Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Del Toro se narozdíl od prvního dílu nebál více zapojit svoji fantazii a po úspěchu Faunova labyrintu to rozjel podobným stylem i v Hellboyovi, Zubničky nemají chybu, nebo ten lesní element, který se po smrti rozpadne na miliony květů, úchvatné... příběh běží poměrně svižně, možná až moc lásky, což trošku spomalí druhou třetinu snímku, jinak bezchybné a atmosféricky dokonalé. Návrat hláškujícího outsidera z pekla se vydařil.

Soumrak mrtvých (2004)

Vynikající film odehravající se na pomezí parodie a hororu, spojení nadsázky, humoru a viditelné úcty k žánru.

Občan Kane (1941)

Ve své době revoluční film, nelineárně vyprávěný příběh z pohledu různých osob a mnoho tehdy novátorských metod snímání. Film i dnes zaujme po vizuální stránce. Příběh o tom, že moc a peníze nemusí znamenat i štěstí. Kane umírá sice obklopen lidmi, ale opuštěn... a Rosebud? To si musí každý najít sám, jsem mile překvapen, že i v dnešní době má Občan Kane co nabídnout.

Dotek Medúzy (1978)

Vynikající námět, člověk, který myslí způsobuje katastrofy, mám rád mysterózní snímky, ovšem na tomto se bohužel negativně projevil zub času, nevím jestli je to tím, že jsem se narodil až 10 let potom, co byl dotek uveden do kin, ale na můj vkus je to moc utahané, komorní, interiérové, dlouhé záběry na nic mě uspávali a až ke konci snímek dostal trošku spád...

Speed Racer (2008)

Psychedelický vizuální zážitek. V prvé řadě příběh boje jedince plného ideálů proti mocenské korporaci (úmyslně naivní a podobně stylizované), která se neštítí ničeho. Za druhé "úchylárny" typu mladšího bratra, který se spolu se svou opicí schovává v kufru závodního auta a konečně za třetí neuvěřitelný, intenzivní, "kulervoucí" závodnický zážitek. Wachowski opět dokazují, že jsou o krok na před. Přestože mi ještě chvilku bude blikat před očima, tahle jízda mi sedí, stále se mi v hlavě objevují záblesky ze závodů a už se nemůžu dočkat až nasednu znovu a uletím někam mimo tuto galaxii. 5*.

Apokalypsa (1979)

Opravdu hutný filmový zážitek, od polokomedie v úvodu doplujeme až k psychóznímu ultradepresivnímu konci. Není to film o Vietnamu, je to film o hrůze a šílenství, o tom co válka může udělat s lidskou psychikou. Existuje určitá hranice, kterou lze překročil, ale cesta zpět již není. Závěrečná hodina je neuvěřitelně tísnivá a díky dechberoucí režii a vynikajicím hereckým výkonů povyšuje tento snímek tak trochu mimo kategorie. Copola ukázal svoji jednečnost, vystupňoval atmosféru až do meditativních rovin a vše podtrhuje závěrečná vražda plukovníka Kurtze prostřihaná s porážkou býka.

88 minut (2007)

Stupidní zápletku a příšernou režii nezachrání ani charismatický Al Pacino.

Úhel pohledu (2008)

Velmi hezky nasnímané, akčním scénám nechybí napětí a po dlouhé době slušné automobilové honičky, ovšem to neustálé opakování mi po chvíli začalo nudit a ani napínavý závěr již film nezachrání od průměrnosti a puncu filmu na jedno podívání.

Protivný sprostý holky (2004)

Trošku jiná teenegerská komedie, Lindsay působí úžasně milým dojmem, i když chvílemi hraje opravdovou mrchu, celé to na mě působilo jakýmsi videoklipovým dojmem, což v daném žánru nevadí, o děj tu moc nejde, pokud se chcete pobavit, zlepšit náladu po pochmurném dni, neváhejte.

40 let panic (2005)

Od Apatowa jsem čekal trošku víc, ale pár dobrých momentů se najde, slušná komedie.