Slečna nebezpečná (2012)

Svěží oddechovka, která mě bavila. Pohlednou hlavní hrdinku beru jako bonus.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Můj nejoblíbenější pořad. Pláču, jakmile vidím znělku.

Hra (1997)

Asi na pátej pokus jsem to dokoukal celý. Zřejmě proto, že to dávali odpoledne v televizi. (Cože, takovýdle filmy dávaj v televizi odpoledne? Dávaj, už je to tak.) Začátek zaujme. Pak člověka chytí, jaký je to psycho. Ale je to všechno tak nějak přehnaný, že to postupně bavit přestává. (Ale musim vydržet, chci vědět, jak to dopadne, ne?) A konec, přátelé, to je podle mě totální výbuch, kterej celej film definitivně zařezává. Holt taková dobře rozehraná hra, postupně zpackaná tak, že Vás nasere. Navíc mi Douglas není sympatickej. A hotovo.

Bitva o Hill 60 (2010)

Hned na začátku jsem si říkal, že tam pod zemí to fakt muselo bejt hustý. Jenže, když poprvé vylezli ven, bylo zjevný, že nahoře je to taky na vyliž. Bahno, špína, výbuchy, humus, smrt. Podej mi tu nohu, hm, vokovaná bota, tak to bude německá. Ještě malý spoilerový podotek. Při závěrečném výbuchu dostaneme od filmařů emotivní pokyn litovat toho jednoho mlaďocha, co tam zůstal trčet. Zkuste si ale jen tak pro zajímavost představit, co se dělo na druhé straně. Tam to roztrhalo nebo pohřbilo zaživa v okamžiku deset tisíc lidí najednou.

Red (2010)

Film má celkem šťávu, koule i vtip a šarm, asi hlavně díky hereckému obsazení. Akorát mi jako obvykle nejde se děsně smát nad kupama mrtvol. Tenhle žánr "veselé zabíjení lidí" mi nejde pod fousy.

Zmizení Alice Creedové (2009)

Film o únosu, který se zvrtnul, je zabalen do úsporného přebalu. A ta minimalističnost mu sluší. Prvních několik minut si dokonce vystačí jen s obrazem, a jaká je to rána. Roubík v puse jsem úplně cítil. A závěrečný odjezd Alice za doprovodu písně Holy Moly byl jak z hrdinského eposu. Nízkorozpočtová komorní paráda.

Rosamunde Pilcher - Vítr naděje (1997) (epizoda)

Zcela vážně prohlašuji, že i takové filmy jsou potřeba. Předem víte, že to dobře dopadne. Předem víte, jak to dopadne. Lidi se tam mají rádi. Nikdo nikoho nepodřezává. Žádné exploze netrhají těla na kusy. Vicky se dostane Tomovi. Jsou chvíle, kdy divák přesně takový slaďák potřebuje.

Hon na čarodějnice (2011)

Ron Perlman kdysi hrál v jednom filmu, který dovedl navodit temnou středověkou atmosféru. Tady se pár takových náznaků jen mihlo. Zato je tu spousta kouzel druhé třídy.

Jeden den (2011)

Romanťárna, která má vtip a jiskru. Ani by mi nevadilo, kdyby došlo k nějakému klasickému happyendu. Ale holt nejen čeští filmaři mají rádi tu špetku tragična. Hvězda navíc za Annu.

Ve stínu (2012)

Dlouho jsem nebyl po shlédnutí nějakého filmu takhle přešlej.