Zelená kniha (2018)

Perfektný pohodový film. Nádherne vykreslené USA zo začiatku 60. rokov, road tripový námet, pekný a dojemnný príbeh a hlavne Viggo Mortensen, ktorý podal špičkový herecký výkon, v ktorom som mu veril každé slovo.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Zábavný a veľmi štýlový film. Kupodivu akčné scény ma až tak nechytili a oveľa viac ma bavili dialógy a blbnutie všetkých zúčastnených postáv. Fisk bol veľmi fajn, ale jeho poskokovia mi prišli slabučkí. Najviac filmu pomohli rôzni Spider-Mani, tak dúfam, že sa v pokračovaní vrátia.

Nejlepší show (2000)

Prvá polovica katastrofálna, ale akonáhle začala prehliadka psov, tak to postúpilo a niekoľko levelov vyššie. Výborný bol hlavne komentátor, to boli úžasné perly. Celkovo ťažký priemer.

Osmá třída (2018)

Čakal som niečo ako The Edge of Seventeen, ale dočkal som sa len docela mdlého filmu o introvertnom dievčati, kde sa nič nedeje a nemá žiadnu pointu. Zo začiatku sa mi to veľmi páčilo, ale potom to skĺzlo do vyššie popísaného priemeru. Jednoducho by sa to dalo zhrnúť do 3 slov: Fajn ale nuda.

Nebezpečná laskavost (2018)

Bol to film dvoch (alebo troch?) tvárí. Tú prvú som si veľmi užil, tú druhú (keď sa to začalo zamotávať a Stephanie trošku šiblo) už podstatne menej. Pointou ale je, že je to výborný svieži film, ktorý bol síce veľmi klišovitý a ľahko odhadnuteľný, ale je to priam dokonalý kandidát na pohodový film k večernému nič nerobeniu. Anna je rozkošná, Blake sexy, a Aziat tiež ušiel.

Liga spravedlnosti (2017)

Takto presne si predstavujem film, ktorému sa po polke natáčania zmení režisér, na poslednú chvíľu sa prestriháva, mení sa scenár, dotáčajú sa scény, a nestíha sa s trikmy. Je to absolútny bordel, kde na seba nenadväzujú scény, príbeh nedáva logický zmysel, záporák je bez srandy najhorší, akého som kedy vo veľkofilme videl a snáď každá scéna bola natočená pred zeleným plátnom. Je to jednoducho úplne nechutný počin. Fyzicky som pri tom trpel.

Ant-Man a Wasp (2018)

Veľmi fajn. Sympatické obsadenie, Evangeline Lilly má normálny účes a zaujímavo vyriešený záporák. Je to o chlp lepšie ako jednotka (ktorá mala záporaka riadne tragického) a výrazne to drhne len ku koncu, kedy pravdaže musela prísť veeeeliká akčná sekvencia, pri ktorej som tak jedine zíval. Neverím, že to hovorím, ale teším sa na trojku.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Docela veľká zmena oproti prvému dielu, nedá sa povedať, že k lepšiemu. Treba uznať, že aj jednotka mala dosť lobotomistický scenár, ale pokračovanie to ešte trochu vyšperkovalo. Nie je to síce žiadna sláva ale bolo to fajn. Na tretí diel som vzhľadom na záver pochopiteľne zvedavý.

Pátrání (2018)

Bavil ma ten koncept. Je to prvý film, ktorý sa odohráva na pracovnej ploche, ktorý som videl. Veľmi ma zaujala vysoká prepracovanosť a vernosť, s ktorou tvorcovia rozprávali celý film na pracovnej ploche (aj keď tam bolo pár detailov, ktoré mali za úlohu posúvať príbeh, napríklad televízne vstupy). Škoda, že film a aj herci miestami pôsobili docela lacno, aj keď uznávam, že herecky to nemusí byť žiadna lahoda hrať celý čas pred počítačom. Príjemné prekvapenie.

Venom (2018)

Milujem Venoma! ...nie film, ten je strašný, ale postavu Venoma. Na Hardyho je radosť pozerať a tento 90 minutový (áno, záverečné titulky majú bez hanby takmer 20 minút) filmík je strašne zábavné béčko. Guilty pleasure na úrovni The Happening. Tak zlé, až je to dobré. P.S.: Scenár muselo písať malé dieťa.