Krásné lži (2010)

Díval jsem se kvůli Audrey. A ona nezklamala. Byla hubená, sexy, okatá, dělala milé obličeje. Jen tu kytku na krku by nemusela mít. K mému příjemnému překvapení ale nakonec ta Audrey nebyla samojediným kladem filmu. Pobavil jsem se. 70%.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Knížka Hobit je hravá, vtipná a velmi zábavná. A není ani moc dlouhá. Dá se z ní udělat roztahané, pompézní a vizuálně přitažlivé poloprázdno? Jistě, že ano. O to víc, že dílčí zápletky, schémata a rozuzlení jsou již stokrát ohrané z Pána prstenů. Ale čumět na to budu, to zase jo. Run, you fools:) Upgrade: tak asi po pátým shlédnutí musím říct, že si mě poetika filmu získala. Přidávám hvězdičku.

Pí a jeho život (2012)

Jízdu s Richardem Parkerem jsou zvládl již před lety knižně. Tehdy jsem si to užil. Z filmu jsem ale trochu v rozpacích. Dostal jsem přílišné indično a nedostatečné emocionálno. Zůstal mi z toho spíše sled událostí ve stylu plaveme -bouřka - fouká - klid - nebezpečí - plaveme - hlad atd. Nakonec nejsilnějším dojmem je místy opravdu podmanivé estetično. Ale za to nikdy moc hvězd nedávám. Hele, dáme tam svítící ryby a lidi budou paf.

50x a stále poprvé (2004)

Občas k pousmání, občas k poudojmutí. Ale celkově velmi slabý film, kde jsou takřka všichni trapní. Nejvíc zvířata a děti a taky většina "vtipů". Nebýt Drew, byl by to čistokrevný odpad.

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Můj původní radukální komentář "Dost bylo Donutila" nyní měním na smířlivější. Donutila moc nemusim a četnost jeho výskytu na obrazovce TV je skutečně enormně přehnaná.Takže nemusim ho, ale tyhle mikropříběhy mě celkem bavěj.

Saturnin (1994)

Zedníčková je tady fakt rozkošná, což ovšem není jediný půvab tohoto filmu.

Srdcová sedma (1998)

Muži jsou tu slaboši, film je ale celkem silný. Gwyneth to sluší. Dvě větve Sliding doors jsou přitažlivé, pro mě ale současně i matoucí. Někdy jsem musel přemýšlet, kde jsem. Zapletli se do toho asi taky tvůrci samotní. Pro řešení dilematu "jak z toho ven" zvolili dost provařený způsob, který jsem v poslední době žel bohu viděl snad třikrát. A proto Spoiler: dočkám se někdy romanťárny, kde hrdinku ke konci nesrazí auto?

Zlaté oko (1995)

Scény s tankem jsou kouzelné a ženy okouzlující.

Alois Nebel (2011)

Alois Nebel se plouží se svěšenými rameny. Nemyslím jen postavu samu, myslím celý film. Je mi to líto, protože výtvarná stránka je podmanivá.