• Thriller

Hitman (2007)

Hru jsem nikdy nehrál, ale začátek filmu mě celkem dost chytil - asi jsem byl hodně mimo, neboť poté už ani děj, ani postavy a ani akční scény mě absolutně nezajímaly a už jsem si přál ať to skončí.

Saw 5 (2008)

Takže, čím začít...?? Mám rád tuto serii. Mnozí mu vyčítají bezduchost, nastavovanuo kaši, hloupost....Já o tom všem vím, ale v tomhle připadě mi jde velice lehce překousnout tyto nedostatky, jednoduše řečeno, nemyslím si to, a jak tvrdí jedna česká hezká reklama, když ji miluješ, není co řešit. Ale co já řešit budu, tak to, jak to všechno tvůrci navlikají na dějovou nit, která je tenči a tenčí, až se jednoho dne (rozuměj: v jednom díle) přetrhne, všechno se rozkutálí a my, oni, vy v tom budeme, budou, budete mít takový guláš, že to nespraví ani Spielberg. S přiběhem jdou na tenký led už jenom v tom, jak spoléhají, že známe každý díl nazpaměť a bez problému začnou díl přesně tam, kde předchozí skonči a vůbec je netrápí, že je tomu rok, co byl poslední díl v kinech ( radím, udělejte to jako já a před návštěvou kina si sežeňte předchozí díl a mrkněnte na to, ani jsem netušil, jak moc užitečné to bylo). Příběh, který rozvíjí už dávno uzavřené a nedotknutelné, je špatná volba. Je jasné, že to tak prostě nebylo a je urážející, že si tvůrci myslí, že si to tak budeme myslet. Každý díl měl svou velkou pointu, kterou všechno vysvětlil, či převrátil naruby. Tenhle počin má minimální překvapení (pozor, ne žádné, ale minimální) a moje fantazie, jak se napojit chytře na další díl(y), je jaksi nedostačující. Tímto fimem, si také uvědomíte, že 3. a 4. je vlastně jakoby jeden, a i když uběhly právě dva roky od tohoto okamžiku, jste tam, kde jsme byli na konci třetího dílu. Originální? Možná. Každopádně, snižuju své hodnocení 4. dílu na 3*:-) Abych ukončil svůj slovní průjem, čím více se vám tato serie líbí a máte rádi, jak si tvůrci pohrávají s dějem a překvapením, tím více se vám tento díl bude líbit. Je jiný než ostatní, ale myslím si, že to není ke škodě. SPOILER: nedokážu si odpustit poznámku...celá ta linie 5 lidí a 5 pastí nakonec není s dějem spojena, tak jak by určitě mohla být...škoda!

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Film po veškerých stránkách kvalitní, ale když vezmu v úvahu, že to má patřit k tomu kultovnímu, mysterioznímu seriálu z 90. let (a dvě hlavní postavy mi napovídají, že má), tak jsem zklamaný. Má to vynikající scénář, dobré postavy, průměrnou zápletku...ale to nedává právo tvůrcům nazvat to X Files. Kde je tajemno? Kde je pocit, "je to tam venku"? Kde jsou duchové? Je pěkné, že se Mulder a Scully jako postavy rovíjejí a to zcela opravdově a uvěřitelně, ale k čemu to je, když už to není to naše Akta X!!!???

Norbit (2007)

Lidé, kteří se aspoň trochu zajímají o filmy a pustí si tento film, vědí co čekat (o motivu, proč si chtějí tento film pustit, i když vědí, co to asi bude zač, se teď bavit nebudu), takže i já jsem čekal, i já jsem se většinou nudil i já jsem kroutil hlavou nad zpackaným jménem a kdysi i komikem Murphym, ale i já jsem se místama zasmál a byl jsem v šoku, že to má i něco, čemu se říká děj (o jeho kvalitách se bavit také nebudeme, můžeme být rádi, že se aspoň o něco snažili).

Temný rytíř (2008)

Bohužel, už nemám co bych více napsal, všechny superlativy už tady byly vyřčeny. Snad jen.....waw, to byla bomba, to byl nářez...nabitý děj od první minuty, plno zvratů, perfektní scénář, realné postavy (marně hledám ve své paměti film, u kterého jsem měl pocit, že sledují skutečné postavy ve skutečných situacích) a navrch dokonalý, vynikající Heath, který opravdu toho oscara musí dostat (sice si ho nevyzvedne, ale jako pocta k vynikajícímu herci, by to bylo krásné) a pro mé překvapení super Aaron Eckhart a jeho bláznivá proměna v psychopata! Takže zase pro jednou vynikající zážitek z filmu!

Eso (1994) (pořad)

Když pominu, že to byl kdysi pro mě symbol soboty, volna a zábavy, tak je to vcelku obyčejný průměr, který ale stojí a padá na moderátorovi. Já mám Mareše rád i jeho humor, takže já problém nemám!

Česko hledá SuperStar (2004) (pořad)

Kdo poctivě nepřizná, že se bavil, tak je u mě srab!:-) Ne, vážně, tohle mělo úroveň i po třetí řadě, bylo to zábavné a hlavně něco nového (myslím první řadu). Člověk se měl o čem bavit v autobuse, měl komu fandit a pro hnidopichy tady byl bulvár a jejich minulost, přítomnost...

VyVolení (2005) (pořad)

Kdybych měl hodnotit první ři druhou řadu, tak bych se asi přiklonil k 3*! Ale ta třetí řada byla naprostá hrůza hrůzoucí, kde byla nuda, místama strašně hloupí lidi a hlavně už to nikoho nezajímalo. Takže když to všechno sečtu, pro mě mají VV jen jednu hvězdu.

Big Brother (2005) (pořad)

Velký bratr trpěl na špatné podchycení. Byl o hodně lepší než VV, kde se nehledělo na pravidla, kde nebyl přísný režim...ano místama blbé úkoly, lidi jako z modelingu...ale i tak pro mě to byl jasný vítěz BB vs. VV! Ale už je to pryč, díkybohu!

Slunovrat (2008)

NIc než hloupé klišé, kde napětí je projevem vyděšeným pohledem hlavní hrdinky, která slyšela podezřelé zvuky. Jinak kdo nemá IQ pod bodem mrazu, musel pointu uhádnout téměř po půl hodině.