Mariňák (2005)

Netradiční válečný film bez válčení, propracovaný pohled do hlavy mariňáka, ale nic víc, prestože je to natočené dobře, místy jsem se nudil.

Muž, který nebyl (2001)

Stylové, ironické a vizuálně precizní. Thorton drží po celou dobu stejnou grimasu, což filmu maximálně vyhovuje, pomalé tempo vyprávění mi rovněž sedlo, mohl jsem se v klidu natáhnout na gauč a nechat se unášet umě vybudovanou noir atmosférou snímku.

Requiem za sen (2000)

Kdyby tohle pouštěli dětem ve škole, nikdo by nefetoval. Excelentní film, Afonofsky si vyhrál a zprostředkoval mi do obýváku dokonalou ultradepresivní schýzu, herecké výkony excelentní, líbilo se mi, že se před ničím neuhýbá, drsná sonda až na dno.

Škola svádění (2006)

Odpočinková absulutně nenáročná a převážně vtipná záležitost, která překvapí několika povedenými momenty.

Taxikář (1976)

Scorsese boduje v atmosféře, pohled na New York ze spoda působí věrohodně a depresivně, ovšem jinak to byla dvouhodinová nuda, příběh by se hodil tak na 20-30ti minutový kraťas, ovšem Scorsese vaří z vody a divákovi hrozí kóma, zase abych to nepřeháněl, De Niro hraje skvěle a to postupné šílení je na něm hezky vidět, ale musím konstatovat, že jsem zklamán, nadhodnocený film, Martin Scorsese patří mezi mé oblíbence, ale tady se moc netrefil.

Muž na Měsíci (1999)

Geniální, odzbrojující, Andy Kaufman je postava jako z jiného světa, možná nevíme co je doopravdy zač, ale rozhodně nás nenechává chladnými a mě tedy dostal, povolil mi nahlédnout do jeho světa, způsobil mi jakýsi úchylný úsměv na tváři, který se mě držel prakticky celý film, ale pak si mě podal a podobným způsobem jako si Andy vychutnával publikum si Miloš Forman vychutnal závěr filmu, mimořádné dílo, Jim Carrey je pan herec.

Bobule (2008)

Příjemné překvapení, pohodová letní komedie, která na české poměry působí velmi svěžím dojmem, atmosféra Moravy funguje na jedničku, vtipy povětšinou fungují, Tereza Voříšková je okouzlující, milá odpočinková záležitost.

Stalo se (2008)

Precizní kamera, poctivě vypracovaná tísnivá atmosféra, ovšem vše sráží debilní rozuzlení, až do příchodu do domu se strašidelnou paní domácí vše funguje jak má, najednou jako by režisér nevěděl jak film zakončit a to je velká škoda.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Nový Hulk je bohužel plný nevyrovnaných a slepených scén, skvělý úvod v Brazílii, nádherné lokace, továrna a přestřelka v ní, vše excelentní, ovšem po návratu domů děj slábne a bohužel střety s armádou působí místy přiblble, Edward Norton dělá co může, závěrečný souboj není špatný, celkově je zde snaha o efektní digitální podívanou, ale nemůžu si pomoci, místy to působí jako počítačová hra, škoda.

Sexbomba od vedle (2004)

Pohodové, milé a tak nějak hezky zamilované, Elisha je kouzlená, těžké jí nepodlehnout, inteligentní a přesto teen komedie s absencí fekalních kousků, krásný důkaz, že méně je někdy více,citlivý a jemný humor má svojí sílu, když se umí podat.