• Krátkometrážní

Oltre il guado (2013)

Očividně jsem objevil první druh hororu, který nedokážu překousnout. Něco tak nudného jako je tohle, jsem snad v životě neviděl. Teď si jen říkám proč má proboha taková kravina 102 minut. Je to něco, co se tváří jako horor o jednom chlapovi, který nikdy předtím v ničem nehrál a nedá se říct, že by si tímhle odbyl debut, protože jen chodí po lese, případně po domě a za hodinu a půl prohodí pár vět. Někoho nejspíš zaujme atmosféra nočního deštivého prostředí, ale k tomu bych potřeboval aby to mělo nějaký děj, pořádné herce, slušné dialogy a hlavně ,,více přízraků". Hudba tomu dodávala dobré napětí, ale jak jsem říkal, chybělo mi tam mnoho faktorů aby to u mě slavilo úspěch. Možná bych byl ochotný přilepšit v případě, když by byly vidět ,,vraždy", ale ty tu v podstatě nejsou, protože přijde střih a na zemi leží mrtvola.

Havenhurst (2016)

Někdy stačí opravdu málo, aby horor utkvěl v paměti. Havenhurst není nic, co by si dělalo nároky na nějak převratná čísla, ale srdíčko nejednoho hororového fanouška dokáže zahřát. Především je to skvěle natočené, v krásné budově s dobře vybranou hlavní herečkou, která se chová realisticky a to se v dnešní době oceňuje nejvíc. Záporák je vysoká hora masa s bílou pokožkou, nevypadá tedy moc příjemně. Originální námět o majitelce velikého hotelu, která pronajímá byty a když nějaký nájemník poruší pravidla, její synové se ,,postarají o nápravu". O tom, že je tu velká inspirace hororem ,,See No Evil" není pochyb, ale jelikož miluji tajné místnosti a chodby, je mi absolutně jedno kde to čerpalo, protože tohle byla slast. Gore sice nebylo moc, za to bylo kvalitní. Zarazil mě pouze závěr, protože když ,,detektiv" přišel na to, že jsou mezi stěnami prostory, čekal bych že to bude nějak vyšetřovat, obzvlášť když se tam ztratilo tolik lidí.

Autopsy (2008)

Pro mě nepochopitelně nízko hodnocené. Jediné co se tu dá kritizovat jsou herecké výkony a lehce nesmyslný příběh. No jelikož je to nízkorozpočtový horor, mělo by se hledět hlavně na gore a to je tu jedno z nejlepších, které se dá vůbec sehnat. Kompletní vyndání orgánů a zbavování otisků torza těla je lahůdka pro oči gore maniaka, jakým jsem třeba já. Příběh je však přitažený za vlasy, po autonehodě najednou všichni ztratí signál, přijede stará sanitka a z té vylezou ,,doktoři" se vzhledem masových zabijáků, kteří naloží ,,přizabitého" nešťastníka způsobem, že ho skoro dorazí, ale partě kamarádů na tom nepřijde nic divného. V nemocnici jim také přišlo v pořádku, když nikde nebyli ,,žádní" pacienti ani personál. O tom kdo přežije není třeba diskutovat, to je jasné hned na začátku. Pozitivní je rozhodně casting záporáků, Michael Bowen a Robert LaSardo se zhostili svých rolí opravdu přesvědčivě a navíc jsem se tu dvakrát lekl, což se mi nestává často. Pozitiva tak jasně převyšují negativa a když vezmu v potaz skvělé gore a místní podhodnocenost, nemůžu jinak, než plným počtem.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Poslední nucený díl, který měl všechno uzavřít, zda se mu to povedlo musí posoudit každý sám, vzhledem k tomu, jak moc je tu rozporuplné hodnocení. Jsem zastánce toho, že dokud je série úspěšná a přichází pořád s něčím zajímavým, může mít dílů kolik chce, viz Fast and Furious, které je každým dílem lepší a lepší. No u Resident Evil došla očividně šťáva a není již možnost něčím překvapit, mám tu sérii opravdu rád, bral jsem to vždy jako zombie horor a nehleděl jsem na to, jako na zfilmovanou hru, kterou stejně neznám. Bohužel ,,Final Chapter" mi ukázala tvrdou realitu. Zombie ztratili jakýkoliv význam a všechno už je to o akčních scénách a všemožných zmutovaných příšerách, které z toho horor nedělají. Příběh a zvraty to ještě zachraňují na průměr, ale jsem z toho zklamaný. Točené je to většinu času v noci, a není tak nic vidět. Postavy nudné, mimo Millu, která je pořád stejně drsná, no třeba takový Shawn Roberts, který byl předchozí díly největší záporák tady nic neukáže a je tu naprosto zbytečný. Mám rád, když série skončí na stejném místě, kde začala, proto mě potěšil alespoň konec.

Smrtící nymfa (2014)

Bída a utrpení. Jako nečekal jsem nějakou hitparádu, ale doufal jsem v alespoň průměrně natočený hororový příběh o ,,mermaid". Horor to tedy byl, ale jen v tom, že jsem musel tuhle kravinu sledovat hodinu a půl. Začalo mi to smrdět hned první scénou, která dala jasně najevo, že tohle o kvalitu nebo dokonce gore ani nezavadí a intuice se mi potvrdila hned následující scénou, kdy dvě zrovna né moc hezké američanky přijedou do Černé Hory za svým srbským kamarádem ze školy. První polovina je jen samé okecávání, seznamování s postavami a podobně, pak je stařík varuje ať se vyhnou ostrovu Mamula, no a co naši ,,hlavní hrdinové" neudělají, vydají se na ostrov. ,,Herci" jsou na úrovni tragédie a komedie, hrozně nesympatické ksichty a byl jsem absolutně bez zájmu někomu z nich fandit a o to horší, že se nedá fandit ani záporákovi, což je starej ,,ochočenej" chlápek s kotvou, který loví lidi pro svou ,,paní". Mořská panna je vidět všehovšudy 5 minut, hezká je, ploutev má také pěkně udělanou, ale ta maska když se přemění.. v roce 2014 je to k pláči. Takže z celého filmu dokáže zaujmout leda tak ostrov, který vypadá jako ,,Fort Boyard".

Peelers (2016)

Chtělo by to doplnit žánr komedie, aby to nebylo matoucí, protože to je pojato hlavně zábavně. Nazval bych to jako komediální zombie splatter, kde netečou jen proudy krve, ale i proudy hnusné černé hmoty, která dělá z lidí agresivní zmetky. Rozebírat nějak detailně herecké obsazení nemá moc cenu, jsou to všechno neznámá jména, ale dalo se na ně koukat, vyloženě žádný nesympatický obličej tu není. Celé se to odehrává ve striptýzovém baru, z čehož plyne, že jsou k vidění obnažené slečny všeho druhu, jejichž vzhled musí posoudit každý sám. Není nouze o v celku kvalitní gore, ani vtipné hlášky, které jsou v každé druhé scénce. O ty se starají hlavně nabušenej zelenookej vyhazovač a mladej ,,výtržník". I když je na první pohled vidět nízký rozpočet a amatérismus, potěší kamera, která se netřese a není to rozmazané, ačkoliv je většina filmu točená v tmavších prostorách. Možná to chtělo o 15-20 minut kratší stopáž, ale kdo od toho nebude očekávat kdovíjaký horor, nebude zklamán.

Kruhy (2017)

Jelikož Kruh a všechna ta ,,pohádka" kolem Samary je už v podstatě ,,klasika", bylo jasné, že Kruhy nemůžou přijít s ničím novým, aby uchvátily hororové fanoušky, kteří viděli předchozí díly, a věděli tak o čem to bude. Tím se vysvětluje tak nízké hodnocení, protože po všech ostatních stránkách je to velice dobré, jen prostě okoukané. Já na to koukal jako na samostatný horor, protože jsem Kruh viděl naposledy před 12-13 lety a už jsem neměl v živé paměti, jak to všechno bylo. Když si vezmu jaké se dneska točí někdy kraviny, ať už je to hrozný scénář, otřesní herci nebo rozklepaná kamera, jsou Kruhy mistrovské dílo. Sympatické hlavní postavy, hlavně Johnny Galecki, kterého je potěšující vidět také jinde než v ,,The Big Bang Theory". Ani scénář nebyl vůbec špatný a bylo vidět, že se tvůrci snažili být originální. Příběh o Evelyn, Samaře a úchylném faráři dokáže udržet u obrazovky, protože chcete vědět jak to vlastně bylo. Lekačky jsou tu ve velkém množství, ale všechny se dají předvídat, takže bohužel nefungují. Chtělo to více opravdové Samary, je sice rok 2017, ale digitální ,,strašidlo" moc dojmu neudělá. Reálně vypadaly alespoň obličeje ,,k smrti vyděšených obětí" a herecké výkony nezkušených teenagerů. Je tak na každém, v jakém to pojme smyslu, mě osobně to přišlo dostačující.

Emelie (2015)

Američané mají pěkné zvyky, tradice, svátky, zkrátka většinu věcí, no tohle noční opatrovnictví bych k tomu neřadil. Pustit si do domu cizí holku s tím, že vám má pohlídat děti a dům to chce odvahu. Ještě by se to dalo pochopit v případě, že máte po domě skryté kamery a slečinku si pak hezky zkontrolujete. První scéna byla důležitá pro děj, ale hrozně moc prozrazuje o identitě chůvy a tom, jakým se to bude ubírat směrem. Sarah Bolger je správně špatná už od pohledu, což potvrzuje s přibývajícími minutami. Děti podali hodně dobrý herecký výkon, a hlavně díky nim to není jen průměr. Chtělo to více přitvrdit a nebát se, když se to začalo pořádně rozjíždět, tak to hned skončilo, což je škoda, potenciál tam byl. Ale jako psycho-thriller na jedno shlédnutí je to dostačující.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

No co si budeme povídat, bylo to přehnané, hodně přehnané. Ať už samotný nápad o zařízení, které ovládne jakýkoliv satelit a shodí ho na kohokoliv, koho si majitel ,,Pandořiny skříňky" usmyslí nebo v podstatě každá akční a kaskadérská scéna. Tím ale nechci říct, že se mi to nelíbilo, někdy stačí ke spokojenosti málo. Potěšující je hvězdné obsazení a vtipné hlášky, kterých je v každé scéně nespočet, takže né každé fungují. Vin se mi líbí ve všem v čem hraje a nemusí to být jen FaF. Ženské zastoupení je sympatické. Dobře vybraní ,,záporáci" Tony Jaa a Donnie Yen. Úsměvná je i mini role Jacksona a Neymara, která otevírá dveře pro další díl. Rozhodně v popisku chybí zařazení komedie, protože tohle je suverénně jedna z nejlepších akčních komedií.

Among Friends (2012)

V podstatě stejný námět jako ,,Would You Rather", ale o něco horší zpracování. Tajemství, které mezi sebou oběti měli na mě moc nezapůsobilo, jelikož jsou to věci, které se běžně dějí a nikdo za to nezabijí. Mučení docela ušlo, krev vypadala pěkně, ale jedno mi vadilo.. jasně, byli zdrogovaní, ale aby chlapec po uříznutí prstu nevydal skoro ani hlásku, to mě praštilo do očí. Každý měl ego až po strop a šlo mu jen o sobe, no nesympatičtí lidé až hrůza. Kane Hodder opět maličká role, ale aspoň nějaká. Také by mě zajímalo, z jakého důvodu je to označené jako komedie, napadají mě snad jen herecké výkony, protože ty byly komické až až. Kamera byla naštěstí dobrá, a ten průměr si to zaslouží.

Časové pásmo bylo změněno