1944: Přinuceni k boji (2015)

Skvěle natočené (skoro se chce napsat) existenční drama o jednotlivcích ve válce, o jejich vztahu k vlasti, k svým přátelům, rodinám a dobou, politikou a svědomím. Každý má něco. Češi kýčovité Lidice a Tmavomodrý svět, Estonci 1944, my patos, oni snahu vydět bez příkras, my českého hrdinu, oni jedince drceného soukolím dějin... Neumím si představit, že by podobný film vznikl u nás.

Balada o smutné trumpetě (2010)

Já nevím co mám napsat :), destrukce jednoty žánru a klasického řešení scén.

Mokřina (2014)

Parádní nikam nespěchající záležitost s dokonalou atmosférou.

Pojedeme k moři (2014)

Sice jsem to sledoval jen tak po očku, ale s milým překvapením musím říct: Líbilo se!!!

Salem (2014) (seriál)

Po dlouhé době nechápu tak nízké honocení. Některé díly jsou sice slabší, a hlavní postava by mohla být víc lidská, ale jinak nemám výhrad. Objektivně je to mezi 3 a 4 hvězdami a protože rád chčiju proti větru, dávám 4.

Deváté srdce (1978)

Jeden ze skladatelských klenotů českého filmu.

Fargo (2014) (seriál)

Pro mě nepopsatelně lepší než film, ale to hlavně dík B.B. Thortonovi

Sin City - město hříchu (2005)

Zdařilý převod Millerova temného světa, kterému můžeme lecco vytknout, ale pokud budeme brát v potaz komiksové paradigma a pravidla s ním spojená, tak hodnocení nemůže být negativní. Oproti absolutní většině komiksových adaptací nadstandart. Funkční děj, motivace postav, charakteristika i psychologie. Jen kurňa ... je ot podle komiksu.