• Krátkometrážní

Život milostnice Oharu (1952)

Misery porn 2... Tentokrát ale aspoň krásne nasnímané s dobrými hereckými výkonmi a nádhernými dobovými kostýmami. (2,5*)

Na hraně (2012)

Misery porn... Film ktorý sa snaží poukazovať na problémy súčasnej spoločnosti a priblížiť nám ťažkosti zo života bežných ľudí je akurát tak smiešny svojou nerealistickou melodramatickosťou a gýčovosťou.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Je celkom úsmevné, že aj kvázi marxistický film o proletariátskej revolúcii a triednom boji dokáže v súčasnom Hollywoode zarobiť za necelý mesiac viac ako 500 miliónov dolárov.

Jednorozený (1990)

Píšem Antikomentár na tento Antifilm ktorý pochádza z Antisveta kde je Merzbow populárnejší ako Beatles a Euronymous je doživotný diktátor. Black Metal vo filmovej podobe. Znásilnenie estetiky a divákovej mysle. Napriek tomu je posledný záber veľmi pozitívny, snáď až dojemný?

Vepřinec (1969)

Krásny film o kanibalizme a kapitalizme...

Lost River (2014)

Nenechajte sa odradiť zlým hodnotením, ak máte radi abstraktné umelecké filmy, ktoré sú sústredené najmä na pôsobivú vizuálnu stránku. Pre fanúšikov Daria Argenta, Maria Bavy, Davida Lyncha, Nicolasa Windinga Refna a Gaspara Noého.

Svět zítřka (2015)

Zatiaľ jednoznačne najlepší film roku, na malom priestore dokáže to o čom sa väčšine filmov, ktoré disponujú omnoho bohatejšou minutážou ani nesníva.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Asi by som nemal komentovať kým nedopozerám celý seriál ale chcel som vyjadriť niektoré predbežné myšlienky, prípadne v budúcnosti komentár zmením: Len to že seriál (umenie obecne) zaujíma správne (mierne progresívne) politické stanoviská ho nečiní dobrým, len to že Sense8 otvorene zobrazuje ľudí etník a sexuálnych orientácií ktorí zvyčajne nie sú v televízii reprezentovaní ešte neznamená že je to dobré umenie, pretože pod povrchom toho že tých ľudí otvorene a necenzurovane zobrazuje a je ochotný podporovať LGBT, ukázať rasizmus polície a sexizmus Indickej spoločnosti čo sú názory na ktoré 95% uvedomelých ľudí nepotrebuje žiadny seriál ešte neznamená že to o tých témach povie niečo nové alebo dôležité, problémy a témy ktorými sa to zaoberá sú pre ľudí ktorí zo stanoviskami seriálu už súhlasia neprínosné a nezaujímavé, nie je to schopné cez tých ľudí a ich odlišnosti skúmať iné a hlbšie témy. Nehovoriac o sci-fi zložke ktorá je ako Cloud Atlas 2.0 a dokonca ešte bezradnejšia a ktorej myšlienka že všetci ľudia sú nejakým spôsobom prepojení a téma nájdenia nových schopností mimo hraníc racionálneho rozumu ktoré sú bežným smrteľníkom neprístupné skutočne nemôžu byť viac banálne. Ale mohlo to byť aj horšie, nepozerá sa na to zle, niektoré linky príbehu ktorý neustále skáče z jednej perspektívy do druhej a pomaly ich spája sú zaujímavé a k niektorým postavám sa dá vybudovať vzťah tiež použitie Sigur Rós v prvej epizóde fantastické, celkovo by filmári asi mali viac používať Sigur Rós pretože tí aj z priemernej scény spravia pastvu pre zmysly a je treba predsa len priznať že je dobre že takýto seriál ktorý má väčší appeal a dosiahne k širšiemu publiku a prípadne aj k ľudom ktorí môžu byť viac konzervatívny existuje a prispieva k tomu aby témy ktoré zobrazuje neboli už pre väčšinu ľudí tabu ale to ešte neznamená že sú spracované kvalitne a umelecky. /45%

Padesát odstínů šedi (2015)

Mohol by som tu písať stovky či tisícky slov o tom v čom sú prednosti tohoto filmu či už sa jedná o vytríbenú okulahodiacu estetiku, balancovanie medzi robením si srandy z predlohy a jej verným spodobením, veľmi zaujímavým a detailne spracovaným podtextom a témami, či tým aká povrchná a absurdná je jeho kritika od ľudí ktorý by nepochopili symbolizmus á podobenstvo ani ak by ich trafilo do hlavy a ako veľmi obdivujem Sam Taylor-Johnson za to že z jednej z najhorších kníh ktorá sa kedy stala best-sellerom dokázala vyťažiť jednu z najlepších a najhlbších meditácií nad sexualitou v našej patriarchálnej spoločnosti a túžbou mužov vlastniť ženy a mať nad nimi absolútnu dominanciu, pričom film tento stereotyp dokáže subvertovať a zobraziť prerod Anastázie, ale našťastie to už niekto stihol napísať za mňa :) https://rateyourmusic.com/film_collection/TWiseau/review166069

The Amputee (1974)

Nechcel som pôvodne písať komentár pretože myslím že posolstvo filmu je veľmi jednoduché a polopaticky podané čo som bral k filmu aj ako miernu výtku ale niektoré komentáre tuná ma opäť presvedčujú o opaku takže skutočne len ku krátkej interpretácii. Film ukazuje negatívny rezervovaný vzťah a odpor spoločnosti zloženej z normálnych zdravých ľudí k ľudom určitým spôsobom handicapovaným alebo postihnutým. Banálny a nepodstatný vnútorný monológ ako aj triviálny spôsob ktorým je film natočený ukazuje že žena s amputovanou nohou normálne pokračuje v žití svojho života a zaoberá sa naďalej banálnymi nedôležitými vecami akými by sa zaoberala priemerná žena (je v tom samozrejme aj troška satiry spoločnosti zaoberajúcej sa klebetami, vzťahmi, kto, s kým, kde, ako a podobne) a nevidí svoju amputáciu ako koniec sveta alebo ako niečo čo by ju automaticky vylučovalo zo spoločnosti bežných ľudí. Naproti tomu Lynch v roztomilom prevleku sestričky je zdesený jej deformáciou a napriek tomu že je úplne pokojná a obyčajná nie je schopný ju kvôli jej vzhľadu schopný akceptovať a brať za normálneho človeka čo vrcholí vo filmovom (pravdepodobne iba surealisticky vysnívanom keďže žena si to nijak nevšíma) zhmotnení jeho strachu v podobe nohy striekajúcej krv na všetky strany a dehumanizovaní a zohavení jej osoby na ktorú sa teraz dívame Lynchovymi očami ktoré sa jej boja a ktorému sa hnusí napriek tomu že ona samú seba stále vidí ako normálnu a obyčajnú a pokračuje nevzrušene vo svojom každodennom živote.