• Krátkometrážní
  • Rodinný

BANGER. (2022)

Námět má potenciál, Mišík i Bengig skvělí, ale zabili to kamerovým zpracováním a tím rádobypoučným koncem.

Bandité pro Baladu (2022) odpad!

Tisíc záběrů, které na sebe nějak nenavazují, si má asi divák poskládat sám a domyslet si, co tím chtěli autoři říct. Napadá mě jediná myšlenka - pro koho takové dílo vlastně je...?

Jiné časy (2022)

Zvláštní film, resp. zvláštně zpracovaný. Na jednu stranu naprosto příšerná kamera, zbytečné dialogy, hysterický začátek, fakt, že Elias Anton hraje 17letýho, bylo mu 24 a vypadal na 30, na druhou stranu oběma hlavními herci velmi dobře zahráno a především výborná hudba. Příběh zajímavý, ale zároveň čímsi ne úplně uvěřitelný. Jako by zadání bylo ve stylu "emoce, hlavně emoce" a na realitu moc nehledět.

Sugar Highs (2022) (seriál)

Na jednu stranu je to o snu mnoha mladých, na druhou stranu ale jde pořád o zábavný seriál, takže ukazuje tu lepší stránku věci. Postavy svou nevyhraněností celkem dobře zapadají do charakterů dnešní generace. Kanadská produkce dává tušit, že to nebude další sterilní dílo pro Amíky, je ale pochopitelné, že evropskou otevřenost nelze čekat. Technicky dobře zvládnuté, jen mi občas přišlo, že střihač zaspal.

Love in Country (2023)

Pro milovníky válečných filmů to bude slabota, film je spíš jakousi divnou připomínkou faktu, že i ve válce ve Vietnamu (ač to samozřejmě platí o o jiných válkách) bojovali gayové.

Požehnání (2021)

Příběh z minulosti vyprávěný stylem, který sice sedne k postavám, ale ocení ho jen určitý divák.

Úder (2022)

Na druhé straně planety se opět povedl pěkný kosusek. Zajímavý příběh je zasazený do krásného prostředí malého města na pobřeží, ale rozhodně neukazuje venkovskou idylku. Naopak divákovi servíruje rázovitost bez skurpulí. Velmi dobrému dílu přispívají herci, naopak ubírá tomu kamera, která měla být v některých chvílích radši dál.

Lonesome (2022)

Casey sice nemá moc zkušeností, ale rozhodně není žádné ořezávátko. Musí si však nejdřív srovnat v hlavě, co vlastně chce. Sympatický Tib je k tomu vhodnou příležitostí, ale snadná cesta to nebude. Oceňuju především otevřenost a přirozenost, na australské poměry ne zrovna obvyklou, s jakou k tématu tvůrci přistoupili. Některé scény nejsou vhodné pro slabší romantické dušinky.

Mlha v srpnu (2016)

Lidi se řezali ve středověku, upalovali se, mučili, ale někdy mám pocit, že to, co si navzájem prováděli v minulém století, bylo mnohem horší. Tento film je opravdu nepěkná podívaná, ale měl by to vidět každý, aby se něco takového už nikdy neopakovalo.