Nemilosrdní (2015)

Francie, akční krimi, Jean Reno. Ideální film na středeční večer. Zdání tady ale klame. Už na úvodní akční části mi něco nesedělo. Především to dost špatné, troufám si říct že až amatérské, zpracování rvaček, kde pěsti létají 30 centimetrů od ksichu, a přesto rádoby profi gangstři padají k zemi. Jean Reno mi po prvním záběru, s tím jeho hrozným plnovousem připoměl Krakonoše. A jelikož jsem jako malý Krakonoše pravidelně sledoval ve večerníčku, tak vím, že v žádném díle Anče Krakonoše za bar na francouzáky netahala a to Krakonoš neměl charizma týden přejetého čolka na vyschlé dálnici mezi Rumunskem a Maďarskem, jako měl tady Reno. I přes to, že film má relativně rychlý spád se mi u toho chtělo spát. Scénář jak do dalšího dílu Kobry 11. Slaboučké béčko...

Zakázané uvolnění (2014)

Po Odpad město smrt jsem si to vlastně pustil jen tak ze zvědavosti, abych věděl, jestli se Hřebejkovi povedlo ještě něco horšího. Spojení s hokejovou terminologií bylo asi tak zbytečné jak mrožovi moped. Stejně mě ale na tom něco bavilo a při sledování si to drželo moji pozornost a nevadilo mi se na to dívat až do konce. Asi je to trochu i tím, že jsem nějak ujetý na Vágnerovou, protože si to jinak vysvětlil nedokážu..

Deadpool (2016)

Deadpool sklízí zasloužený úspěch a není se čemu divit, jelikož jsem se jako anti fanoušek komiksovek moc dobře bavil. Supermani a Batmani se můžou jít zahrabat.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Není to tak dobré jako zombieland, ale koho by nebavilo sledovat tři skautí mastibrky jak s kozatou servírkou v minikraťáskách běhají po městě a zabíjejí zobmíky hřebíkovačkou a křoviňákem hlava nehlava.

Blázinec na koleji 2 (2006) odpad!

Čekal jsem něco podobného jako je Sexy párty, ale bohužel. Dlouho jsem u filmu a ještě k tomu odpoledne neusnul.

Krvavé zjevení (2016)

Exposed by se dal teoreticky přirovnat ke stromu, na kterém již od počátku jara začnou všechna jablka hnít, až na jedno, krásně červné jablíčko, někde uprostřed mezi svými shnilými kolegy. Jablíčko se snaží mezi shnilými kolegy vydržet a udržet si v sobě svou šťávu a krásu co nejdýl to jen jde. Shnilá jablka začínají rychle, avšak postupně opadávat. Nakonec zbyde jen to jedinné krásně červené jablíčko. Jelikož ale každý vidí především hromadu shnilých sraček pod stromem, tak je nezbytné strom pořezat a spálit. Červené jablíčko je Ana de Armas a shnilá jablka jsou scénář, režie, hudba a ostatní kolegové herci. Je to fakt škoda, jelikož Ana hraje opravdu přesvědčivě, jenže ji opět umístily na špatný strom, jako bylo Nebezpečné pokušení. Snad dostane lepší příležitosti.

V objetí ďábla (2015)

Vůbec nechápu ty negativní ohlasy. Já teda čekal míň a jsem mile překvapen. To Vám mastibrkům sadamasa lekaček tak strašně vadí, že to má označení jako horor? Taky nemám rád filmy se satanama, upírama a podobnýma Bieber-ságama, ale tohle je přece úplně něco jiného. Atmosféra je výborná, chvílema jsem si myslel, že to točil majster Fincher. Psycho-thriller jak má být, výborný scénář plný zvratů, důvodů k zamyšlení a překvapení. Ethan v roli detektiva předvedl dost přesvědčivý výkon, už jsem myslel, že z toho začnu blouznit taky. Napsal bych o tom daleko víc, ale už bych prozrazoval spoilery. Půl roku všichni připosraní ze Zmrtvýchvstání a Regression si pozornost nenašlo? Ptfuj !..

Kill Kane (2016)

Nápadité to moc není, předvítatelný děj, né moc dobré herecké výkony snad od všech co tam hrají, ale přesto to má aspoň spád a lehce napínavou atmosféru. Servítky si to nebere, za 70 minut to ani nestíhá nudit, tak proč ne 45%

Sázka na nejistotu (2015)

Tak herecky je to zvládnuté opravdu bravurně. Docela mi vadila kamera a střih. Snažili se z toho udělat něco extra, ale spíš mě to lehce přivádělo do epileptického záchvatu, takže nechápu tu nominaci na oskara co se týče střihu. Čím dýl jsem se na to díval, tím míň jsem tomu rozuměl. Myslím, že to chtělo trochu zjednodušit pro běžného diváka. Jinak to má ale dost dobrý šmrnc a atmosféru, která se nevytrácí ani po dvou hodinách. Docela mě překvapilo, že se McKay dokázal tak dobře vypořádat s tak složitým scénářem, protože zatím nic "zashlédnutístojícího" nenatočil..

Most špiónů (2015)

Perfektní zpracování atmosféry v Berlíně při zrodu berlínské zdi spojené s vynikajícím hereckým výkon nejen Hankse, ale především Marka Rylanceho. Zasloužená nominace na Oskara.