Národ snílků (2010)

Příjemné překvapení, především ze strany Kate. Nikdy bych nevěřil se bude hodit do žánru drama. Znám ji jen ze seriálu dvě socky, ale až tady vidím, že je to opravdu skvělá herečka. A to, že to točil debutující režisér není absolutně poznat.

Rychle a zběsile (2001)

Nadprůměrný akčňák to není... Když film vyšel, vím, že to byla pecka. Dneska jsem to viděl po dlouhé době asi po třetí a baví mě to asi čím dál mín, ono to bylo dobré opravdu jenom díky holkám a autům, jinak to je opravdu "o hovně". Ta třetí hvězdička je opravdu jenom za Michelle. 50%

Ctihodný občan (2009)

Docela škoda, že se zatím Gary Gray nepustil do žádného dalšího trilleru, jelikož potenciál má na to, rovnat se velikánům v oboru. Ctihodný občan mě dostal do kolen. Opravdu originální scénář, výborné prostředí a asi životní role Gerarda Butlera. 80%

Dračí srdce (1996)

Jedna z nejlepších pohádek americké tvorby, dokonalý drak, pronikavý příběh doprovázen svělou hudbou.. 78%

Kmotr (1972)

Filmařina skvělá, jen mě to prostě nezaujalo, na mě až moc zdlouhavé. Ještě tomu dám někdy šanci, ale čekal jsem větší "Hollywood".

Jezero smrti (2008)

Tak to teda hledím na to hodnocení. Podle mě dost špatný horor. Špatné herecké výkony a scénář mě nudil. Atmosféra sice nebyla špatná, ale dost mi vadila ta přehnanost až nereálnost myšlenkových pochodů "vraždících teenagerů". 35%

Disturbia (2007)

Tak já patřím k těm, kterým Okno do dvora nic moc neříká, ale Disturbia se mi moc líbí, tak se na to aspoň mrknu. Všem fanouškům mysteriozního žánru jenom doporučuju. 75%

Zlatý kompas (2007)

Moc nechápu ty negativní ohlasy. Efekty super, scenář taky slušný, k tomu svělá mrcha v podaní Nicol Kidman. Medvědi paráda. Moc dobrých fantasy zase k vidění teda není. 70%

Zmizelá (2014)

Sedm, sedm, sedm.... Proč tu sakra v každém komentáři čtu Sedm? Vždyť to není Sedm, to je Zmizelá. Že se nejedná o nic podobného Sedm snad musí být jasné přeci všem. Fincher zde jen a jen potvrzuje, že patří na špici. Přece musíte uznat, že se mu zatím nepodařilo natočit průměrný film, což se nadá říct ani o Spielbergovi. Drama, které které Vás do děje vtáhne takovým způsobem, že by jste nevnímaly, i kdyby se střílelo vedle v pokoji. Téměř dokonalé vykreslení psychologické stránky hlavních postav. Doufám, že se pro mě doposud neznámá Rosamund Pike objeví v dalších trhácích, jelikož zde předvádí svůj velký herecký potenciál, především co se týče psychologické stránky. Víc Davida Finchera, už teď se nemůžu dočkat na "Girl Who Played with Fire" 86%