• Thriller

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Ta třetí hvězda je za tu brutalitu! Jinak vcelku průměrná tuctovina, která je viditelná jen kvůli zavedené značce.

Tajemný muž (2012)

Do poslední chvíle nevíte, jak to všechno dopadne. Během filmu vás překvapí kolotoč události snad několikrát a věřte, že ne všechno je takové jak se zdá. Což se v dnešním světě neoriginality nesmírně cení a konec vás donutí zamyslet a místama i zasmutnit, co všechno člověk dokáže obětovat pro druhé a že by někoho někdy napadlo provést tohle někomu druhému. Jste zmatení a nedává vám to smysl? Výborně! Protože takhle se budete cítit po 95% celého filmu.

Utajený (2005)

Jsem jeden z těch, co se nadchne, když na mě příběh vyplivne dobré vyústění nebo pointu. Ale zároveň mám rád evropské filmy, především francouzské a španělské. Caché mě udrželo při pozorností po celou dobu s touhou přijít na to, co se ve skutečnosti děje. Prošel jsem těmi dlouhými záběry a dialogy, kteří by jiní nazvali nudnými, ale bohužel nakonec se nedozvíme nic.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Ze začátku mě nadchla netradiční forma vyprávění, která později nejenom zevšední, ale taky začne být místama otravná. Příběhově je to o něco průměrnější než se zdá a po skončení filmu ve vás celý příběh nechá lhostejnost.

Žraločí invaze (2012)

Já jsme musel dát i tu 4:) Je to jednoduchý příběh jak prase, herecké výkony jsou minimální a originalita je tady tabu, ale přes to všechno byla má posedlost žraločími filmy uspokojena. Totižto, já mám filmy, kde nejdramatičtější věta "všichni z vody ven", strašně rád a v posledních letech jsme měli suché období (buď pochválen Ajo, tvé Piraně jsou kult už teď). Noc žraloka (viděno v kině) je v rámci možnosti pořád lepší než jakékoliv Shrkoptus nebo Shark vs. octopus nebo MegaPiranha vs. Sharkocrocodile, které k smrti nesnáším. Ale Bait je o třídu lepší nejenom zajímavějším příběhem, ale také originálnější situací (v supermarketu žraloci opravdu ještě nebyli). Některé scény by zasloužili lepší efekty, ale místama byli makety žraloků opravdu reálne, což se cení. Pokud máte rádi takové thrillery, je to pravěpodobně to nejlepši, co letos uvidíte.

Tajemství starého hotelu (2011)

Bylo to něco jiného, než jsem od toho očekával, ale dalo se to přežít. Já režisérovu prvotinu moc nemusím, ale líbí se mi jak si hraje se styly a způsoby jak natočit horor. Velkou chybou tohoto je natáhování a ve finále to čekání za to nestojí. Já mám trpělivost, ale potřebuji určitou odměnu za mé čekání. Tady se toho moc nedočkáme.

Zlý neznámý (1993) (TV film)

Výchozí situace Julie je naprostých zlatých dvacet minut filmového hororu minulých let. Vźdyť to má v sobě více než jakýkoliv horor dnešní doby a to mluvíme o televizním filmu. To, co se děje potom je už o něco slabší, ale i přesto ne nejhorší a finále ujde taky.

Norman a duchové (2012)

Film má světlé a vtipné momenty, ale jako celek velice zaostává za moderními animáky téhle doby.

Kletba z temnot (2012)

Já jsem chtěl celou dobu dát jen 3, ale za ten znepokojující pocit, který ve mně film zanechal ho musím trošku vychválit. Zápory jsou jasné, ve skutečnosti je to velká vykrádačka Exorcisty a nepřináší nic nového (snad jen to, že posedlost už může nabýt i fyzické podoby, kdo uvidí pochopí). Naprosto úžasné byly scény s útoky ducha (učitelka i začátek) a scéna se zuby mě bude strašit i ve snu. Nepopsatelné mi přijde hlavně to, že střih, hudba i kamera je netradiční, taková zřadyvybočující. Proto na mě film působil i naléhavě, jakoby se někam spěchalo ale v kontrastu to mělo pozitivní účinky.

Hunger Games (2012)

Knížku jsem nečetl! Ale film mi vzal dech. Celý svět budoucnosti je znepokojující a film to dokázal přesvědčivě vyobrazit. Celá myšlenka světa, kde se puberťáci musí mlátit do krve aby přežili a smetánka se na to dívá a baví se u toho mi přijde naprosto nechutná. Jako akční a napínavý film to prostě zabodovalo na jedničku, milostná linie mi až moc připomíná Twillight. Doufejme, že to je jen závan a další díly přijdou s převratnou příběhovou linii.