Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Thriller

plakát

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Je pravda, že celá serie už nemá co nabídnout a tak se třepe jako ryba na suchu na jednom místě už tak třetí pokračování. Je až nehezké, jak scénář píše vyhozený negramotní personál holywoodských levných porno kanálů a už vůbec by se měli stydět za kulisy, které byli jedno studio s dvěma uličkami a dvě budovy jakožto celé město. Ale přesto jsem se bavil, mordy jsou opravdu nechutné a já od této serie asi ani nic víc nečekám. Zatím dobrý (až na katastrofální třetí díl) a jestli nás chcou dopovat každý rok s novým dílem, tak sem s tím.

Dům snů (2011)

Nemastné a neslané. Dosaďte si místo hlavní hvězd nějaké neznámé jména a po filmu by neštěkl ani pes. Scénář vše tahá dolů i když se ostatní mooc snaží.

La cara oculta (2011)

Musím uznat, že pět hvězd je možná příliš, ale jinak nemůžu. Film nevypráví příběh chronoligicky (i když se to na první pohled nezdá) a hraje si s tajemným zmizením. Jak ostatní tady píší, nedívejte se na trailer!!! Hitchockovský laděný thriller totiž nenabízí obsahově takový skvost, spíše sází na formu vyprávění, která není taky nejnovější pod sluncem, ale s tímto snímkem ji to sluší. Pocit bezradnosti a ztráty naděje je dosti silný. Mám rád španělské filmy a hlavní představitelka je bezchybná! Horor to ale není určitě.

Sinister (2012)

Nelíbí se mi, že celá propagace je klamná. Ta záhadná postava, co se objevuje na každém videu, není vůbec středobodem příběhu. Celý film nejde dál než "spisovatel se dívá na šokující videa a něco ho straší po domě". Když v tom se začnou ukazovat ukázy a ve finále vás překvapí pointa. Přišlo mi, že tvůrci nevědí co natáčejí. Natáčíme variaci na Kruh nebo Insidious? Kdyby se vydali svojí cestou, udělali by nejlíp. Tak všechno odpadlo v půli cesty.

Christine (1983)

Ono to horror ani pořádně není, ale ten příběh vám nabízí zajimavé postavy tak dostatečně, že to ani nevadí. Herci jsou snesitelní a rukopis Kinga s Carpenterem tak viditelný, že budete spokojení. Moc příjemná podívaná.

plakát

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Ta třetí hvězda je za tu brutalitu! Jinak vcelku průměrná tuctovina, která je viditelná jen kvůli zavedené značce.

Tajemný muž (2012)

Do poslední chvíle nevíte, jak to všechno dopadne. Během filmu vás překvapí kolotoč události snad několikrát a věřte, že ne všechno je takové jak se zdá. Což se v dnešním světě neoriginality nesmírně cení a konec vás donutí zamyslet a místama i zasmutnit, co všechno člověk dokáže obětovat pro druhé a že by někoho někdy napadlo provést tohle někomu druhému. Jste zmatení a nedává vám to smysl? Výborně! Protože takhle se budete cítit po 95% celého filmu.

Utajený (2005)

Jsem jeden z těch, co se nadchne, když na mě příběh vyplivne dobré vyústění nebo pointu. Ale zároveň mám rád evropské filmy, především francouzské a španělské. Caché mě udrželo při pozorností po celou dobu s touhou přijít na to, co se ve skutečnosti děje. Prošel jsem těmi dlouhými záběry a dialogy, kteří by jiní nazvali nudnými, ale bohužel nakonec se nedozvíme nic.

plakát

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Ze začátku mě nadchla netradiční forma vyprávění, která později nejenom zevšední, ale taky začne být místama otravná. Příběhově je to o něco průměrnější než se zdá a po skončení filmu ve vás celý příběh nechá lhostejnost.

Žraločí invaze (2012)

Já jsme musel dát i tu 4:) Je to jednoduchý příběh jak prase, herecké výkony jsou minimální a originalita je tady tabu, ale přes to všechno byla má posedlost žraločími filmy uspokojena. Totižto, já mám filmy, kde nejdramatičtější věta "všichni z vody ven", strašně rád a v posledních letech jsme měli suché období (buď pochválen Ajo, tvé Piraně jsou kult už teď). Noc žraloka (viděno v kině) je v rámci možnosti pořád lepší než jakékoliv Shrkoptus nebo Shark vs. octopus nebo MegaPiranha vs. Sharkocrocodile, které k smrti nesnáším. Ale Bait je o třídu lepší nejenom zajímavějším příběhem, ale také originálnější situací (v supermarketu žraloci opravdu ještě nebyli). Některé scény by zasloužili lepší efekty, ale místama byli makety žraloků opravdu reálne, což se cení. Pokud máte rádi takové thrillery, je to pravěpodobně to nejlepši, co letos uvidíte.