Zombieland (2009)

Vo filme sa nachádza značné množstvo kvalitných gagov, ale celé je to také nijaké. Nič sa tam nedeje, prvá časť filmu sa odohráva v podstate v aute a na konci pravdaže musí prísť klasická sladká klišé omáčka.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Stupidita. Film bol docela fajn dajme tomu prvé dve tretiny, ale potom sa postavy ocitli na ostrove s extrémne nestabilným počasím a išlo to dolu vodou (doslova). Laškovanie Hobbsa a Shawa bolo častejšie trápne ako vtipné (ale napr. Reynolds bol trápny celý čas) a vzhľadom na to, že to mal byť ťahák filmu to aj tak s výsledným produktom dopadlo. Čo sa týka záveru, myslel som, že časy keď sa vo filmoch na konci začnú desiatky postáv mlátiť pred domom na lúke holými rukami a do toho sa na bombe odpočítava zlovestná časomiera sú dávno preč. Bohužiaľ v tomto filme scenárista uznal za vhodné vymyslieť tú najgenerickejšiu akčnú pasáž aká len existuje a ešte to popritom aj vyzeralo strašne lacno. Chápem, že sa film nebral vážne a verím (pre ich vlastné dobro), že tvorcom išlo o over the top akčňák a všetko čo k tomu patrí, ale niektoré veci už jednoducho do roku 2019 nepatria. Dokým sme sa neocitli na ostrove rodinnej lásky a bratského odpúšťania bol film na tom slušne, ale ku koncu to bol vážne podpriemer. Ako celok, skrz na skrz priemerné 3 hviezdy.

Captain Marvel (2019)

Lepšie ako som čakal, ale stále iba priemerný Marvel. Akčné scény sú ku zúfaniu nudné, hlavná postava o ničom, a humor takmer nulový (ako-tak to zachraňuje aspoň mačička a pár narážok na r. 1995, v ktorom sa film odohráva). Vyzdvihujem príbeh, v ktorom bolo pár podarených zvratov, ale zároveň veľa absolútne predvídateľných chvíľ. Tvorcovia mohli niektoré odhalenia súvisiace s shapeshifterovaním potiahnuť trošku dlhšie, mám pocit, že väčšina bola divákovi do minúty odhalená. V priamom porovnaní s Avengers: Endgame, ktoré som videl pred Captain Marvel, tomuto filmu chýba všetko čo robí Endgame výborným zážitkom. Osudovosť, humor, zaujímavé postavy a aj pocit, že o niečo v tom filme ide.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

O triedu lepšie ako prvý diel a to hlavne kvôli tomu, že tu humor kupodivu šlapal veľmi dobre, rovnako ako dialógy. Tie som si veľmi užil. Bohužiaľ tretinu filmu tvorí akcia a tá stojí za hovno. Jakea Gyllenhaala priam až zbožňujem, ale jeho postava je vskutku úbohá a odkedy začal po plátne pobehovať s dronmi, tak som sa už len tešil kedy tie akčné scény skončia. Napriek tomu vo mne film ako celok zanechal docela príjemné pocity, takže dostane slabé 4*. P.S.: Teším sa na tretí diel (vzhľadom na medzititulkovú scénku).

Skrytá identita (2006)

Vynikajúci film s parádnymi hercami. Koncept sledovania dvoch postáv, ktorých cesty sa pomaly začnú prelínať, až sa na konci stretnú je vynikajúco natočený. Film odsýpa neskutočným tempom, je svieži, príbeh akurát prekombinovaný a s fantastickou bodkou na konci. V priamom porovnaní s Goodfellas, kde sa veľmi ľahko nájdu v príbehoch paralely, je v tomto filme vidno, že nosný príbeh s jasnou zápletkou, ktorá je budovaná od prvých minút, má výrazne navrch oproti životopisného odverklíkovaniu kariéry mafiána.

Mafiáni (1990)

Výborný gangsterský film, alebo skôr životopis. A ako klasický životopis sledujeme postavu od útleho veku až po v tomto prípade pomyselný dôchodok. A v tom vidím problém tohto filmu. Síce sledujeme v podstate podarený psychologický rozbor toho čo s človekom spraví pobyt medzi mafiánmi, ale filmu chýba nejaká nosná zápletka a je tým pádom trošku bez pointy.

Záhada Silver Lake (2018)

Síce film nedával zmysel a jednotlivé scénky po sebe väčšinou následovali preto lebo museli, ponúka film aj absolútne úžasnú a neopakovateľnú atmosféru. Priznám sa, že som metaforický význam filmu nepochopil počas pozerania, ale až keď som si o tom prečítal po skončení filmu, ale aj tak som som viaceré momenty filmu hltal. Andrew Garfield je výborný, ženské herečky krásne a kamera okúzľujúca. Škoda, že príbeh do seba nijako nezapadá a dvojhodinové pátranie po pravde nemá žiadne vyvrcholenie.

Avengers: Endgame (2019)

Výborné zakončenie Thanos ságy a o trošku lepšie ako predošlý diel, hlavne vďaka menšiemu počtu postáv (mne ešte k tomu sympatickejších postáv). Trailery som nepozeral, ani som nevedel o čom film bude, takže príbeh ma príjemne prekvapil a preskúmal mne veľmi obľúbený subžáner. Humor šlapal na jednotku, efekty boli v pohode a zakončenie docela obstojné. Musím uznať, že ľudia, ktorý nevideli niektoré marvelovky si tento film užijú o dosť menej, keďže práve znalosť postáv, minulých filmov a krásne ukončenie niektorých príbehových liniek tiahnuce sa naprieč rokmi je to, čo robí z tohto filmu skutočný zážitok.

Vice (2018)

Mám slabosť na politické filmy a tento konkrétny je ako keby stvorený pre mňa. Bol by som ale radšej keby sa film viac venoval práve tomu viceprezidentovaniu, po ktorom je pomenovaný. Christian Bale je famózny a keď si ho porovnáme, s Malekom, ktorý získal Oscara za Bohemian Rhapsody, je to trošku k smiechu :)

Bumblebee (2018)

Rozprávočka. Neskutočne hlúpučký príbeh a nudná a niekoľkokrát lepšie videná akcia. Herci sú až na Hailee a krpca biedni a lacní ako z nejakého výpredaja skrachovancov. Pozornosť diváka udržuje iba podarený Bumblebee a sympatická Hailee. Do pokračovania odporúčam pridať o dosť viac humoru.