• Krátkometrážní

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Predchodca Bondoviek a rovnako nudný film ako Bondovky samotné. Scéna z náletom lietadla a niekoľko ďalších ukázali Hitchcokovo technické majstrovstvo ale chýba tomu duša.

Tahle země není pro starý (2007)

Veľmi lacná a myšlienkovo spiatočnícka mizantropia tiahnutá jedine skvelou kamerou Deakinsa a výkonom Bardema.

Můj pes Killer (2013)

42% na tejto stránke jasne ukazuje prečo sa na Slovensku v súčasnosti netočia kvalitné filmy, a prečo za dobou v 60. rokoch kedy československý film patril k tomu najlepšiemu čo vo svete bolo a mohol konkurovať komukoľvek zrejme zostanú len spomienky pamätníkov a skvelé filmy samotné ale nádej že by sa slovenský film opäť dakedy mohol radiť k svetovej špičke je skutočne len utópiou a to nie len kvôli politickému systému ktorý kultúru podporuje asi tak ako Severná Kórea demokraciu, faktom ale tiež je že pre kvalitné filmy na Slovensku v súčasnosti nie je žiadne publikum. To ako málo chápe väčšina ľudí filmu a aký povrchný je ich záujem oň je skutočné úsmevné.

Noční jízda (2013)

Tom Hardy si upevňuje svoje postavenie jedného z najlepších hercov súčasnej generácie.

Zimní spánek (2014)

Prial som si aby tento film nikdy neskončil, čo je pri filme dlhom viac ako 3 hodiny značný úspech. Pri záverečných titulkoch som napriek tomu nebol schopný necítiť sklamanie že s postavami, ktoré vám ku koncu filmu začnú pripadať ako ľudia ktorých poznáte odjakživa, nestrávim viac času. Skvelá psychologická štúdia, nádherná kinematografia, zaslúžená Palme d'Or.

Kill Bill 2 (2004)

Po Pulp Fiction druhý najlepší Tarantino.

Hon (2012)

Dobre natočená nekreatívna vydieračka. Film stavia na pomerne silnej zápletke a dramatickej stránke, ktorá skutočne patrí k tomu lepšiemu, ale je príliš sústredený len na jednu stranu. Nemá to žiadny kreatívny nápad, vtip či moment prekvapenia. Film sa snaží diváka ovládať a ukázať mu presne to, čo chcel režisér zobraziť, bez možnosti vlastnej interpretácie a zapojenia fantázie, čím sa film stáva nudný a málo podnetný. Emotívnej hre, ktorá ale zďaleka nie je taká účinná ako by mohla byť, podliehajú iné aspekty filmu, hlavne nelogické správanie postáv a samoúčelné utrpenie hlavného hrdinu, až po určitú pachuť plastovosti a nereálnosti v určitých momentoch. Napriek všetkému je Jagten na nekritickom levely stráviteľné drama, ktoré podáva silný príbeh s dobrými hereckými výkonmi a ako vždy excelentným Madsom Mikkelsenom a vtiahne ľahko do deja, podfarbeného niekoľkými nádhernými zábermi dánskej prírody či - aj keď zriedkavo tak predsa - využitým osobitým vizuálnym štýlom a použitím kamery, ktorá by si ale žiadala viac priestoru, ak by mala Jagten premeniť na vizuálny spektákel, ktorý bol opäť raz obetovaný v prospech príbehu. A to je možno to čím Jagten je - kompromisom.