Děda je lotr (2016)

Ach jo, Hardcore Henry byl až moc Hardcore, Dirty grandpa je zas málo Dirty. Pár hlášek se tam najde, ale jinak za zabití scénáristy stojící, extrémně předvídatelný a nezajímavý, jak přednáška jehovistů o jejich víře při nedělním ránu, scénář. No a vlastně i celý děj filmu. Nejzábavnější postavou je jednoznačně prodavač drog, který se tam naštěstí objevuje docela často. Jinak je tam málo holek, je to málo sexy, málo trapných situací...U Gaylord Jebala jsem se bavil o trošičku víc.

Hardcore Henry (2015)

Než jsem šel na Hardcore Henryho s mýma Hardcore kámošema do kina, tak jsem netušil, že to točí už tak dost Hardcore rusáci. Hardcore Henry na měl byl až moc velký Hardcore. Škoda, že rejža Hardcore Ilja, chtěl být až tak moc Hardcore, že nemohl počkat s prvním výbuchem o 30 vteřin déle, aby mohl Hardcore Henry mluvit a nevytrhnul mu jeho Hardcore flešku s Hardcore hlasem z jeho Hardcore prdele. Nějaké smysluplné dialogy mi tam prostě v té Hardcore porci akce chyběly. I když vím, že kdyby tam byly, tak by nebyly na žádné Hardcore úrovni, ale aspoň na core by být mohly. Točit to z jednoho pohledu musí být pro kameramana docela Hardcore, ale ještě to z toho nedělá Hardcorově dobrý film. Hardcorově dlouho stopáž to naštěstí nemá, takže to teoreticky nestačí nudit. Nicméně už jsem měl toho Hardcoru posledních 10 minut v kině dost, tak jsem to tam jak největší Hardcorer zalomil a spal, což není dobré znamení i přes to, že jsem měl Hardcore den a byl jsem Hardcorově unaven. No, prostě to zas takový Hardcore teda není, nazval bych to spíš jako MediumCore Vasil, potom bych uvažoval nad čtyřma LowCorovýma hvězdičkama, za těchto podmínek ovšem dávám Hardcorové 3 hvězdcorečky.

Kolonie (2015)

Po delší době je na scéně k vidění výtečné Drama s dechberoucím scénářem. Přiznám se, že jsem o kolonii Dignidad doposud neslyšel a je až k nevíře, že něco takového není jen výplodem nějakého filmového scénáře, ale krutou až vlastně neuvěřitelnou realitou. Malinké mínus dávám režii za ten až moc Hnojiwoodský začátek a konec. Nicméně snad troufám si tvrdit nejlepší herecký výkony Emmy a velice přesvědčivý výkon Michael Nyqvist spojený s výtečnou hudbou a atmosférou filmu zařazuje Kolonii do mých pětihvězdičkových tabulek. Grose Filme Mašterpíze!

Bohové Egypta (2016)

Za evidentně hodně peněz málo muziky. Efekty a zpracování OK, ale ten scénář mohl být alespoň o chlup z podpaží originálnější. Nikolaj Coster-Waldau mi byl sypatický asi jako kamionem na naší dé jedničce přejetý, předčasně narozený, incestem vyprodukovaný, rodinou zavrhlý, plyny z výfuků nafouklý, nepřirozeně zbarvený, bohy egypta zapomenutý mlok. Taky nemám rád, když hlavní postavy v jakémkoliv filmu ožívají. Scéna s kobrama ale good, abych jen nekritizoval. Slaboučké 3 hvězdičky.

Suburra (2015)

Shlédnutí Subbury ve Vás zanechá takové dojmy, jako když jste se v těch cca 12-13 letech dívali poprvé na pořádné gangbang porno. Před shlédnutím vůbec nevíte co, od toho čekat, ale přesto Vás ty ukázky zaujmou natolik, že si to nemůžete nechat ujít. Řeknete si, že pro klid v duši o tom zatím nebudete nikomu vykládat a film si raději pustíte večer v tichosti a nepřítomnosti ostatních. Po prvních minutách Vás to uvádí do né uplně toho praveho rozpoložení a říkate si jak je možné, že se dá vůbec něco takového natočit a zároveň začnete uvažovat nad tím, zda je dobrý nápad ve sledování pokračovat, jelikož Vás to přivádí do stavu zmatenosti a nemorálnosti. Nejste si úplně jisti, co se ve filmu děje, kdo je s kým a proč, a zda to do sebe zapadá, tak jak by mělo. Když dojde na pointu, tak Vám pomalu začíná nestačit dech, zrychluje se Vám tep, krev v žilách začíná proudit daleko rychleji, vyskáčou Vám žilky na rukou a začne se Vám odkrvovat mozek, přičemž Vám začne povyrůstat třetí noha a Vy neví, co se to děje, ale je to relativně příjemná situace. Mezitím co hlavní hrdinové začínají tušit, že jsou jen trošičku v piči, Vy už víte, že jsou v pěkně velké prdeli a díky excelentímu hudebnímu doprovodu od Pasquale Catalano Vás Vaše třetí noha začne tlačit do nosu. Doposud podobný zážitek nemáte, ale je to příjemné. Začnete se také divit tomu, že italové nejsou pro evropu užiteční jen v krajení pizzy, napichování špaget na vidličku a svoji architekturou, ale také k zprostředkování erejakulace na filmové plátno a jistou blíže nespecifickou kontroverzí, kterou jste od nich nečekaly. Šupito presto masterpíííso il mio Belisimo ! Jaja papašlun ! Ve sé představě již nemyslíte na Hermionu jako na tu, se kterou by jste chtěli odjet do bradavic, aby Vás jako kamaráda naučila kouzlit, ale jako na tu, kterou by ste zatáhly do příčné ulice, vytáhly svůj Nymbus dvamilionyčtyčistapadestšesttisícsedumsetčtyři a poslaly pár bělonek do kruhu. Ještě mesíc po shlédnutí filmu Vám stačí jen malé pomyšlení a erekce Vám pořád běhá po zádech. Dávám plnou palbu, jako do Hermiony *****

Home Invasion (2016)

Snažit se pochopit jakoukoli logiku, myšlenkové pochody všech hlavních hrdinů či jen samotného scénáře Home Invasion je asi tak stejně příjemné, jako kdyby u Vás právě probíhala nečekaná, nepříjmná, ježkem na pindíka promrzlým Anal Invasion. Ty hej kámo, zdrž je na chvíli prosim tě " ani nápad je jich celá kavalerie", dostaneš přidáno, "ok". Není nic lepšího než si na solovku a pro pár korun stoupnout do prostřed cesty s nějakou tou M-čtverkou nebo co to bylo a začít střílet do šesti plně naložených aut plných brokovnicema, kulometama a bazukama ozbrojených policajtů. Ještě k tomu mohly pustit nějakou dojemnou hudbu od Mozarta či Beethoven a i Chuck Norris by se v kině, při zmíněné scéně, začal dusit tacosem..

Vítězství je naše (2015)

Po prvních dvaceti minutách jsem pomýšlel na to, že bude příjemnější vzít si pinzetu a začít si vytrhávat chloupky okolo svého hrošího oka. Nicméně to ale po těch již zmíněných dvaceti minutách nabralo slušnou atmosféru a sem tam i nějaký vtípek. Sandra hraje pořád dost dobře, líbí se mi, že se umí dost odvázat a zároveň hrát charizmatickou a vtipnou Dámu. Vždycky jsem si chtěl zkusit vystrčit prdel s autobusu, ale neměl jsem na to koule. Zároveň se pak ještě zamýšlíte nad tím, jak moc dokáže být společnost zmanipulována pomocí dobře naplánované politické strategie.

Pátá vlna (2016)

První vlna smetla scénář, druhá vlna režii, třetí vlna atmosféru, čtvrtá vlna herecké výkony, pátá vlna smetla naději z tohoto extra paskvilu za extra hodně peněz udělat alespoň béčkový film. Doporučil bych ještě šestou vlnu na ty, které by někdy napadlo točit nějaké pokračování.

Tajemství jejich očí (2015)

Čekal jsem teda trochu víc. První půlka , když nepočítám vynikající scénu s Julií, jak najde svoji mrtvou dceru ( ten její pláč, řev a emoce byly dokonalé, tomu já říkám Paní herečka), bez atmosféry. Druhá půlka už je docela zaživnější, ale jen do té doby, než zjistíte, jak to skončí. Od tak hvězdného hereckého obsazení jsem čekal větší Hollywood

Ben X (2007)

Ben X je super film, ale po celou dobu mi na něm něco nesedí. Asi to nějak nedokážu docenit a prostě nevím proč. Je to dost psycho, atmosféru to má výtečnou, jsem fanoušek filmové tvorby vikingů a tulipánovců, ale nějak mě to nedokázalo, tak přesvědčivě zaujmout, jako jejich filmy s podobnou tématikou...