Wind River (2017)

Prečo nikomu nevychádza para z úst keď tam rozprávali o teplotách bližiacich sa k -30ºC? Okrem toho je to výborný film v parádnom prostredí a s krásne budovanou atmosférou. V mnohom mi to pripomenulo minuloročné Hell or High Water. Wind River je prvý horúci kandidát na tohtoročných Oscarov.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Začiatok veľmi pomalý a kŕčovitý, ale akonáhle sa to začne zamotávať je to jedna báseň. Posledných niekoľko desiatok minút sú vyložene lahôdka.

Rošťáci (1985)

Podotýkam, že už nie som cieľovka ale normálne si nemám problém vychutnať aj detské filmy. Toto bolo jedno uvrieskané peklo.

Vetřelec: Covenant (2017)

Je to menej lobotomistické ako Prometheus, takže to je fajn. Postavy sú taktiež o niečo zaujímavejšie ale sú zasadené do veľmi nudného a predvídateľného príbehu. K tomu to vyzerá horšie ako Prometheus, vďaka nižšiemu rozpočtu je film docela komorný. Ale dobre to odsýpalo a malo to pár pasáži ktoré zaujali. Celkovo by som to zhodnotil ako čisto čistý priemer. P.S.: Prečo preboha robot nosí kapucňu?

Chůva na zabití (2017)

Toto sa malo potenciál stať indie klasikou, lenže je to až nekonečne stupídne. Navyše je to lajdácky natočené, napríklad nie sú výnimky scénky kde v jednom zábere má postava krvavé tričko v ďalšom zábere je biele a hneď v ďalšom zas krvavé. Na celom filme ma najviac zaujal neskutočne obrovský účes (či hlava?) hlavnej hrdinky. Filmu ku cti slúži, že to má pár ako-tak uchádzajúcich nápadov a rýchlo to ubehlo. P.S.: Keď som videl to medzititulkové mega klišé dostal som chuť tomu napáliť iba 2 hviezdy.

Demolice (2015)

Fajn oddychovka. Trošku mi ušiel zmysel tohto filmu ale bolo to také zvláštne až sa mi to nakoniec aj docela páčilo. Jake to zdvíha ako zvyčajne.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Čo za jednobunkový organizmus píše k týmto filmom scenáre? Je to čoraz stupídnejšie a čo je horšie, začína to byť sakra nuda. A ešte hrozne lenivo natočené. Veľmi slabé 3 hviezdy.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Veľká škoda, že režisér nepozná mieru. Všetkého veľa škodí a tento film bol miestami až moc prepálený. A rovnako ako jednotka mal bohužiaľ domrvený koniec, ktorý tento krát vsadil na obrovskú, farebnú, epickú, vybuchujúcu polhodinu...a bola to nuda. Dokým postavy hláškovali, objavovali planéty a tak nejak sa celkovo spolu s divákmi zabávali to ale bola fajn jazda.

Hořkých sedmnáct (2016)

Výborný feel-good film v ktorom sa kde kto aspoň z časti nájde. Hailee mám veľmi rád a znova podáva výkon hodný veľkej herečky. Čítam, že Woodyho Harrelsona tu všetci vychvaľujú tak ja sa zdržím nech mu nestúpne sláva do hlavy ;)

Přicházejí v noci (2017)

Špičkovo nasnímaný film, ktorý síce s jednoduchým príbehom, ale vtiahne a pohltí diváka do sledovania. Hlavne úvodná polhodinka je skutočne podarená. Hudba bola minimalistická, ale zároveň jedna z naj, ktoré som v poslednej dobe vo filme počul. Koniec mi nebol moc po chuti, preto hviezda dole.