• Thriller

Sex ve městě 2 (2010)

Já nemám moc co vytknout, možná jen to, že oproti prvnímu dílu jsem byl po skončení trošku více prázdný z toho, že děj je zase o něco méně životný a zajímavý něž ten předešlý. Dvě a půl hodiny řešit menší manželskou krizi mi příjde ubohé. Scénaristicky je to zaostalé a dětinské a postavy jsou papírové až hrůza, což je zvlaštní, když mají za sebou celý seriál a jeden celovečerák.

Klub hrůzy (2004)

Naprosto bejkárna, která pobaví, ale má hodně napjaté chvíle, které by mohly závidět i jiné čistokrevné slashery. Tento film nabídne i humor (musím uznat, že se tvůrci snažili, ale místama to bylo spíše trapné), ale za tu část hororovou dávám jako fanda slasheru velké plus. Pro pobavení, odreagovaní naprosto dokonalé, i když ten konec si mohli odpustit.

Dům na špatné adrese (2008)

Nic nového, nic převratného, nic pro kina. Toto je ryzí televizní příběh, kterého jste se přesytili už v pubertálním věku, kdy to pro vás byl ten "cool thriller", protože byl po 10 hodině na Nově. Jinak se jedná o slušné řemeslo, které nenadchne ani neurazí.

To byl zítra flám (2010)

Ze začátku se mi film zdál dost ujetý na to, aby mi přišel legrační, ale pak jsem se s tím smířil a celkem s úctou jsem se dodíval. Žádnou hlubší myšlenku to nemá, herci si to viditelně užívají a scénaristi měli slabé chvilky, když vymyšleli scény jako sázku o kuřbu kámošovi nebo sex ve trojce.

Vánoční skřítek (2003)

Parádní Vánoční snímek, který mě nahodí do dobré nálady.

Skrýš (2010)

Po dlouhé době jsem viděl film, kde je využita každá minuta filmu. Žádné obkecávačky, ale akce, smysluplné dialogy, zvraty...I když musím přiznat, že podle začátku jsem očekával trochu jiný vývin a celkově jiný žánr, ale i tak jsem spokojený, že jsem nepromarnil dvě hodiny času na slátaninou. PS: Napětí se místama mohlo krájet...

Pátek třináctého 2 (1981)

Já si nějak nemůžu pomoct, ale tato série mi nic neříká. Slasher, tak jak ho mám rád, musí nabízet více než jen vraždy v podobě záseků do obličeje v jednom záběru. Každopádně to má ale dobrou hudbu, bezvýchodiskovou situaci a závěr se celkem povedl. V mém případě slasher musí nabízet to, čeho jsme se dočkali v devadesátých letech v podobě Vřískotu, Loňských let apod. Ale i přesto to nevzdávám s touto klasikou a brzo se vrhnu i na třetí díl.

Po životě (2009)

V mých očích film vyzdvihává až druhá půlka, kde se vše objasňuje a dává na všechno jiný pohled (byl jsem celkem mile překvapen). Ale co se děje prvních 45 minut je celkem nuda založená na tom, že Ricci nevěřila, že je mrtvá a omílala to stokrát dokola. Motiv s malým klučinou má svoji hloubku a celkově se film vydařil, kdyby zkrátili hysterické výjevy (neustálé nahéé, waaaaaaaw) Ricci.

Tupíři (2010)

I zázraky se dějou. Já jsem neponaučitelný a prostě jsem si další film od těch tragédů pustil i přesto, že jejich předešlé filmy (Veký biják, Disaster movie,...) ode mně nedostaly více než odpad! Tady už hodnocení přesahovalo 40%, tak jsem musel zjistit, jestli je to opravdu možné. Poprvé jsem se u jejich filmů zasmál, poprvé to bylo několikrát, poprvé mi přišlo, že vtipy jsou dobře zakomponované a vystihli podstatu. Prostě klobouk dolů a možná se dočkámé i lepších parodii. Samozřejmé pořád je to podprůměr, pořád jsou některé vtipy trapné a pořád jsou některé místa hluchá (více než polovina). Ale co se musí nechat je, že si tvůrci vybrali dobré téma (Twillight je už tak dost debilní) a už konečně šli do háje s jejich oblíbeným schématem (určitý počet debilních postav jdou od scény ke scéně, citujou známé filmy a potkávají postavy z jiných filmů).

Stan Helsing (2009) odpad!

Tady mi narozdíl od jiných trapárckých parodiích vadilo spíše to, že je to více nudné a nevtipné, než trapné. Jeden vtip za půl hodiny ( a to by se dalo ještě diskutovat, jestli vůbec povedený vtip) je na parodii málo. A Nielsen ve své nejtrapnější roli...