Útěk z Alcatrazu (1979)

Druhý nejlepší film z vězeňského prostředí, který jsem zatím viděl, po Vykoupení samozřejmě. Žádná přehnaná vězeňská brutalita, na jakou jsme u dnešních filmů zvyklý, i přesto ale perfektní vykreslení vězeňských pravidel spojená s perfektním hereckým výkonem Eastwooda a jelikož se jedná o film z roku 1979, tak také s originálním scénářem. 83%

Závrať (1958)

Já teda Vertigo nepovažuji za vrcholné Hitchcockovo drama. Okno do dvora a Vražda na objednávku měla daleko větší napětí a atmosféru. Na mě přehnaně dlouhý rozjezd filmu. po první polovině jsem se dokonce začínal dost nudit, jako by vraždou pro mě film skončil a ani mě moc nezajímalo co se stane dál, což není dobré znamení, když vezmu v potaz to, že by se mělo jednat o jeden z nejlepších Hitchcockových filmů. Herecký výkon Kim Novak výborný, ale neuchvátila mě tak jako Grace Kelly. 60%

Angel Heart (1987)

Dobrá atmosféra, dobrý scénář dobré herecké výkony a překvapivý konec. Podobá se to Fincherově tvorbě.

Oko dravce (2008)

První polovina filmu působí jako solidní americký akčňák s relativně originální scénářem. Bohužel od druhé poloviny jsem se začínal nudit, jakoby opadlo napětí a po zjištění "kdo nebo co" je oko dravce už mi bylo celkem jedno jak to dopadne. Skok ze střechy bez škrábance v podání LaBeoufa už by se dal zařadit do kategorie sci-fi. Nedávno jsem viděl Disturbii, tak jsem také čekal víc strachu a emocí od hlavních postav, což se v Dusturbii D.J. Carusovi relativně povedlo. Oko dravce moc s thrillerem společného nemá...slabý průměr

Hlídka v Ardenách (1992)

První polovina není nudná. Dokonale nás seznamuje s charaktery a myšlením jednotlivých postav skupiny, což je v psychologickém dramatu nezbytná záležitost. Jedná se především o drama. Pokud tedy očekáváte jednu hromadnou přestřelku vedle druhé, tak si rovnou pusťte "Zachraňte vojína Rayena". Jak jinak by jste věděli, kdo je Máma a Táta a o co jim jde. Když jsem viděl filmografii režiséra Keith Gordon, tak si říkám, že je docela škoda, že již točí jen seriály, jelikož se mu Hlídka v Ardenách dost povedla. Určitě by si zasloužil dostat další příležitost k dalšímu celovečernímu filmu.

Na život a na smrt (2013)

Pomalejší rozjezd, ale koukatelný, nijak mě neuspával. Nedokážu specifikovat čím, ale něčím se to liší od klasických amerických akčňáků, což je ale dobře. Na druhou stranu nechybí přehnané scény typu Wolkera. Čtyři postřelení týpci skočí ze skály, poté následuje minutová scéna jak se při seskoku kompletně rozjebávají o všechny šutry, poté vstanou chvilku utíkají a skáčou znovu, "no problem". Speciální komando má přece nacvičené i pády ze skal.. To si mohli teda tvůrci odpustit. Konec arogantní jako prase, ale co se taky dalo od amíků čekat že, afghánští civilisté přeci nejsou lídé..

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Aspoň všichni poctivě pochcípaly, za to dávám hvězdičku ! I když mi bylo jasné, jak to skončí, tak mě pořád něco nutilo se na to dívat do konce. Hrozné amatérské zpracování.

Saltová (2010)

Akce je tam až až, takže Vás to nestíhá nudit a vlastně ani nestíháte moc postřehnout, že je scénář celkem o ničem. Akční scény jsou někdy tak přehnané, že bych to zařadil do kategorie sci-fi. Angeline už to nesluší tak jako kdysi, barvit na blond se teda nemusela, nicméně herectví ji pořád jde i když se její výkony občas přeceňují. Průměrný akčňák, moc prvků thrilleru to nemá.

Záblesk ve tmě (1993)

Docela bez emocí, pár nelogických situací, nic moc zpracování, celkově chabé a nudné. Špatné herecké výkony a režie taky není moc na úrovni. Když jsem si četl scénář, tak jsem opravdu myslel, že to bude stát za to, ale nestojí..

Četnické humoresky (2001) (seriál)

První série výborná. Po příchodu nové režisérky už to není ono, nicméně i přesto to považuju za nejlepší český seriál vůbec.