28 dní poté (2002)

Hm, to zas jednou bylo něco. Samostaně z filmu prezentovat cca. deset minut samoty, prázdných ulic města a podlaží nemocnice tož asi bych dal pěťo. Jenže Boylovic dílko trvá přes sto minut s různými variacemi na road movie s bakanými mariňáky. Psychologie, logika, výstavba příběhu a narativní impotence režiséra jsou značky echt hloupé blbiny.

Sametová extáze (1998)

Vlastně je to kýč se vším všudy, povrchní, hloupé, nefunkční v rovině společenských vztahů a psychologii jedinců. Pěkné kostýmy s Ewanem a celkem povedenou stylizací moc nezachrání. Škoda.

Jdi, řekni Spartským (1978)

Válečný film v kterém se moc nebojuje ale za to dobře kecá o povinosti toho nej ami vojáka. Hm

Londýnský gangster (2010)

Ne, ne a ještějednou ne. Další z filmů v kterém toho moc nefunguje a hodnocení se háží na drsnost hlavního hrdiny. Je v něm skoro vše: drsný Collin, krásná Keira, škaradí záporáci, jeblý Thewlis, nesmyslné dialogy, roztříštěnost děje a nevěrohodnost postav. A už tam hvězdy létají.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

V žádném případě bych nesrovnával Imperium s Kmotrem nebo Leoneho opusem. Ani jednomu z filmů nesahá filmařinou ani scénářem po kotníky. Mám neurčitý pocit, že v okammžiku, kdy seriál vyleze z produkce HBO, se všichni poserou. SOuhlasím se stylizací obrazu, který se hodí k době prohybice. Výprava? Ale no tak, nač chválit studiové pokoje, pláž s nákupní třídou a několik aut? Jste normální? Herecké výkony? Steve je machr a glób si zasloužil, ale co ostatní mimo Pitta? Snad každý si všml postavení postavení mužských postav na úkor ženských, aniž by se významněji vyvíjely a tvarovaly, nikam nesměřují. Žena je a bude navždy v tomto světě ta blbá , poddajná a obětuje vše, jen aby se měla dobře. Výše zmíněné jsem ještě u osmého dílu přehlížel, vyhovoval mi narativ celku kupředu uhánějící vlak bez zbytečných zastávek a odboček, váhal jsem v hodnocení mezi 4-5. Bohužel poslední tři epizody posouvají Impérium mezi americké, rádoby moraizující a psycholigické prefabrikáty. Jak se charaktery bortí a tvrdí, to bude pochutnáníčko v druhé sérii.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Méně špatné než pyromanka, mnohem horší než první Muži. Nevěřil jsem v kvalitativní vzestup ze dvou důvodů: 1. stejný režisér; 2. Vosí hnízdo je dovyprávění příběhu, dodržuje stejné vypravěčské postupy uplatněné v předchozím díle urežiséra i scénáristy, který protentokrát zapomněl na Kill Billa a místy se snažil o mrtě napínavý popis souboje "utajených" s "neutajenými", kůlervoucí soudní drama a famózního završení odysei do černé zažrané pizdy v samém závěru.

Machete (2010)

Neurazí; místy nadchne, občas nudí, Trejo kouká, Steve hraje. Roberte, Roberte, co pak nevíš, že Danny není herec? a proč máš tendence míchat do scénáře mravoučné kecy a moralizující nesmyly. Copak ses tenkrát v Mexiku nepoučil? Kams dal lehkost Desperáda?

Prázdniny (2006)

Jedna za to , že jsem podpantoflák a druhá za to, že je to lepší než trasformeři.