Iron Man (2008)

Takhle si představuju komixovou adaptaci, Tony Stark není žádný jednobarevný skautík jako superman, a je stokrát hustější než spiderman, hláškuje, chlastá a šoustá všechno co chodí, užívá si života, zkrátka působí lidsky, Robert Downey je hovaďák, opravdu mu tu roli věříte, ona je taky pro něj jako ušitá, po tochnologické stránce vypadá film úžasně a je precizně ozvučený, doporučuji pustit na domácím kinu a vohulit zvuk na max! Nehodnotím na maximum, pouze protože mi ten nucený souboj na konci zkrátka nesedl.

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Bohové 1 i 2 jsou jedním z nejoriginálnějších počinů komediálního žánru, vůbec příběh představitele hlavního hrdiny, skutečného křováka N!xau zní až neskutečně.

Lepší zítřek (1986)

ZKlamání, čekal jsem hongkongskou akční jízdu a bohužel sem se nudil, místo dialogů se zde neustále křičí, zmatený střih, rádoby emotivní spomalené záběry, líbil se mi akorát závěr a pár soubojů, jinak slabé, nucené a umělé.

Dokažte mi vinu (2006)

Ačkoli se celý film odehrává v jedné místnosti, nepostrádá zajímavé okamžiky a mile naivní Diesel potěší, i přesto Dokažte mi vinu bohužel nepůsobí jako zcela plnohodnotný film, ale jako povedená epizoda v nějakém seriálu.

MacGyver (1985) (seriál)

Víte co znamená, když vyhodíte ze třetího patra lampičku a na zem dopadne piano? V mezipatře byl MacGyver. Hodnocení nostalgické, jako malý capart jsem při úvodní melodii skákal dva metry do vzduchu:)

Stezky slávy (1957)

Krutý příběh o absurditě války, rozdíl pohledů shora a zdola, jednání generálů za hranicí lidského chápání, bezmoc charismatického Kirka Douglase, nadčasová kamera (skvělá hra světel a stínů, pochodující záběry).

Čistá práce (2008)

V první polovině má film zbytečně pomalý rozjezd a působí tak nějak neutrálně, ovšem od vyloupení banky se vše mění, při snaze dostat ze z průseru se režisérovi umě daří stupňovat napětí a konečně máte o hrdiny strach, Statham je správně drsný, atmosféra Londýna 70. let je perfektní, poctivá oldschool kriminálka, která by s lepší 1/3 rozhodně mířila výš.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Drogová problematika zpracovaná realisticky až dokumentárně, sirově a ze všech možných úhlů, styl vyprávění a chytré propojení příběhů mi připomíná filmy od Iñárrita, perfektní vizuální stránka, ruční kamera, filtry a špinavost obrazu dodávají pocit autentičnosti, líbilo se mi, že film před ničím neuhýbá, naplno pociťíte drnost drogového prostředí, jeho dopad na společnost a marnost boje s ním. Precizní herecké výkony Zety-Jones, Douglase a Del Tora (odrovnala mě závěrečná scéna, kde Benicio kouká na basseball, z výrazu jeho obličeje jsem úplně cítil ten marný pocit malého vítězství v nekonečné válce). Opravdu chytrý a neobyčejný film.

Země mrtvých (2005)

Staromódní a přitom evoluční, Romero má stále co nabídnout, hezky špinavé, žánrová lahůdka.