• Thriller

Velmi nebezpečné známosti 3 (2004)

Postavy nevýrazné, děj jednoduchý (rozuměj žádný) a scénář hodný začatečníka. Hercí nudní, bez charisma, co přehrávají až hrůza. S vynikajícím prvním dílem a standartním druhým se to nedá měřít ani omylem.

5150 Elm's Way (2009)

Mám pocit, že to na nás tvůrci vybalili všechno moc brzo. Ne, že bych měl rád natahování a nudné vaty ve filmech, ale hlavní dějová linie se zastavila po 15 minutách a nehla se další hodinu. Jasně, ke konci to trošičku graduje, má to i své finále jak se patří a dočkáme se i určíté originality, ale stopáž je jeho největší slabinou. Herecké výkony jsou uspokojující a dopad na diváka je celkem taky znát, cože je vlastně pozitivní. Ale v žánru se najdou lepší klenoty.

Zatímco spíš (2011)

Španělé opět bodují. Komorní thriller o domovníkovi, který má zvláštní úchylku se schovávat pod postel, ale jen ne pod tu svou. Nebudu vyzrazovat nic o příběhu, protože co se mi na filmu především líbilo bylo, že do polovinu filmu není jasno, o co hlavní postavě vlastně jde. Uvědomil jsem si, jak domýšlivost dokáže být klamná (prakticky jakákoliv úvaha o motivaci postav byla v mém případě klamná-Clara, Matka v nemocnici a hlavně teda motivace hlavního hrdiny). Což je ve výsledku velice pozivitivní, protože vám dokazuje, že film dokáže překvapit i s tak jednoduchou zápletkou.

Paranormal Activity 4 (2012)

Jak všichni pochvalovali třetí díl jako nejlepší, mě se jevil jako nejslabší. Čtrvrtý díl všichni poplivali jako nejhorší, mě se jeví jako svižný, svěží a místama posunuje dosud viděného dál v rámci série. Nebudu polemizovat o tom, proč je PA vpodstatě špatný film. Všichni to víme, ale tím, že na něho jdeme do kin, to akceptujeme. Díváme se na něho jako na zvláštní subžánr, který má svoje pravidla a mě osobně se vždy líbil. Tento díl nás poprvé zavede někde jinde. Díváme se na příběh "z venku". Postavy nemají s původním příběhem nic společného, jen mají prostě smůlu bydlet tam, kde se zlá entita zabydlela - naproti v domě. Scény a jejich strategie je vesměs stejná, jen mi trochu přišlo, že tvůrci přitlačili na pilu. Bylo na čase!! Scény gradujou, dává postavy do jiných situacích a má konečně možnost ukázat i jiný úhel pohledu. Pořád má série co dohánět, není to ani zdaleka dokonalé, ale tímto dílem mi tvůrci dokázali, že ještě jim ta dojná kráva pod rukama neumřela.

Zjevení (2012) odpad!

Film tak zbytečný až hrůza. Jsou na to dva a ani jeden z herecké dvojice nedokáže film alespoň trochu utáhnout. Příběh je na úrovni odmítnutého filmu ve velkých studiích, scénář je poskládaný z vytrhnutých stránek hororů posledních třicet let a navrh jsou postavy zajímavé jako čaj o páté s anglickou královnou. Věřím, že i ta královna by byla zábavnější:))

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Je pravda, že celá serie už nemá co nabídnout a tak se třepe jako ryba na suchu na jednom místě už tak třetí pokračování. Je až nehezké, jak scénář píše vyhozený negramotní personál holywoodských levných porno kanálů a už vůbec by se měli stydět za kulisy, které byli jedno studio s dvěma uličkami a dvě budovy jakožto celé město. Ale přesto jsem se bavil, mordy jsou opravdu nechutné a já od této serie asi ani nic víc nečekám. Zatím dobrý (až na katastrofální třetí díl) a jestli nás chcou dopovat každý rok s novým dílem, tak sem s tím.

Dům snů (2011)

Nemastné a neslané. Dosaďte si místo hlavní hvězd nějaké neznámé jména a po filmu by neštěkl ani pes. Scénář vše tahá dolů i když se ostatní mooc snaží.

La cara oculta (2011)

Musím uznat, že pět hvězd je možná příliš, ale jinak nemůžu. Film nevypráví příběh chronoligicky (i když se to na první pohled nezdá) a hraje si s tajemným zmizením. Jak ostatní tady píší, nedívejte se na trailer!!! Hitchockovský laděný thriller totiž nenabízí obsahově takový skvost, spíše sází na formu vyprávění, která není taky nejnovější pod sluncem, ale s tímto snímkem ji to sluší. Pocit bezradnosti a ztráty naděje je dosti silný. Mám rád španělské filmy a hlavní představitelka je bezchybná! Horor to ale není určitě.

Sinister (2012)

Nelíbí se mi, že celá propagace je klamná. Ta záhadná postava, co se objevuje na každém videu, není vůbec středobodem příběhu. Celý film nejde dál než "spisovatel se dívá na šokující videa a něco ho straší po domě". Když v tom se začnou ukazovat ukázy a ve finále vás překvapí pointa. Přišlo mi, že tvůrci nevědí co natáčejí. Natáčíme variaci na Kruh nebo Insidious? Kdyby se vydali svojí cestou, udělali by nejlíp. Tak všechno odpadlo v půli cesty.

Christine (1983)

Ono to horror ani pořádně není, ale ten příběh vám nabízí zajimavé postavy tak dostatečně, že to ani nevadí. Herci jsou snesitelní a rukopis Kinga s Carpenterem tak viditelný, že budete spokojení. Moc příjemná podívaná.