Tenkrát v Mexiku (2003)

Robert Rodriguez opět dokázel že je průměrný (možná podprůměrný) režisér a možná by se měl více než o vytvoření rekordu v počtu profesí zastoupených jedním člověk na jednom filmu soustředit na samotnou režii. V ději jsem se každou chvíli ztrácel, což ovšem nesvědščí o jeho sofistikovanosti nýbrž o nezvládnuté režii. Ty *** dávám hlavně za tradičně skvělého Johnnyho Depp a za scény v nichž vystupuje (ty jediné jsem si z filmu zapamatoval).

Návrat do Cold Mountain (2003)

Dražší (a také o hodně lepší) hollywoodské Želary, jejichž hlavní zbraní je určitě herecké obsazení, kterému dominuje skvělá Renée Zellwegerová, příjemné jsou ale i malé (nikoli nepodstatné) roličky takových herců jako Philipa Seymoura Hoffmana nebo Donalda Sutherlanda a koneckonců i mladých budoucích hvězd Ribisiho a Portmanové. Kidmanové a Law odvadí svůj standard ( který je značně vysoký). Samotný příběh nepřináší nic nového, ale to od něj snad ani nikdo nečeká.

Pollock (2000)

Rozhodně napprůměrná biografie, se skvělým Edem Harrisem v roli režiséra i Jacksona Pollocka. Vůbec nejlepší na filmu jsou scény v nichž Pollock maluje své geniální obrazy.

Na plný plyn (2003)

Francouzká závodní slátanina odehrávající se při závodu Le Mans 24 hours s jedním napínavým momentem.

Osudy dobrého vojáka Švejka (1954)

Určitě nejlepší adaptace Haškova románu proti hranému filmu mají jednotlivé epizody (nejradši mám Z Hatvanu do Haliče) opravdovou haškovskou atmosféru.

21 gramů (2003)

Hodně silný film s výbornými výkony všech zúčastněných (nemluvím teď jen o hercích). Přesto 21 gramů musím ve svém osobním žebříčku jemu podobných filmů zařadit až za Amores perros a Magnolii.

Česká spojka (2002)

Dávám *** jen díky té krásné Praze a zábavným rolím českých herců. Rozhodně to není nuda, ale to nic nemění na tom že po měsíci si budete pamatovat jen to, že se to odehrává zčásti v Praze.

Kameňák (2003) odpad!

Když pominete že je film úplně o hovně, s trapnými hereckými výkony, špatným scénářem, špatnou režií, tak vám nezbude ani ta z plákátu slibovaná vtipnost, protože jenom za tu bych dal klidně hvězdičku a dal bych ji rád jenomže není za co.

Velký průšvih (2002)

Velice vtipná komedie s dobrým hereckým obsazením, to na **** stačí.

Carnivale (2003) (seriál)

Opravdu se dá s Twin Peaks srovnávat jenom (jak praví Gazzy) chybí humor, což je celkem škoda. Jinak skvělé herecké obsazení a zajímaví mystický děj ze zajímavého období dělá z Carnivalu seriál s úžasnou atmosférou. Zkrátka miniseriály z produkce HBO vždycky stojí zato a Carnival není vyjímkou.