Faunův labyrint (2006)

Za mě jednoznačně nejlepší mysteriozní drama fantasy horor jaký můžeme vidět. Geniální spojení fantasy světa z krutou realitou v boji s povstalci. Takto skvěle skloubit dohromady dva světy, jak to dokázal del Toro, by nedokázal žádný jiný režisér. Dokud neuvidíte faunův labyrint, tak neuvěříte tomu, že podobné spojení ve filmu může tak geniálně fungovat. Když do toho započítáte vynikající herecké výkony snad od všech hlavních postav, tak přeci nejde film hodnotit jinak než na výbornou. Holywood se může jít zahrabat. Na Fauna snad nikdy nezapomenu, dokonalá maska. Nesmím také zapomenout zmínit vynikající hudební doprovod. Nedokážu si ani představit, že by ještě někdo dokázal typově zpracovat něco podobného jako je del Torův labyrint..

Mosazná konvice (2012)

Nemyslím si, že z toho museli dělat komedii. Spíš by se to hodilo do žánru drama/fantasy. Chtělo z toho udělat spíše film k zamyšlení, takovou satiru. Kam až jsou lidé schopni dojít za cenu peněz? Určitě by bylo sympatičtější, kdyby se z konvičky sypaly zlaťáky nebo nějaké perly namísto dolarovek. Na to, že se jedná o jediný film režiséra Mosleyho, není zpracování tak hrozné. Jen je prostě škoda, že se tento scénář nedostal do rukou mistrů, jelikož měl velký potenciál. Alice je na angličanku překvapivě docela kočka a je tam i pár sexy scének. Herecké výkony průměrné. To by ale tak nevadilo, kdyby to nekazil celkem předvídatelný konec. Nicméně jsem se několikrát zasmál a celkový dojem z filmu je dobrý. 60%

Dárek (2015)

Námět super ,zpracování už tak dobré není. Do toho mě opět herecky neoslovil herecký výkon Rebeccy Hall a je mi nějak nesympatická. Nepovažuju to za nadprůměrný mysteriozní thriller. (obsahuje spoiler) Už jsem si myslel, že se to alespoň obejde bez nelogické situace. Proč sakra vzal Simon Robyn ke Gordnovi na návšťevu, když už v tu dobu vědět, že je to ten, co ho kdysi šikanoval? Absurdní situace.. Nicméně za nepředvídatelný konec dávám třetí hvězdičku, konec opravu stojí za to. Jedno z mála co se na dárku skutečně povedlo

Vejška (2014)

Ano, není to tak dobré jako Gympl, ale pořád je to pohodová komedie pro nudné odpoledne. Zuzana Bydžovská ožralou hraje opravdu skvěle. Jen se potvrzuje, že patří mezi nejlepší české herečky. Kraus zdatně sekunduje, jen Vorel s Mádlem už nejsou tak vtipní a přesvědčiví jako v Gymplu. Na druhou stranu to tam pozvedává krásná Josefíková, která má podle mě nakročeno k solidní kariéře..

Věčně mladá (2015)

Velmi zajímavý a skvěle zpracovaný námět. Vůbec tady neposlouchejte ty inteligenty, co věděli, jak to dopadne, protože kecají (asi si léčí své ega) . Na to, že nejsem žádný velký fanoušek romatických filmů, Věčně mladá je opravdu pecka. Perfektní, přesvědčivý a velice emocionálně vyšperkovaný herecký výkon Blake Lively. Zasloužila by si víc podobných příležitostí. Romantika roku

Město (2010)

Podle mého názoru trochu nadhodnocený film. Scénář rovnající se průměrnému béčkovévu akčňáku, který je relativně dobře zrežírován. Největší slabinou jsou ale herecké výkony dvou hlavních postav, které nezvládly zpracovat svůj charakter a emoční stánku postav, tak aby z toho béčkový film nebyl. Velké plus si ale zaslouží Jeremy Renner, kterému se tak povedlo, jenže to nestačí na nadprůměrné hodnocení.

Aeon Flux (2005)

Opravdu blbost, jinak to ani nazvat nejde, podle mě nelogické, špatně zpracované a nepřesvědčivě zahrané..

Mladí rebelové (2008)

Fakt pronikavý příběh, zaujme hned při první scéně. Carolice je velká sympaťanda, za tu bych fakt strčil levou ruku do ohně :-).. Norské filmy opravdu zklamou jen málokdy. Hollywood se s konkurenční tvorbou může jít zahrabat..

Silný kalibr (2010)

Silný kalibr silným kalibrem není a ani nikdy nebude. Nicméně přesně takto si předtavuju Béčkový film. 50%

Cesta (2007)

Je to ze slabšího soudku. Opravdu dost předvítatelný film plný nelogických dialogů a situací. Už po prvím rozhovoru s průvodkyní jsem věděl, kde bude zakopaný pes a to nejsem žádný Colombo co se tady toho týče. Do toho Vám to kazí otřesné herecké výkony spojené s dost špatnou režií. Jediné co se jim na tom povedlo je scéna s procházením chodeb (i když taky docela předvídatelná). Je opravdu hromada lepších filmů, takže nedoporučuju Vám trávit čas tady nad tím skoro paskvilem...