

Noc v Roxbury

Noc v Roxbury (1998)

Humor přesně podle mého vkusu, můžu se na to koukat pořád dokola a řezat se budu stejně. Sahal ste mi snad někdo během psaní tohoto komentáře na zadek? Nemůžu se vyvarovat pocitu, že lidi co to tu hodnotí 1* a míň vůbec nepochopili, o co ve snímku jde, proč je tak natočený, celou tu geniální absurditu, tss tss tss.

Kopačky

Kopačky (2008)

Naprosto upřímný a originální filmový počin, který si mě získal svojí uvěřitelností, perfektní hollyday atmosférou, prostředí Hawaie, hotelu, personál, vše je promyšlené do detailů, až si člověk vzpomene na svoje vlastní dovolené, s takhle autentickým pocitem jsem se v romantické komedii už dlouho nesetkal. K tomu perfektně napsané postavy, Segel je sympaťák, Kristen Bell a Mila Kunis jsou obě sexy a každá má něco do sebe, bál jsem se, že Kristen bude hrát pouze roli tupé bývalky, ale to sem se šeredně spletl, stejně jako u jejího milence, rockera Russella Branda, který mě dostával svými sexuálními hláškami, ze začátku působí jako prosťáček, ale postupem zjistíme, že má v hlavě vše dobře srovnané, tedy svým osobitým způsobem, rovněž Bill Hader (ten čůrákoborec ze Superbad) je v roli číšníka zkrátka dokonalý, ke vtipným momentům zde dochází naprosto přirozeně, žádné nucené gagy se nekonají a vše funguje jak má, celý film jsem se usmíval a snažil se nevybouchnout, abych slyšel všechny dialogy, ale párkrát se mi to nepovedlo, abych to shrnul, Kopačky jsou ultravtipná, nelaciná, uvěřitelná záležitost s absebcí záporných postav, trošku se podobají filmu Těsně vedle, s tím rozdílem, že zde se mířilo kurevsky přesně.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Musim se přiznat, že když jsem šel na Pána prstenů poprvé do kina vůbec sem netušil, co mě čeká. Na následujících 178 minut nikdy, tajil se mi dech, opravdu nevím, jestli mi nějaký jiný film dokázal takovýmto způsobem vtáhnout do děje, těžko říct jestli to nějaký v budoucnu dokáže.Zásadní, který odstartoval novou éru fantasy žánru, Peter Jackson dokázal nemožné a převedl na plátno příběh, o kterém se říkalo, že ho nafilmovat nelze. Elijah Wood ve své životní roli. Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob.

Sin City - město hříchu

Sin City - město hříchu (2005)

Audiovizuální skvost, geniální film, Bruce Willis, Clive Owen a Del Toro, drsní jak jen jest v lidských silách, Jessica tak sexy, jak jen jest v lidských silách, atmosférická lahůdka, vynikající hlášky.

Demolition Man

Demolition Man (1993)

Srdeční a kultovní záležitost, před 10 lety každodenní odpolední činnost. Sly a Wesley jsou dokonalí. "Končím s mušlemi!", Phenix jeden z nejlepších záporáků vůbec. Nesmrtelné hlášky. A jestli to budete kritizovat, dostanete pokutu 1 kredit za porušení slovního morálního statutu.

Reklama

Reklama